GERİ

DIGITAL ATHLETICS ve GAMERS OF FUTURE TAKIMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME

DIGITAL ATHLETICS ve GAMERS OF FUTURE TAKIMLARI HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Zula Süper Lig, başladığı günden beri bütün oyuncularına, izleyicilerine ve takımlarına profesyonel ve de saygılı bir rekabet ortamı sunmayı hedeflleyen bir lig olmuştur. Bu ortamda, Zula Süper Lig bünyesinde bulunup temsil eden her oyuncunun ve her takımın sportmenliğe uygun bir şekilde davranmasını ve Zula Süper Lig kurallarına uyması beklenmektedir.

KURAL İHLALİ

Zula Süper Lig Gamers of Future ve Digital Athletics takımları oyuncularının hakkında 'Pozitif Rekabet' kuralına aykırı durumlar sergiledikleri maç yayınında tespit edilip itirazlar değerlendirilmiştir. 

Gamers of Future ve Digital Athletics takımları oyuncularının yapmış olduğu kural ihlali, Espor ekosisteminin yanı sıra diğer spor branşlarında da adil olmayan bir davranış olarak görülmekle beraber, pozitif rekabet anlayışına ters düşen bir ihlaldir. 

Gamers of Future ve Digital Athletics takımları oyuncularının gerçekleştirdiği kural ihlalleri ve Zula Espor Disiplin Kurulu'nun yaptığı değerlendirme sonucunda nihai karar aşağıdaki gibidir;


KARAR

Yapılan kural ihlali çerçevesinde Gamers of Future takımından 1 puan silme, 7. Sezon Zula Süper Lig ödül havuzundan elde edeceği gelirler üzerinden %10 oranında kesinti uygulanmasına karar verilmiştir. 

Yapılan kural ihlali çerçevesinde Digital Athletics takımından 1 puan silme, 7. Sezon Zula Süper Lig ödül havuzundan elde edeceği gelirler üzerinden %10 oranında kesinti uygulanmasına karar verilmiştir. 


Takımlar: Gamers of Future, Digital Athletics
Ceza: 1'er puan silinmesi ve %10'luk ödül havuzu kesintisi. 
Kural Seti: 1.2, 2.2, 2.10


ZULA SÜPER LİG KURAL SETİ

1.2. Kuralların Geliştirilmesi ve Düzenlenmesi
Organizasyon yönetimi, rekabet ortamını ve espor ruhunu pozitif seviyede korumak adına Lig Oyuncu Kuralları’nın kapsamadığı durumlarda her zaman karar verme hakkına sahiptir.

2.2. Turnuva Yönetiminin Vereceği Kararlar
Lokum Oyun Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. pozitif rekabeti olumsuz derecede etkileyebilecek ilişkilere yönelik kesin ve bağlayıcı kararları verme hakkı vardır. Takım Sahibi, turnuva yönetiminin vereceği herhangi bir kesin karara itiraz etmeyeceğini kabul etmektedir.

2.10. Pozitif Rekabet
Lig’de yer alan tüm takımların ve oyuncuların online ve offline müsabakaların her birinde, maçları kazanmak için elinden geleni yapmalıdır. Sebep kabul etmeksizin pozitif rekabeti korumak adına bilerek yenilme, kendini öldürme vb. durumlar yasaktır. Bu tür tespitleri turnuva yönetimi titizlikle inceler ve tespit hakkı tamamıyla turnuva yönetimine aittir. Bu kural ihlali yaşandığında başta diskalifiye edilme, mağlup sayılma, para cezası veya oyuncu/takım cezalarına neden olur.

 
Yayın Tarihi 2.06.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor