GERİ

ZİRVEDE SOSYAL MESAFE

ZİRVEDE SOSYAL MESAFE

Türkiyenin ilk ve tek kadınlar ligi organizasyonu olan Zula Kadınlar Ligi’nde 3. hafta maçları 27 - 28 Haziran tarihlerinde gerçekleşen mücadeleler ile tamamlandı. Üniversite sınavları nedeniyle maçlar 16:00’da başlarken nefes kesen mücadeleler yaşandı. Maç sayısı olarak ligin ilk yarısının tamamlandığı haftada artık taşlar yerine oturmaya, sıralamalar da belli olmaya başladı. 3. hafta maçlarında neler yaşandı? Takımların son durumları neler? Gelin birlikte bakalım;
3-hafta-puan-durumu
6. maçların tamamlanmasıyla birlikte puan durumu da 4 ayrı gruba ayrılmış konumda. Ligin zirvesinde yer alan 18 puanlı ABB Aski Espor, ligin ikinciliği için büyük bir mücadele veren 13’er puanlı iki takım Gamers OF Future ile fastPay Wildcats, büyük bir sürpriz olmaz ise ligi 4. sırada tamamlayacak 6 puanlı Mod-Z ve son olarak ligin son sıralarına demir atmış 1’er puanlı Steel Tactics ile İstanbul Espor…

3. haftanın tamamlanmasıyla birlikte 6 takımda 6’şar maça çıkmış oldu ve artık ligin sonuna doğru adım adım yaklaşıyoruz. Takımların son durumlarına detaylı baktığımız zaman;

ABB Aski Espor: Çıktığı 6 maçtan 6 galibiyet alan ABB Aski Espor, yenilmez bir takım olarak yoluna kayıpsız devam ediyor. En yakın takipçisiyle arasında 5 puan bulunan mavi beyazlı ekip tek başına liderlik koltuğunda oturuyor.
Gamers Of Future: Averaj farkıyla ligde 2. sırada bulunan Gamers Of Future, 3. haftayı 6 puan alarak kayıpsız geçmeyi başardı.
fastPay Wildcats: Ligin son sırasında yer alan 2 takımla karşılaşan Anadolu Parsları hata yapmadı ve 6 puan toplayarak ligin 2. sırası için takibini sürdürdü.
Mod-Z: Haftayı 2 yenilgi ile kapatan Mod-Z, ligin zirvesinden bir hayli uzaklaşmış oldu. Evren savaşçılarındaki tek hedef ise 4. haftayı kayıpsız geçerek rakiplerinin puan kaybetmesini beklemek.
Steel Tactics: Ligin 1 puanlı 2 takımından biri olan Steel Tactics, haritaların başlarında güzel oyunlar sergilese de son rauntlarda yaptıkları hatalar ile 2 yenilgi aldı. 
İstanbul Espor: Ligin son sırasına demir atan İstanbul Espor, bu hafta çıktığı 2 maçta toplamda sadece 9 raunt alabildi.

Haftanın 5’i

3-hafta-haftan-n-5-iwAura: 2 maçta toplamda 97 skor alan ve 3,30 KDA değerine sahip olan wAura, sergilediği muhteşem performans ile haftanın oyuncusu oluyor. 
Tao: 46 skor ve 2,36 KDA değeriyle takımın 2 galibiyetinde de büyük pay sahibi olan Tao, haftanın 5’inde de yer almayı başardı.
Luie: Tao ile birlikte harika bir oyun ortaya koyan Luie, toplamda aldığı 51 skoru 2,29 KDA değeriyle taçlandırdı.
Aquavit: 3. haftada aldığı 63 skorla takımın en çok skor alan oyuncusu olan Aquavit, 2,18 KDA’lık performansıyla takımını galibiyetlere taşıdı.
Raichu: Son haftalarda forma şansı bulan Raichu, 43 skorluk performansını 2,00 KDA ile tamamladı.

Yayın Tarihi 29.6.2020
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor