GERİ

ZKL'DE LİG AŞAMASI, FİNALLERİN REFERANSI OLACAK

ZKL'DE LİG AŞAMASI, FİNALLERİN REFERANSI OLACAK
Zorlu lig aşaması hafta sonu oynanan mücadelelerle tamamlanan Zula Kadınlar Ligi'nde heyecan yine üst seviyedeydi. Playoff öncesi yer kapma mücadelesi veren Gamers of Future ve fastPay Wildcats'in oynadığı maçlarda stres üst seviyeye çıkarken, ABB Aski Espor ise ligi başladığı gibi bitirerek taraftarına verdiği sözü tutmasını bildi. 5. haftanın tamamlanmasıyla 25 Temmuz'da oynanacak yarı final mücadelelerinin de kesin eşleşmeleri belli olmuş oldu.Lider Rakip Tanımıyor

Zula Kadınlar Ligi'nin ilk dört haftasını beraberlik dahi almadan tamamlayan ABB Aski Espor Kulübü, lig aşamasını birinci tamamlamayı garantileyerek geldiği beşinci hafta maçlarında da rakiplerine göz açtırmadı. İlk maçta güçlü rakibi Gamers of Future karşısında zorlansa da Tao ve Luie'nin etkili oyunlarıyla 3 puanı hanesine yazdıran Aski, playoff mücadelelerinde karşılacağı Mod-Z'ye sadece 4 raund kaybederek lig aşamasını namağlup tamamlamayı başardı. 

Haftanın Notları

Steel Tactics, lige üst üste mağlubiyetlerle başlasa da son iki haftada puanları toplamasını bildi. İstanbul Espor Kulübüyle oynadığı mücadelede dominant bir oyunla 3 puanı hanesine yazdıran Steel Tactics, playofflara gidecek rakibi Mod-Z karşısında ise 1-0 öne geçmesine rağmen ikinci haritada yaptıkları basit hatalar sonrası 1 puana razı oldu ve haftayı 4 puan toplayarak kârlı kapattı. Arcelia ve Capoeira ikilisinin etkili oyunları Steel Tactics oyununda önemli pay sahibi olurken, son haftalarda toplanan puanlar oyuncuların özgüvenlerini de yükselten sebeplerden biriydi.

Gamers of Future, lider karşısında maça çok iyi başladı ancak momentumu koruyamayarak mücadeleyi puansız tamamladı. MsOcean önemli raundlarda topladığı skorlarla göz doldururken, wAura'nın aldığı 22 skor galibiyet için yeterli olmadı. İkinci gün maçında da Steel Tactics'e 1 puanı kaptıran Gamers of Future playofflara avantajlı girme şansını kaybetti.

fastPay Wildcats, geçtiğimiz hafta playoffta karşılaşacağı Gamers of Future'ı yenerek moral depolamıştı. 5. haftaya Mod-Z ile oynadığı mücadelede 1 puan kaybederek başlayan Wildcats, ligin son maçında İstanbul Espor'u Vilya'nın etkili oyunuyla geçmeyi bildi ve haftayı 4 puanla kapattı. Yarı final mücadelesinde avantajı eline alan Anadolu Parsları şampiyonluk mücadelesinde en güçlü adaylardan biri olduğunu gösterdi.

İstanbul Espor, lige iddialı başlasa da güçlü rakipleri karşısında lig boyunca zorlandı. Son haftalarda bireysel performanslarda iyileşmeler yaşasalar da galibiyet için yeterli olmayınca İstanbul Espor Kulübü son haftayı puan alamayarak, ligi de son sırada tamamlamış oldu.

Mod-Z, sezon öncesi gerçekleşen Kadınlar Turnuvası'nı şampiyon ünvanıyla noktaladıktan sonra lige de bu parolayla başlasa da sonuçlar ligin ilk yarısından sonra çokta istedikleri gibi gitmedi. Yarı finalde karşılaşacakları ABB Aski Espor karşısında varlık göstereyemeyen Mod-Z'nin finaller öncesi daha katetmesi gereken oldukça mesafe olduğu gözlendi.Haftanın En İyi 5'i

Luie:
İstikrarlı oyununu sürdürerek hayran kitlesini her geçen gün büyüten Luie bu haftada 2,06 KDA ortalaması tutturarak kalitesini ortaya koydu. Mod-Z karşısında dominant bir oyun ortaya koyan Luie, galibiyetin alınmasında önemli rol oynadı.

Tao: Haftanın en iyi 5'ine girmeyi alışkanlık haline getiren Tao, bu haftada maçın en iyi oyuncusu olmayı ihmal etmedi. Gamers of Future karşısında topladığı 35 skor finaller öncesi ne kadar formda olduğunu gözler önüne serdi.

wAura: Ligin en dikkat çeken oyuncularından wAura çok iyi oynadığında haftanın en iyi oyuncusu, standardının altında kaldığında da haftanın en iyi 5'ine girmeye yetecek bir performans ortaya koyuyor. Performansı Aski karşısında galibiyeti getirememiş olsada, bireysel anlamda finallere ne kadar hazır olduğunu bir kez daha gösterdi.

Raichu: Bir süperstar gibi takımı alıp sırtlamasa da istikrarını sürdürerek her hafta oyununun üzerine koymaya devam eden Raichu, tutturduğu 1,75 KDA oranıyla bu haftanın 5'ine girmeyi başarıyor.

Haftanın En İyisi Arcelia 

Steel Tactics'in bu hafta yıldızlaşan ismi Arcelia oldu. Hafta sonu 65 skor toplayarak takımının aldığı puanlarda önemli pay sahibi olan Arcelia, gelecek sezonda rakiplerine yaşatacağı zor anların sinyalini verdi.


 
Yayın Tarihi 14.7.2020
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor