GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ 1. HAFTA MAÇLARI TAMAMLADI

ZULA KADINLAR LİGİ 1. HAFTA MAÇLARI TAMAMLADI

Türkiye’nin ilk ve tek kadınlar ligi organizasyonu olan Zula Kadınlar Ligi 13 Haziran’da başladı. Hafta sonları Zula Espor Youtube kanalından canlı yayınlanan maçlarda birbirinden çekişmeli ve heyecanlı maçlar yaşandı. Gamers Of Future ilk haftayı lider kapatırken İstanbul Espor ise ilk haftanın sonunda son sırada yer aldı. Sergilediği harika performans ile Gamers Of Future oyuncusu wAura ise haftanın oyuncusu ödülünü aldı. Zula Kadınlar Ligi’nde ilk haftanın tamamlanmasıyla takımlar ne durumda gelin birlikte bakalım? 

1-hafta-puan-durumu

Gamers Of Future
Hiç şüphe yok ki haftanın takımı Gamers Of Future oldu.İlk haftayı kayıpsız geçen siyah beyazlı ekip haftayı lider kapatmayı başardı. Haftanın oyuncusu ise sergilediği inanılmaz performansını 3,28 KDA ile süsleyen wAura, galibiyetlerin mimarı oldu. 

ABB Aski Espor
Türkiye’nin ilk ve tek büyükşehir belediye kadın takımı ünvanıyla katılan ABB Aski Espor’da ligde 2’de 2 yaptı. Tecrübeli oyuncu Handeizm,aldığı 56 skorla takımının en çok skor alan oyuncusu oldu. 

fastPay Wild Cats
Espourun köklü takımlarından fastPay Wild Cats, 1 galibiyet 1 mağlubiyet alarak ilk haftayı 3. sırada tamamladı. Anadolu Parsları’nda Aquavit, sergilediği performans ve 1,95’lik KDA’sıyla adından bolca söz ettirdi. 

Mod-Z
Kadınlar turnuvasının şampiyonu Mod-Z, lige tam anlamıyla istediği gibi bir başlangıç yapamadı. Haftayı 3 puanla kapatan evren savaşçılarında en dikkat çeken oyuncu haftayı 1,45 KDA ile tamamlayan Victoria oldu. 

Steel Tactics 
Haftayı puansız kapatan iki takımdan biri olan Steel Tactics, zaman zaman çok iyi oyunlar sergilese de performansını tüm raundlara yayamadığı için istediği sonuçları alamadı. Takım uyumu oturduktan sonra Steel Tactics’in üst sıralara doğru tırmanısını görebiliriz.  

İstanbul Espor 
Haftayı son sırada tamamlayan İstanbul Espor’da Steel Tactics ile aynı durumu yaşıyor desek doğru olur.İstanbul Espor haftayı puansız kapatmasına rağmen ilerleyen haftalarda sürpriz galibiyetler alacaklarından hiç şüphe yok. 


Haftanın 5’i 
wAura:
Aynı zamanda haftanın en değerli oyuncusu olan wAura, 3,28 KDA değeriyle ulaşılması zor bir başarıya imza attı. 
Handeizm: Takımının 2 galibiyetinde de baş rolde olan Handeizm, 2,52 KDA oranıyla harika performans sergiledi.
AquaVit: fastPay Wild Cats’in en çok skor alan oyuncusu olan AquaVit, 1,95 KDA ile de takımının en etkili oyuncusu oldu.
Victoria: Takımının aldığı tek galibiyetin mimarı olan Victoria, 1,45 KDA ile de Mod-Z’nin en dikkat çeken oyuncusu oldu.
STRD: Haftayı istediği gibi kapatamayan İstanbul Espor’un en dikkat çeken oyuncusu 1,10 KDA ile STRD oldu. 

Eaor-Lh-GX0-AMy-An-Z
Yayın Tarihi 16.6.2020
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor