GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ 13 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR!

ZULA KADINLAR LİGİ 13 HAZİRAN'DA BAŞLIYOR!

Türkiye’nin ilk ve tek, sadece kadın oyunculara özel gerçekleştirilecek profesyonel lig organizasyonu Zula Kadınlar Ligi, 13 Haziran’da başlıyor! 6 takımın şampiyonluk için kıyasıya mücadele edeceği Zula Kadınlar Ligi ile ilgili tüm detaylar sizlerle.

Her yıl geleneksel olarak düzenlenen Bireysel Kadınlar Turnuvası’nın haricinde takımlara özel profesyonel olarak düzenlenecek Zula Kadınlar Ligi, iki aşamadan oluşacak. Lig aşaması ve play-offlardan oluşacak sistemde, takımlar lig serüvenine 13 Haziran Cumartesi günü start verecek. Temmuz ayında oynanacak play-offlar ile tamamlanacak olan Zula Kadınlar Ligi’nin tüm karşılaşmaları, cumartesi ve pazar günleri oynanacak.

Lig aşamasını ilk 4 sırada tamamlayan takımlar yoluna play-offlar üzerinden devam etmeye hak kazanacak iken büyük finallerde en iyi oyununu ortaya koyan takım ise Zula Kadınlar Ligi’nin ilk şampiyonu olacak. 

Zula Kadınlar Ligi’nin tüm mücadeleleri Zula Oyun Espor Youtube kanalından canlı yayınlanacak. Zula Kadınlar Ligi maçları ve lig ile ilgili tüm haberlere ulaşmak için Zula Espor sosyal medya hesaplarını, Zula Espor Youtube kanalını ve Zula Espor internet sitesini takip etmeyi unutmayın. 

Ödül Havuzu 
Zula Kadınlar Ligi’nin toplam ödül havuzu 40.000 TL’dir. 6 takım şampiyon olarak toplam ödül havuzu içinde ki en büyük payında sahibi olmak için mücadele edecek.

Takımlar
Türkiye’nin ilk ve tek sadece kadın oyunculardan oluşan lig organizasyonu olan Zula Kadınlar Ligi’nde birbirinden güçlü 6 takım mücadele edecek. All-Star organizasyonu içinde düzenlenen Kadınlar Turnuvası’nda şampiyon olmayı başaran ve müzesine bir tane de lig kupası eklemek isteyen Mod-Z  Esports, Türkiye’nin hem ilk büyükşehir belediye hem de tüm belediyeler içinde ilk kadın espor takımı olan Ankara Büyükşehir Belediyesi ASKİ Espor, Türkiye’nin en köklü espor takımlarından olan ve hem Zula Süper Lig’de hem de Zula Kadınlar Ligi’nde şampiyonluk parolasıyla yola çıkan FastPay Wild Cats, kadın oyuncular için ilk kez takımlar düzeyinde gerçekleşen turnuvada 3. olmayı başaran İstanbul Espor, eski günlerine dönmek isteyerek lige damga vurmayı hedefleyen Gamers Of Future ve son olarak ilk profesyonel lig heyecanını Türkiye’nin ilk ve tek kadınlar liginde yaşayacak olan Steel Tactics…

Tüm takımların tek hedefi ise Türkiye’nin ilk ve tek kadınlar ligi organizasyonunda şampiyon olarak adlarını Türkiye espor tarihine hem de Zula Espor tarihine altın harflerle yazdırmak! 6 takım, 30 oyuncu şampiyonluk için mücadele edecek, büyük heyecan 13 Haziranda başlıyor!

Yayın Tarihi 9.06.2020
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor