GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ 3. SEZON ŞAMPİYONU FASTPAY WILDCATS

ZULA KADINLAR LİGİ 3. SEZON ŞAMPİYONU FASTPAY WILDCATS
Türkiye'nin kadınlara özel ilk ve tek profesyonel ligi olan, Zula Kadınlar Liginin 3. sezon şampiyonu fastPay Wildcats oluyor. 28-29 Mayıs saat 14:00'da başlayan mücadelelerin ardından 3. sezonun şampiyonu belirlendi. Birbirinden hırslı ve güçlü dört takımın kıyasıya mücadelesini izleme şansımız oldu. Mücadele eden bütün oyuncularımızı tebrik ederiz.ŞAMPİYON fastPay WildcatsSezonu ikinci olarak kapatan fastPay Wildcats yarı final ve final de gösterdikleri üstün performans ile final four aşamasını şampiyon olarak tamamlıyorlar. Yarı final de rakipleri BAL Espor oldu. Kale haritasına etkili bir şekilde başlayan fastPay Wildcats 10-4'lük skor ile seri de 1-0 öne geçiyor. Düğün Salonu haritasında oldukça çekişmeli bir mücadele yaşandı. Uzatmalara giden haritada 13-11'lik skor ile mağlup ayrıldılar ve seri 1-1 oldu. Safranbolu haritasından da 10-7'lik galibiyet ile ayrılarak seri de durumu 2-1'e getirerek final biletini aldılar. Final de rakipleri ABB Aski Espor oldu. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında başa baş giden mücadeleden 10-8'lik skor ile galip ayrılarak seri de 1-0 öne geçtiler. Aynı performansı Safranbolu haritasında da gösteren fastPay Wildcats 10-7'lik skor ile galip ayrılarak seri de durumu 2-0'a getirdiler. Çin Bahçeleri haritasında uzatmalara giden mücadeleden 13-11'lik skor ile mağlup ayrıldılar ve seri de durum 2-1'e geldi. Kale haritasında istedikleri performansı ortaya koyamayan fastPay Wildcats 10-3'lük skor ile mağlup ayrıldular ve seri de durum 2-2'ye geldi. Şampiyonu belirleyecek son harita olan Mardin haritasına hızlı bir giriş yapan fastPay Wildcats 10-5'lik skor ile galip ayrıldı. Seri de durumu 3-2'ye getiren fastPay Wildcats, Zula Kadınlar Ligi 3.Sezonu şampiyon olarak tamamladı. 

İKİNCİ ABB Aski EsporLig aşamasını birincilik ile bitiren ABB Aski Espor'un yarı finaldeki rakibi Steel Tactics oldu. Gaziantep Antep Mülteci kampı haritasına hızlı bir giriş yapan ABB Aski Espor, 10-3'lük skor ile seri de 1-0 öne geçti. Kale haritasında başa baş geçen mücadeleden 10-8'lik skor ile galip ayrılarak seriyi 2-0 olarak kapatıyor ve finale adını yazdırmayı başarıyor. Final de rakipleri fastPay Wildcats oldu. Gaziantep Mülteci Kampı haritasına hızlı bir giriş yapan ABB Aski Espor, haritayı istedikleri gibi kapatamıyor ve 10-8'lik skor ile mağlup ayrılarak seriye 1-0 geride başlıyor. Safranbolu haritasından da 10-7'lik skor ile mağlup ayrılıyor ve serideki durum 2-0 oluyor. Çin Bahçeleri haritasından 13-11'lik skor ile galip ayrılarak serideki durumu 2-1'e getiriyorlar. Kale haritasına etkili bir giriş yapan ABB Aski Espor, 10-3'lik skor ile galip ayrılarak serideki durumu 2-2'ye getiriyorlar. Serinin son haritası olan Mardin haritasından istedikleri sonucu alamıyorlar ve 10-5'lik skor ile mağlup ayrılarak final four aşamasını ikinci olarak tamamlıyor. 

ÜÇÜNCÜ Steel TacticsLig aşamasını dördüncü olarak bitiren Steel Tactics'in yarı finaldeki rakibi ABB Aski Espor oldu. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında istedikleri oyunu ortaya koyamayan Steel Tactics, 10-3'lük skor ile mağlup ayrıldı. Kale haritasından da 10-8'lik skor ile mağlup ayrılan Steel Tactics, finale gitme şansını kaybetti. Üçüncülük mücadelesindeki rakipleri BAL Espor oldu. Düğün Salonu haritasına etkili bir başlangıç yapan Steel Tactics, 10-5'lik skorla ayrılıyor. Gaziantep Mülteci Kampı haritası başa baş geçen bir mücadeleye sahne oldu. Haritadan 10-8'lik skor ile mağlup ayrılan Steel Tactics oldu. Üçüncüyü belirleyecek olan Mardin haritasına oldukça etkili bir giriş yapan Steel Tactics, 10-4'lük galibiyet ile ayrılarak final four aşamasını üçüncü olarak tamamlıyor. 

DÖRDÜNCÜ BAL EsporLig aşamasını üçüncü olarak bitiren BAL Espor'un yarı finaldeki rakibi fastPay Wildcats oldu. Kale haritasından 10-4'lük mağlup ayrılan BAL Espor, Düğün Salonu haritasından 13-11'lik skor ile galip ayrılarak seri de durumu 1-1'e getirdi. Safranbolu haritasının son raundlarında istedikleri oyunu ortaya koyamayan BAL Espor, 10-7'lik mağlubiyet ile ayrıldı. Üçüncülük maçında rakipleri Steel Tactics oldu. Düğün Salonu haritasaından 10-5'lik mağlubiyet ile ayrılan BAL Espor, Gaziantep Mülteci Kampından 10-8'lik skor ile galip ayrılarak seri de durumu 1-1'e getirdi. Son harita olan Mardin haritasından 10-4'lük skor ile mağlup ayrılan BAL Espor, final four aşamasını dördüncü olarak tamamladı.
 
Yayın Tarihi 31.05.2022
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Espor

Zula Espor Espor