GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR

ZULA KADINLAR LİGİ DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR
ZULA KADINLAR LİGİ DOLUDİZGİN DEVAM EDİYOR
Zula Kadınlar Liginde bu hafta da oldukça keyif verici mücadelelere şahit olduk. Rekabete doyduğumuz bu haftanın ilk maçı, Steel Tactics ve Mod-Z karşılaşmasıyla başladı ve taraflar birer puan alarak karşılaşmayı tamamladılar. Cumartesi günü olan maçlar kısa sürse de, Pazar günü çekişmeli maçların hat safhada olduğu mücadeleler izledik.
Haftanın en iyi oyuncusuna, haftanın en iyi 5'ine ve takım analizlerine yer verdiğimiz haftanın notlarına bir göz atalım.HAFTANIN NOTLARI 

Aski Espor, geçen hafta 3 puan ile tanışamayan ABB Aski Espor, haftaya 3 puan alarak başladı. ABB`TaO*'nun 20 kill ile ön plana çıktığı maçta ABB, ilk haritayı 10-3 kazandı. Etkili oyununu Favela'da da sergileyen ABB Aski Espor, bu haritayı da 10-1 kazanarak 3 puanı hanesine yazdırdı. Pazar günü lider fastPay Wildcats ile karşılaşan ABB Aski Espor, Safranbolu haritasına oldukça etkili bir şekilde başladı ve 10-7'lik skorla ilk haritayı kazandı. Fakat aynı performansı 2. haritada gösteremediler ve 10-5 mağlup oldular. Günü 1 ve haftayı da 4 puan ile kapatan ABB Aski Espor, toplam 6 puan ile 4. sırada yer aldı.

BAL Espor, hız kesmeden devam ediyor. İlk haftada oynadıkları maçlar ile tüm gözleri üstlerine çeken BAL Espor bu hafta da kaldığı yerden devam etti. Cumartesi günü İstanbul Espor ile karşılaşan takım, ilk haritada uzatmaların ardından kazanmasını bildi. 13-11'lik skor ile kazanan BAL Espor, 2. haritada da aynı performansı sergileyerek 10-4'lük galibiyet alarak günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü Mod-Z ile karşılaşan BAL Espor 3 defa uzatmaya giden çekişmeli ve seyir zevki yüksek olan maçta kazanan taraf oldu. 2. haritada temposu düşen BAL Espor, 10-4'lük skorla mağlup oldu. Günü 1 puan ve haftayı da toplam 4 puan ile kapatan BAL Espor, toplamda 8 puan ile 2. sırada yer aldı.

fastPay Wildcats, liderlik koltuğunu çok sevdi. İlk haftayı 2 galibiyet ile kapatan fastPay Wildcats, 2. haftaya da galibiyet ile başladı. Cumartesi günü Gamers of Future karşısında 10-4 ve 10-2'lik skorlar ile kazanmasını bildi. Pazar gününe istediği gibi başlayamayan fastPay Wildcats, ABB Aski Espor karşısında ilk haritada 10-7'lik skorla mağlup oldu. 2. haritada toparlanan fastPay Wildcats, IW`Raichu?'nun da etkili oyunu ile 10-5 kazanmasını bildi. Günü 1 puanla, haftayı da 4 puan ile kapatan fastPay Wildcats, 10 puan ile liderliğini sürdürmeye devam etti.

Gamers of Future, haftaya kötü başladı ama güzel bitirdi diyebiliriz. Cumartesi günü fastPay Wildcats ile oynadığı maçtan 10-4 ve 10-2'lik skorlarla mağlup olmalarına rağmen pazar günü karşımızda daha etkili ve güçlü bir Gamers of Future vardı. 1. haritada rakibi Steel Tactics karşısında 10-7'lik skorla kazanan GOF, aynı tempo ile 2. haritayı da 10-5'lik galibiyet alarak günü ve haftayı 3 puan ile kapattılar. Gamers of Future 7 puan ile 3. sırada yer alıyor.

İstanbul Espor, bu haftada da puan ile tanışamadı. Cumartesi günü BAL Espor ile karşılaşan İstanbul Espor ilk haritada uzatmaların ardından 13-11'lik skor ile mağlup bitirdi. 2. haritayı da 10-4'lük skorla mağlup oldu. Pazar günü Sivasspor Espor karşısında ilk haritada farkla öne geçmesine rağmen uzatmalarda 13-9'lük skor ile kaybettiler ve bu sonucun devamında moral anlamında 2. haritada da pek etkili olamayan İstanbul Espor 10-2'lik skor ile mağlup oldu. Günü ve haftayı puansız kapatan İstanbul Espor 0 puan ile son sırada yer aldı.

Mod-Z, bu hafta 3 puanın sahibi olamadı. Cumartesi günü Steel Tactics ile karşılaşan Mod-Z 1. harita da 10-2'lik skorla kazandı. 2. haritada da ise 10-8'lik skorla kaybetti ve günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü rakibi BAL Espor karşısında ilk haritada uzun soluklu mücadelenin ardından 16-13'lük skorla ilk haritayı kaybetti. 2. harita olan Düğün Salonu'nda ise etkili bir oyun sergileyen Mod-Z 10-4'lük skorla kazanarak pazar gününü de 1 puan ile kapattı. Haftayı 2 puan ile kapatan Mod-Z, toplam 3 puan ile 6. sırada yer aldı.

Sivasspor Espor, bu hafta galibiyet ile tanıştı. Cumartesi günü ABB Aski Espor ile karşılaşan Sivasspor Espor 10-3 ve 10-1'lik skorlarla mağlup oldu. Pazar günü ise İstanbul Espor ile karşılaştı. İlk harita olan kale de takdire şayan bir mücedele gösterdiler. Maçı 3-9'dan 13-9 çevirerek kazanmasını bildi. Aynı hızla 2. haritaya başlayan Sivasspor Espor 10-2 kazandı. Günü ve haftayı 3 puan ile kapatan Sivasspor Espor toplam 3 puan ile 7. sıraya yerleşti.

Steel Tactics, bu hafta 1 puan ile yetindi. Cumartesi günü Mod-Z ile karşılaşan Steel Tactics ilk haritada pek etkili olamadı. 10-2'lik skorla kaybeden Steel Tactics 2. haritada 10-8'lik skorla kazanmasını bildi ve günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü Gamers of Future ile karşılaşan Steel Tactics, 10-7 ve 10-5'lik skorlarla kaybetti ve günü puansız kapattı. Haftayı 1 puan ile kapatan Steel Tactics, toplam 5 puan ile 5. sırada yer aldı.HAFTANIN EN İYİ 5'İ

TaO: Geçen hafta aynı sırada yer alan Tao bu hafta da bizi şaşırtmıyor ve haftanın en iyi 5 oyuncusu arasında ilk sırada yerini alıyor.

AquaVit: Bu hafta fastPay Wildcats'in topladığı 4 puanda büyük bir katkısı olan AquaVit başarılı oyununa devam ediyor.

JidenNaJ: MOD-Z Takımının vazgeçilmezlerinden biri haline gelen JidenNaJ bu hafta gösterdiği performans ve kazandığı raundlar ile oldukça dikkat çekiyor.

Narcius: 1. sezondan aşina olduğumuz Narcius bu hafta gösterdiği performans ile haftanın en iyi 5'ine girmeye hak kazanıyor

Raichu: Aldığı kill ve clutch raundlar ile oldukça dikkat çeken Raichu, haftanın en iyi 5'ine girmeye hak kazanırken, takımını da zirvede tutmaya devam ediyor.

 
Yayın Tarihi 9.03.2021
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor