GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ HEYECANI HIZ KESMİYOR

ZULA KADINLAR LİGİ HEYECANI HIZ KESMİYOR
ZULA KADINLAR LİGİ HEYECANI HIZ KESMİYOR

Zula Kadınlar Ligi 3. hafta karşılaşmalarımız nefesleri kesti. Şampiyonluğa adım adım giden bu yolda bütün takımlar elinden gelenin en iyisini sergilediler ve bizlere yine tarifsiz karşılaşmalar izleme fırsatı verdiler. Cumartesi günü oynanılan İstanbul Espor ve Mod-Z arasında geçen mücadele ise rekabetin hat safhada olduğu bir karşılaşma oldu. Gelin bir de takım analizlerine, haftanın MVP'sine ve haftanın en iyi 5'ine yer verdiğimiz haftanın notlarına bir göz atalım.HAFTANIN NOTLARI

ABB Aski Espor, haftayı puan kaybetmeden kapattı. Liderlik yarışında kritik bir haftayı puan kaybı yaşamadan kapatan ABB Aski Espor, cumartesi günü Steel Tactics takımı ile karşılaştı. Steel Tactics takımına karşı ilk maçı 10-1'lik skorla kazanmasını bildi. Aynı tempo ile devam eden ABB Aski Espor 2. haritadan da 10-3'lük galibiyet alarak günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise BAL Espor ile karşılaşan ABB Aski Espor, ABB`TaO* ve ABB`ZeyNN'in aldığı killer ve kritik rauntlarda gösterdikleri etkili oyunlar sayesinde 2 haritayı da 10-4'lük skorlarla kazanmasını bildi. Günü 3 puan ile haftayı da 6 puan ile kapatan ABB Aski Espor toplam 12 puan toplarken 2. sırada yer aldı.

BAL Espor, liderlik yarışında kötü bir hafta geçirdi. Cumartesi günü Gamers of Future ile karşılaşan BAL Espor ilk haritada güzel bir takım oyunu ve mücadele gösterdiler. 10-6'lık skor ile kazanan BAL Espor aynı performansı 2. haritada fazla gösteremediler ve 10-5'lik skor ile mağlup oldular. 1-1 biten maçtan günün sonunda 1 puan ile ayrıldılar. Pazar günü ABB Aski Espor ile karşılaşan BAL Espor 2 haritadan da 10-4'lük skorlarla mağlup olmuştur. Günü 0 ve haftayı 1 puan ile kapatan BAL Espor toplam 9 puan ile 5. sırada yer aldı.

fastPay Wildcats, liderliği çok sevdi. Haftayı puan kaybı yaşamadan bitiren fastPay Wildcats cumartesi günü Sivasspor Espor ile karşı karşıya geldi. İlk haritayı 10-2'lik skor ile kazanan fastPay Wildcats, 2. harita da zorlansa da 10-7'lik skorla kazandı ve günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise haftanın son maçına çıkan fastPay Wildcats'in rakibi Steel Tactics oldu. İlk haritayı fastPay Wildcats, hızlı oyunu ile 10-4 kazanmasını bildi. Aynı tempoyu 2. haritada da bırakmayan fastPay Wildcats, haftanın son haritasında da 10-2'lik skorla kazanarak günü 3 puan ve haftayı da 6 puan ile kapattı. Toplam 16 puan toplayan fastPay Wildcats, halen liderlik koltuğunda.

Gamers of Future, emin adımlarla ilerlemeye devam ediyor. Cumartesi günü BAL Espor ile karşılaşan Gamers of Future, ilk haritada başa baş giden bir mücadelenin ardından 10-6'lık skor ile mağlup oldular. 2. harita da daha istekli ve hırslı bir Gamers of Future vardı karşımızda. Etkili oyunu ile 2. haritayı 10-5'lik skor ile kazanan Gamers of Future günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü İstanbul Espor ile karşılaşan Gamers of Future, ilk haritaya çok hızlı başladı ve bu hızı maç sonuna kadar devam ettirdi. Günün ilk maçını 10-1'lik skor ile kazanan Gamers of Future, 2. harita da zorlansa da 10-5'lik skor ile kazanmasını bildi ve günü 3, haftayı ise 4 puan ile kapattı. Toplam 11 puan toplayan Gamers of Future, 3. sırada yer aldı.

İstanbul Espor, bu hafta da puan ile tanışamadı. Cumartesi günü Mod-Z ile karşılaşan İstanbul Espor 2 haritada da kıyasıya mücadele etti. Başa baş giden mücadelelerde 10-8'lik skorlarla mağlup oldular ve günü puansız kapattılar. Pazar günü ise Gamers of Future ile karşılaşan İstanbul Espor, maça etkili başlayamadı. 10-1'lik skor ile ilk haritadan mağlup ayrıldılar. 2. haritada ise 10-5'lik skor ile mağlup ayrılan İstanbul Espor, günü ve haftayı puansız kapattı. Toplam 0 puanlı olan İstanbul Espor, 8. sırada yer aldı.

Mod-Z, kayıpsız bir hafta geçirdi. Cumartesi günü İstanbul Espor ile karşılaşan Mod-Z, 2 haritada da nefes kesen mücadelelerin ardından 10-8'lik skorlarla kazanmasını bildi ve günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri Sivasspor Espor'du. İlk haritaya hızlı başlayan Mod-Z, ilk haritadan 10-3'lük skorla galip çıktı. 2. haritada da aynı performansı sergileyen Mod-Z, 10-5'lik skor ile kazanarak günü 3 ve haftayı da 6 puan ile kapattı. Toplam 9 puan toplayan Mod-Z, 4. sırada yer aldı.

Sivasspor Espor, haftayı istediği gibi bitiremedi. Cumartesi gününün son maçında fastPay Wildcats karşılaşan Sivasspor Espor, ilk haritada istediği performansı sergileyemedi ve 10-2 mağlup ayrıldılar. 2. haritaya daha hırslı bir şekilde başlayan Sivasspor Espor, yine maçı istediği gibi bitiremedi ve 10-7'lik skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise Mod-Z ile karşı karşıya gelen Sivasspor Espor, 10-3 ve 10-5'lik skorlarla mağlup ayrılarak günü ve haftayı puansız kapattı. Toplam 3 puanı olan Sivasspor Espor, 7. sırada yer aldı.

Steel Tactics, haftayı puansız kapattı. Cumartesi günü ABB Aski Espor ile karşılaşan Steel Tactics, 10-1 ve 10-3'lük skorlarla mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise fastPay Wildcats ile karşı karşıya gelen Steel Tactics, güzel başladığı maçta geriye düşerek 10-4'lük skorla mağlup ayrıldı. 2. haritada da istediği performansı sergileyemeyen Steel Tactics, 10-2'lik skorla mağlup ayrılarak günü ve haftayı puansız kapattı. Toplam 5 puanı olan Steel Tactics, 6. sırada yer aldı.

HAFTANIN MVP'Sİ

Bu haftanın MVP'si 2,54 KDA ve 11,50% HS oranı ile Rabia 'IW`Raichu?' Çelik. Hafta boyunca 64 kill, 2 asist ve 26 ölüm alan IW`Raichu?, kritik rauntlarda gösterdiği performanslarla da haftayı güzel bir performansla bitirip haftanın MVP'si olmuştur.

HAFTANIN EN İYİ 5'İ

Luie: MVP olan takım arkadaşının ardından haftanın en iyi 5'ine girmeye hak kazanmıştır. Aldığı kritik clutchlar ve rauntlar ile fastPay Wildcats'in haftayı 6 puan ile kapatmasında etkili bir rol oynamıştır.

Vilya: Sniper rolünde oldukça etkili performans sergileyen GOF`Vilya bu hafta listemize girmeye hak kazanıyor.

Alita: Takım arkadaşı GOF`Vilya'nın ardından listemize giren GOF`Alita da taarruz rolündeki etkili oyunları ve aldığı killer sayesinde bu hafta listemizde yer alıyor.

TaO: Listemizin alışagelmiş isimlerinden olan ABB`TaO* bu hafta da bizi şaşırtmıyor ve listemizde yer alıyor.

ZeyN: Ligimiz de sniper rolünde öne çıkan bir diğer isim de ABB`ZeyNN oluyor. ABB Aski Espor takımının vazgeçilmez ismi olan ABB`ZeyNN bu haftada gösterdiği performanslar sayesinde listemize girmeye hak kazanıyor.


 
Yayın Tarihi 15.03.2021
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor