GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ'NDE FİNAL ZAMANI

ZULA KADINLAR LİGİ'NDE FİNAL ZAMANI
Türkiye'nin kadın esporculara yönelik ilk profesyonel ligi olan Zula Kadınlar Ligi 1. Sezon'da lig aşaması tamamlandı. Birbirinden çekişmeli 30 maça sahne olan Zula Kadınlar Ligi'nde finaller 25-26 Temmuz tarihlerinde oynanacak olup, maçlar Zula Oyun Espor YouTube kanalından canlı yayınlanacak. Gelin finallere kalan takımlar 1. sezonda neler yaptı, öne çıkan oyuncular kimler ve hafta sonu bizleri neler bekliyor hep birlikte göz atalım.

Maç Programı
25 Temmuz Cumartesi - 15:30 - fastPay Wildcats↔Gamers of Future
25 Temmuz Cumartesi - 17:00 - ABB Aski Espor ↔Mod-Z

26 Temmuz Pazar - 15:30 Üçüncülük Maçı
26 Temmuz Pazar - 17:00 Final Maçı

Lider Koltuğa Çivi Çaktı

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin destekleriyle espor arenasına giriş yapan Aski Espor Kulübü, kurduğu güçlü kadronun meyvelerini lig boyunca topladı. Kısa sürede yakaladıkları takım kimyasını lig boyunca bozmayan mavi beyazlı ekip çıktığı 10 karşılaşmada beraberlik dahi almayarak ligi 30 tam puanla bitirmeyi başardı. İlk sezonundan çıtayı yükseğe koyan Aski, kırılması zor bir rekoru ilk sezondan başarmış oldu. Keskin nişancı pozisyonunda Handeizm'in sezon boyunca sergilediği istikrarlı performansın yanına Luie ve Tao'nun etkili taarruz performansları eklenince, lider durdurulması zor bir hale geldi. Mod-Z ile 25 Temmuz saat 17:00'te oynayacakları maç için hazır bir görüntü veren Aski şampiyonluğun en güçlü adayı konumunda.

Anadolu Parsı Finallere Aşina

fastPay Wildcats, Zula Kadınlar Ligi'nde yer aldığında ligin ne kadar çekişmeli geçeceği ortaya çıkmıştı. Kurdukları güçlü kadroyla lige güzel bir başlangıç yapan Anadolu Parsları rakipleri karşısında puanları bir bir toplamayı bildi. Ligi 20 puanla ikinci sırada tamamlayan Wildcats her hafta oyununun üzerine koyarak finallere kadar geldi. Vilya'nın sezon boyu sergilediği etkili keskin nişancı performansının yanına AquaVit ve yedek başladığı sezonda maçların 7 sinde oynayarak ekstra katkıyı maksimum seviyeye çıkaran Narcius'un performansları eklenince Wildcats şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri konumuna geldi. Finaller için ciddi bir hazırlık kampı geçiren Wildcats'in sergileyeceği performans merak konusu.

Gladyatörler Bu Arenanın Hakimi

Zula'nın köklü espor takımlarından Gamers of Future da Zula Kadınlar Ligi'nde kurduğu iddialı kadro ile sezona başladı wAura gibi bir süperstarı bünyesinde bulunduran Gladyatörler sezon boyunca inişli çıkışlı performanslar gösterselerde, formunun zirvesindeyken yenemeyecekleri takım olmadığını oyunlarıyla gösterdiler. Kırılgan bir yapıda görünen Gamers of Future, iyi başladığı maçlarda üst üste raund kaybetmeye başladığında kötü gidişata dur diyemeyince topladığı 17 puanla finallere 3. sıradan girmeyi başardı. wAura'nın etkili oyununa takım arkadaşlarının katkısı eklenebilirse Gamers of Future'ı şampiyon görmek hiç sürpriz olmayacaktır.

Mod-Z Şampiyonluklarına Bir Yenisini Ekleyebilecek Mi?

Zula'nın espor liglerinde başarılı bir performans ortaya koyan Mod-Z, Zula Süper Lig'de elde ettiği şampiyonluğun üzerine Zula Kadınlar Ligi'nin başlamasına sayılı günler kala gerçekleştirilen Zula Kadınlar Turnuvası'nda da şampiyon olarak duble yapmıştı. Bu özgüvenle çıktıkları Zula Kadınlar Ligi'nde istedikleri oyunu bir türlü ortaya koyamayan Mod-Z kötü gidişata finallerde dur demek istiyor. Zeyn ve Edusa'nın yıldızlaştığı maçlarda rakiplerine zor anlar yaşatan Mod-Z finallerde sahip olduğu tecrübeyi oyununa yansıtabilirse şampiyon olması içten bile değil. Öne Çıkan Oyuncular

ABB Aski kadrosunda yer alan 6 oyuncunun KDA ortalamasının 1,93 olduğu ortamda bir oyuncuyu ön plana çıkarmak çok kolay olmasa da bir oyuncu var ki takımının ona ihtiyaç duyduğu her an mesafe tanımaksızın rakiplerini haklayabilen. Handeizm keskin nişancı rolünde ortaya koyduğu harika performansla rakiplerine sezon boyunca göz açtırmadı. Zula Kadınlar Ligi öncesi gerçekleşen 2 bireysel turnuvayı da şampiyon tamamlayan Handeizm, finaller öncesi başkent ekibinin en önemli oyuncusu konumunda.

fastPay Wildcats'in 103 hs skoruna sahip oyuncusu AquaVit lig boyunca topladğı 274 skorla kalitesini ortaya koydu. Lig aşamasında Vilya ile beraber takımının skor yükünü sırtlayan AquaVit son hafta tavan yapan performansını final aşamasına taşıması durumunda zorlu mücadelelerde fark yaratabilir.

Mod-Z kadrosunun en önemli parçalarından biri olan Edusa takımının topladığı puanlardaki başaktör olmayı başardı. Lig boyunca tpladığı 224 skorun yanına 68'de asist ekleyerek ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu ortaya koyan Edusa, son haftada yaşadığı performans düşüklüğünü finallerde toparlaması halinde Mod-Z'ye şampiyonluk yolunda büyük katkı sağlayacaktır.

Zula Kadınlar Ligi'nde 1. sezonda Gamers of Future'yi bir oyuncuyla tanımlayamayız belki ancak en önemli aktör dersek eksik söylemiş olmayız. wAura ligde ortalama iki oyuncunun topladığı 358 skorla kusursuza yakın bir performans ortaya koydu. Bir çok maçta izleyenlere harika oyunlar gösteren wAura finallerde de GOF'un en güçlü silahı konumunda.  
Yayın Tarihi 20.07.2020
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor