GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ'NDE ŞAMPİYON ABB ASKİ ESPOR

ZULA KADINLAR LİGİ'NDE ŞAMPİYON ABB ASKİ ESPOR
Espora ve esporculara yönelik en fazla organizasyonu gerçekleştiren Zula Oyun'un düzenlediği Türkiye'nin ilk ve tek kadınlar espor ligi olan Zula Kadınlar Ligi 25-26 Temmuz'da yapılan final karşılaşmalarının ardından ilk şampiyonunu çıkardı.

Şampiyon ABB Aski Espor

ABB Aski Espor, fastPay Wildcats, Gamers of Future, İstanbul Espor Kulübü, Mod-Z ve Steel Tactics takımlarının katılımıyla gerçekleşen lig, finallerle birlikte 7 hafta boyunca devam etti. Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın öncülüğünde Türkiye'nin ilk belediye espor takımı olarak kurulan ABB Aski Espor, şampiyonluk kupasını kaldıran taraf oldu. ABB Aski Espor, ayrıca lig boyunca hiçbir maçı kaybetmeyerek kırılması zor bir rekora da imza atmış oldu. fastPay Wildcats finalde ABB Aski'ye 3-0 kaybederek ikinci olurken, Gamers of Future ise Mod-Z'yi mağlup ederek üçüncü oldu.

Şiddete uğrayarak yaşamını yitiren kadınlar için ''#Yeter!''...

Lig ve play-offlar olmak üzere iki aşamalı bir sistemle yapılan Zula Kadınlar Ligi'nde, Haziran ayı boyunca lig karşılaşmaları yapıldı. Lig aşamasını ilk 4 sırada tamamlayan takımlar, yoluna Temmuz ayında oynanan play-offlar üzerinden devam etti.

Tüm karşılaşmalar Zula Oyun Espor'un YouTube kanalından canlı yayınlanırken lig finallerinde anlamlı bir çalışmaya imza atıldı. Finaller boyunca canlı yayında şiddete maruz kalarak yaşamını yitiren kadınların isimleri alt bantta ''#Yeter'' hashtagi ile tek tek yayınlandı.

Ligin en değerli oyuncusu Kadınlar Turnuvası'nın da şampiyonu ''Handeizm'' 

Zula Kadınlar Ligi'nin ''En değerli oyuncusu'', aynı zamanda 2018 ve 2019 Zula Kadınlar Turnuvası'nın şampiyonu Hande ''Handeizm'' Çarkçı oldu.

''En değerli taarruz oyuncusu'', Ayşe ''wAura'' Aslan, ''En değerli keskin nişancı'' Afranur ''Vilya'' Karakobak olurken ''En iyi çıkış yapan oyuncu'' olarak Zeynep ''Zeyn'' Gökhan da ligin diğer ''enleri'' arasında yerini aldı.

Kadın oyunculardan yoğun talep gören Zula Kadınlar Ligi, gelecek yıl daha fazla takımın ve profesyonel oyuncunun katılımıyla geliştirilmeye devam edecek.
 
Yayın Tarihi 28.07.2020
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor