GERİ

ZULA SÜPER LİG 5. SEZON ŞAMPİYONU MOD-Z

ZULA SÜPER LİG 5. SEZON ŞAMPİYONU MOD-Z

Covid-19 salgını sebebiyle ilk kez Nonstop dışında online olarak gerçekleştirilen Zula Süper Lig finalleri’nde şampiyon Mod-Z oldu!

Yeni Şampiyon Mod-Z! 
Zula Süper Lig 5. Sezonu ve Mod-Z’yi ortak bir şekilde anlatmamız gerekseydi kesinlikle bu başlıktan daha uygunu olamazdı. Yeni sezona mutlak şampiyonluk parolasıyla başlayan ve kadrosonu çok yetenekli isimlerle güçlendiren Mod-Z, ligi adeta domine etti. Ligi 44 puan toplayarak yenilgisiz lider tamamlamalarının ardından önce yarı finalde 1907 Fenerbahçe’yi üstün bir oyunla geçmeyi başardılar.

Finalde ise rakipleri Beşiktaş oldu. Kıran Kırana geçen serinin ilk maçı Favela haritasında gerçekleşirken mücadele sadece 11 dakika sürdü ve Mod-Z haritadan 10-7’lik üstünlükle ayrılmayı  başardı. İlk haritanın tam aksine son derece yavaş geçen Gaziantep Mülteci Kampı haritasından da 13-11’lük galibiyetle ayrılan Mod-Z’nin şampiyonluk için önünde sadece tek bir harita vardı. Evren savaşçılarına dur demeyi başaran kara kartallar, Çin Bahçeleri haritasından 10-6 üstünlükle ayrılarak seride durumu 2-1’e  getirdi. Ya tamam ya devam haritası olan Düğün Salonu’nunda bir kez daha rakibine 10-5 ile üstünlük kuran Mod-Z seriyi 3-1’e getirdi şampiyon oldu. Hiç şüphe yok ki şampiyonluk kilidini açan oyuncu ise 4 haritada aldığı toplamda 60 skor ve 1,31’lik KDA oranıyla Yakut ‘’Y4K7T’’ Erdoğan’dı. 

Bu şampiyonluk ile birlikte bu sezonda 3 kulvarda yani Zula Süper Lig’de, Rekabet Turnuvası’nda ve All-Star Kadınlar Turnuvası’nda şampiyon olan Mod-Z, 5. Sezonda gerçekleşen 3 farklı kadro ile 3 farklı kupa kazanmayı başararak tarihe geçmiş oldu!
ampiyon-modz-haber

Sezon’un 2.si Beşiktaş!
İlk kez mücadele ettiği 5. sezonu lider olarak tamamlayan ve finale çıkmayı başaran Beşiktaş, yeni bir kadroyla 6. sezona başlamıştı. Son derece başarılı bir grafik çizen siyah beyazlı ekip ligi 2. bitirerek yarı finalde fastPay Wild Cats ile karşı karşıya geldi. Güçlü rakibini 2-1 ile geçmeyi başaran Beşiktaş adını bir kez daha finale yazdırdı. Finalde ise Mod-Z’ye 3-1 kaybeden siyah beyazlı ekip sezonu bir kez daha 2. tamamladı. Son 2 sezondur ligin en istikrarlı takımı olan Beşiktaş, 6. sezonda neler yapacak hep beraber göreceğiz
Resim

Lig 3.’sü fastPay Wild Cats
Sezona bambaşka bir kadroyla başlayan  fastPay Wild Cats lig aşamasını 3. sırada tamamlamıştı. Mod-Z’nin ardından ligde yenilgi yüzü görmeyen tek takım olan Anadolu Parsları, yarı finalde Beşiktaş’a elendikten sonra 1907 Fenerbahçe ile çıktığı 3.’lük karşılaşmasından galibiyetle ayrılmayı başardılar. Bu sonuçta birlikte Zula Süper Lig’i 3. sırada bitirdiler.
Resim

1907 Fenerbahçe Yine İlk 4’te
Play-offlarda Bursa Espor’u yenerek yarı finale çıkmayı başaran 1907 Fenerbahçe, yarı finalde Mod-Z’ye  elenerek finale kalamamıştı. 3.’lük maçında ise fastPay Wild Cats ile karşılaşan sarı lacivertli ekip bu mücadeleden de 2-0’lık yenilgiyle ayrılarak 5. Sezonu 4. olarak tamamlamış oldu.
Resim

Gamers Of Future Ligde Kaldı
Play-out mücadelesinde rekabet turnuvası ikincisi olan Beşiktaş Akademi ile karşı karşıya gelen Gamers Of Future, sergilediği net performansla mücadeleden 2-0 galibiyetli ayrılmayı başardı. Destansı savaşçılar aldığı bu galibiyetle Zula Süper Lig 6. Sezon’da mücadele etmeye hak kazanmış oldular.
Resim

Finallerin MVP’si Y4K7T
Lig aşamasında aldığı en değerli oyuncu ödülünün yanında finallerde gösterdiği kusursuza yakın performansı ekleyen Y4K7T, takımının şampiyonluğunda kilidi çözen anahtar oyuncu olmayı başardı. Yarı final ve finallerde çıktığı 6 maçta toplamda 104 skor almayı başaran yıldız oyuncu 1,42’lik KDA değeriyle rakiplerine göz açtırmadı.
mvp-g-rsel


İlk kez online olarak gerçekleşen Zula Süper Lig 5. Sezon finallerinin ardından  6. sezon için hazırlıklara şimdiden başlıyoruz. Umuyoruz ki virüs salgını tamamıyla biter ve 6. sezon finallerinde tekrardan sizlerle buluşmuş oluruz!

Yayın Tarihi 9.06.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor