GERİ

ZULA SÜPER LİG 7. SEZON LİG AŞAMASI TAMAMLANDI

ZULA SÜPER LİG 7. SEZON LİG AŞAMASI TAMAMLANDI
Zula Süper Lig 7. Sezon'da lig aşaması tamamlandı. 7. Sezon'un son haftasında yaşanan büyük mücadele sürpriz sonuçlara da sahne olup lig sıralamasını önemli derecede değiştirdi. Lig aşamasının tamamlanmasıyla beraber finallere gitme şansını yakalayan ve ligden düşen takım da belli oldu. Büyük finallere gidecek 6 takım geçen hafta belli olmuştu fakat kendi aralarındaki sıralamalarda değişiklikler yaşandı. Gelin bir de puan durumuna, haftanın notlarına, haftanın MVP'sine ve haftanın en iyi 5'ine yer verdiğimiz 9. hafta haberimize bir göz atalım.

PUAN DURUMUHAFTANIN NOTLARI

ABB ASKİ Espor için oldukça zorlu bir haftaydı. Cumartesi günü lig aşamasını lider olarak bitiren fastPay WildCats rakipleri oldu. Çin Bahçeleri haritasına hızlı bir giriş yapan ABB ASKİ Espor, devre arasından sonra hızını kaybetti ve 10-5'lik skor ile mağlup oldu. Düğün Salonu haritasında ise başa baş bir mücadele yaşandı. ABB ASKİ Espor, etkili bir oyun sergilemesine rağmen 10-8'lik skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise rakipleri BAL Espor'du. Çin Bahçeleri haritasında iki takımda oldukça hırslı bir oyun ortaya koydu. 13-10'luk skor ile galip ayrılan taraf ise ABB ASKİ Espor oldu. Düğün Salonu haritasına da ilk haritadaki gibi oldukça kuvvetli bir başlangıç yapan ABB ASKİ Espor, 10-7'lik skor ile galip ayrılarak günü 3 puan ile kapattı.

BAL Espor için puansız bir haftaydı. Lig sürecinde güzel bir ilerleme kaydeden BAL Espor, ligin son haftasını puansız kapattı. Haftaya Galatasaray Espor karşısında Mardin haritası ile başlayan BAL Espor, 10-6'lık skor ile mağlup olarak ayrıldı. İkinci harita ise Favela'ydı. Favela haritasında ise avantajlı tarafta başlamalarına rağmen 10-8'lik skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise rakipleri ABB ASKİ Espor oldu. Çin Bahçeleri haritasında başa baş bir mücadele vardı. Uzatmaların ardından 13 10'luk skor ile mağlup ayrıldı. Düğün Salonu haritasından da 10-7'lik skor ile mağlup ayrılınca günü ve haftayı puansız kapattı. 

Digital Athletics ise cumartesi günü KBB Kağıtspor Espor ile karşılaştı. Safranbolu haritasının ilk devresindeki başa baş mücadele ikinci devrede de devam etti. 10-8'lik skor ile mağlup ayrılan taraf Digital Athletics oldu. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise ilk haritanın benzeri bir oyun ortadaydı. 10-8'lik skor ile mağlup ayrılan taraf Digital Athletics oldu ve günü puansız kapattı. Pazar günü ise rakibi Gamers of Future ile oynadıkları maçta 'Pozitif Rekabet' kuralını ihlal ettikleri için 1 puanları silindi. Detaylı bilgi için
buraya göz atabilirsiniz. 

fastPay WildCats ligi namağlup bitirdi. Cumartesi günü günün son maçında ABB ASKİ Espor ile karşı karşıya geldi. Çin Bahçeleri haritasına etkili bir giriş yapan fastPay WildCats, 10-5'lik galibiyet ile ayrıldı. Düğün Salonu haritasında ise ilk haritaya göre daha da başa baş bir mücadele yaşandı. Bu mücadelenin sonucunda ise 10-8'lik fastPay WildCats galibiyeti ile son buldu. fastPay WildCats, günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri Sangal Esports oldu. İlk harita olan Çin Bahçelerinde harita üstünlüğünü eline alan fastPay WildCats, 10-6'lık skor ile de galibiyet ile kapattı. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise daha rahat bir galibiyet alan fastPay WildCats, 10-4'luk skor ile ayrılarak günü 3 puan ile kapattı.  

Galatasaray Espor aldığı 2 galibiyet ile ligi ikinci bitirdi. Cumartesi günü BAL Espor ile karşı karşıya gelen Galatasaray Espor'un ilk haritası Mardin oldu. İlk yarıya güzel bir başlangıç yapan Galatasaray Espor, 10-6'lık skor ile galip ayrıldı. İkinci harita ise Favela haritası oldu. Avantajlı tarafta başlamamasına rağmen 10-8'lik skor ile galip ayrılarak günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü rakibi KBB Kağıtspor Espor oldu. Ligin ikincisini belirleyecek bu kritik maçın ilk haritası ise Safranbolu oldu. Muazzam bir rekabet içeren bu harita ise 2 kez uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından 16-14'lük skor ile galip ayrılan Galatasaray Espor oldu. İkinci harita ise Favela haritası oldu. İlk haritanın benzeri bir mücadele olan bu haritada 10-8'lik skor ile galip ayrılan Galatasaray Espor oldu ve günü 3 puan ile kapatarak, ligi de ikinci olarak bitirdi. 


Gamers of Future ise cumartesi günü Çamlıca Espor ile karşı karşıya geldi. Çin Bahçeleri haritasına önde başlayıp harita sonuna kadar da devam etti. 10-5'lik galibiyet ile ayrılan taraf Gamers of Future oldu. Safranbolu haritasında ise Gamers of Future ilk haritada olduğu kadar etkili bir oyun ortaya koyamadı. 10-6'lık skor ile mağlup ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakibi Digital Athletics ile oynadıkları maçta 'Pozitif Rekabet' kuralını ihlal ettikleri için 1 puanları silindi. Detaylı bilgi için buraya göz atabilirsiniz. 

İstanbul E-Spor, aldığı mağlubiyetlerin ardından lige veda etti. Cumartesi günü Sangal Esports ile karşı karşıya gelen İstanbul E-Spor, Çin Bahçeleri haritasında etkili bir oyun sergileyemedi ve 10-1'lik skor ile mağlup ayrıldı. Safranbolu haritasında ise maçı kazanmak isteyen bir İstanbul E-Spor sahnede'ydi. 3 kez uzatmalara giden haritadan 19-15'lik skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise günün ilk maçında rakipleri Çamlıca Espor'du. Safranbolu haritasından 10-6'lık mağlubiyet ile ayrılan İstanbul E-Spor, Düğün Salonu haritasından da 10-5'lik mağlubiyet ile ayrılınca günü puansız kapattı. 

KBB Kağıtspor Espor, ikincilik şansını ligin son maçında kaybederek ligi üçüncü olarak bitirdi. Cumartesi Digital Athletics ile karşılaşan KBB Kağıtspor Espor'un ilk haritası Safranbolu oldu. İki tarafta maçı son ana kadar bırakmadı. 10-8'lik skor ile galip ayrılan taraf KBB Kağıtspor Espor oldu. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise ilk haritanın benzeri bir mücadele oldu. 10-8'lik galibiyetle ayrılan taraf KBB Kağıtspor Espor oldu ve günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ligin son maçına çıkan KBB Kağıtspor Espor'un rakibi ikincilik mücadelesi içinde olduğu Galatasaray Espor'du. Safranbolu haritasında oldukça çekişmeli bir mücadeleye sahne oldu. 2 kere uzatmalara giden mücadeleden 16-14'lük skorlar mağlup ayrılan taraf KBB Kağıtspor Espor oldu. Favela haritasında ise yine başa baş bir mücadele sahnedeydi. Mücadele 10-8'lik KBB Kağıtspor Espor'un mağlubiyetiyle son buldu. KBB Kağıtspor Espor, günü puansız kapatarak ligi de üçüncülükle bitirdi.

Sangal Esports, haftayı 3 puan ile kapattı. Cumartesi günü rakipleri İstanbul E-Spor oldu. İlk harita Çin Bahçeleri haritası'ydı. Haritaya hızlı ve etkili giriş yapan Sangal Esports, 10-1'lik galibiyet ile ayrıldı. Safranbolu haritasında ise ilk haritadaki gibi rahat raundlar alamayan Sangal Esports, zorlu mücadele de uzatmaların ardından 19-15'lik skor ile galip ayrılarak günü 3 puan ile kapattı. Pazr günü ise fastPay WildCats ile karşı karşıya gelen Sangal Esports, Çin Bahçeleri haritasından 10-6'lık skor ile mağlup ayrıldı. Gaziantep Mülteci Kampı haritasından da 10-4'lük mağlubiyet ile ayrılınca günü puansız kapattı. 


HAFTANIN MVP'Sİ

Son haftamızın MVP'si Kürşat 'IW`Brun0' Ertem oluyor. Sezon boyunca haftanın ilk 5'inde sık sık ismini gördüğümüz Bruno, son haftaya da damgasını vuruyor. Aldığı 56 skor ve 16 asist ile takımının en önemli parçası haline gelen Bruno, fastPay WildCats'in ligi namağlup bitirmesin oldukça katkı sağladı. 

HAFTANIN İLK 5'İYAKUT: 7. Sezonun ilk haftasından son haftasına kadar oldukça etkili işler başaran Yakut, son hafta da 2.20 KDA ile haftanın 5'ine girmeye hak kazanıyor. 

BRUNO: Haftanın MVP'si seçilen Bruno, kendisine haftanın 5'inde de yer buluyor.

ALWAYS: Aldığı 81 skor ile takımına oldukça katkı sağlayan Always, haftanın ilk 5'i içine girmeye hak kazanıyor. 

ZYWATT: Keskin nişancı rolünde takımının eksikliğini kapatan Zywatt, haftanın ilk 5'inde de karşımıza çıkıyor. 

AMENTES: Haftanın ilk 5'i listemize ilk defa girmeyi başaran Amentes, Aldığı 72 skor ile takımına oldukça katkı sağladı. 

 
Yayın Tarihi 2.06.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor