GERİ

ZULA SÜPER LİG'DE FİNALLERE DOĞRU

ZULA SÜPER LİG'DE FİNALLERE DOĞRU

İlklerin yaşandığı, mücadelenin bir an eksik olmadığı Zula Süper Lig 5. Sezon’da finaller için geri sayım başladı. Lig aşamasının tamamlanmasıyla birlikte ilk önce çeyrek final heyecanı yaşandı.

Yarı finale kalmak için 4 takım mücadele ederken Galatasaray Espor’u geçmeyi başaran FastPay Wild Cats ile Bursa Espor’u saf dışı bırakan 1907  Fenerbahçe Espor isimlerini yarı finale yazdırmayı başardı. Ligi 5. sırada tamamlayan 1907 Fenerbahçe, normal sezonu yenilgisiz lider tamamlayan Mod-Z Esports ile yarı finalde eşleşirken, Ligi 3. sırada bitiren FastPay Wild Cats ise ligi 2. sırada bitiren Beşiktaş Espor işe eşleşti. Zula Süper Lig 5. Sezon finallerine geri sayım başlarken şampiyonluk için mücadele edecek bu 5 takıma gelin birlikte bakalım;

 

Mod-Z Esports
Yeni bir kadro ve yeni bir yapılanmayla sezona başlayan Mod-Z Esports ligi adeta domine etti. Lig’de çıktığı 18 maçta 13 galibiyet ve 5 beraberlik alan yenilgisiz lider, ligi  44 puan ile zirvede tamamladı. Yenilgisiz liderin öne çıkan yıldız oyuncusu ise hiç şüphe yok ki 1,91 KDA değeriyle Yakut ‘’Y4K7T’’ Erdoğan  oldu. Finale çıkmak için 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacak evren savaşçıları, rakibiyle ligde oynadığı 2 maçtan 1 galibiyet ve 1 beraberlik aldı. Ligde gösterdiği üstün ve baskın performansla şampiyonluğun en büyük favorilerinden olan Mod-Z Esports, müzesinde bulunan TESFED Zula Türkiye Kupası’nın yanı bir tane de Zula Süper Lig şampiyonluğu kupası eklemek için mücadele edecek. Ligde gösterdiği performansı finaller içinde göstererek şampiyonluğa ulaşabilecekler mi? Bu sorunun cevabını 6-7 Haziran tarihlerinde öğrenmiş olacağız. 

MOD-Z: TEK LİDER
 

1907 Fenerbahçe 
5. Sezon’a yeni bir kadro yapılanması ile giren 1907 Fenerbahçe, eski sezonlara göre beklentilerin biraz altında kaldı. Ligde çıktığı 18 maçta 5 galibiyet, 7 beraberlik ve 6 mağlubiyet alarak 22 puan topladı ve ligi 5. sırada bitirdi. Bu istatistiklerin yanı sıra sarı lacivertli ekip için en olumsuz istatistik ise Ligin ilk 6’sında bulunan takımlarla oynadığı maçlarda sadece 2 galibiyet alabildi. Sarı lacivertli ekibin ligde en çok dikkat çeken oyuncusu ise 1,21 KDA ile Oğuzhan ‘’witdood’’ Ünlü oldu. Daha önce 4 defa yarı finallere kalmayı başaran 1907 Fenerbahçe Espor, finaller konusunda ligin en tecrübeli takımlarından bir tanesi. Sarı lacivertli ekip yarı finalde ki rakibi Mod-Z Esports’u ligde oynadığı maçlarda yenmeyi başaramadı. Yarı finallerde bu durumu tersine çevirmeye başararak 5.si düzenlenen Zula Süper Lig’de 3. kez finale kalmayı başarabilecekler mi? 


Beşiktaş Esports 
Kurdurğu tecrübeli ve iddialı kadro ile sezona şampiyonluk parolasıyla başlayan Beşiktaş Esports, ligde son derece başarılı bir performans sergilemeyi başardı. Lig periyodu boyunca çıktığı 18 maçta 12 galibiyet, 5 beraberlik alan siyah beyazlı takımın bileği sadece bir kez büküldü. Bu güzel performansın mimarlarından bir tanesi hiç şüphe yok ki 1,57 KDA değerliyle Cihan ‘’Unity’’ Seferoğlu oldu. 4. sezonu lider olarak tamamlayan ve finalde kaybeden Beşiktaş Esports, daha önce bu kupayı bir çok kez kaldırmış olan  ve ligimizin çok tecrübeleri oyuncularından oluşan bir kadroya sahip. Kara kartallar ligde gösterdiği güzel performansı yarı finalde göstererek adlarını üst üste 2. kez finale yazdırmaya başarabilecekler mi? 

KARTAL ZİRVEYE HAVALANDI


FastPay Wild Cats 
Hiç şüphe yok ki sezona kurduğu sansasyonel kadro ile büyük bir bir ses getirerek giren FastPay Wild Cats, zaman zaman inanılmaz dominant oyunlar sergilemiş olsada  inişli çıkışlı bir grafik ile ligi tamamladı. Lig boyunca bileği hiç bükülmeyen Anadolu Parsları, 18 maçta 11 galibiyet, 7 beraberlik alarak ligi 3. sırada bitirdi. FastPay Wild Cats’in en dikkat çeken oyuncusu ise 1,71 KDA ile Fatih ‘’Koko’’ Yıldız oldu. Gücünü Anadolu parsından alan FastPay Wild Cats, ilk kez kaldığı Zula Süper Lig Finalleri’nde şampiyonluk istiyor. Kadrosunda ligimizde bir çok şampiyonluk görmüş uzun yıllardır Zula Süper Lig sahnesinde  bulunan oyuncuları barından ekip de tek hedef şampiyonluk. Finale çıkmak için Beşiktaş Esports ile karşı karşıya gelecek FastPay Wild Cats, ligde rakibiyle oynadığı 2 maçta bir galibiyet 1 beraberlik aldı. Şampiyonluk kupasını müzelerine götürerek hedeflerine ulaşabilecekler mi? Bu sorunun cevabını hep birlikte 6-7 Haziran tarihlerinde Zula Espor Youtube kanalında bulacağız. 


 

Zula Süper Lig Finalleri Programı

6.05.2020 Cumartesi | 12:00 | Gamers of Future vs Beşiktaş Akademi
6.05.2020 Cumartesi | 13:30 | Mod-Z Esports vs 1907 Fenerbahçe  
6.05.2020 Cumartesi | 15:00 | Beşiktaş Espor vs fastPay Wild Cats 

7.05.2020 Pazar | 12.00 | Sezonun Enleri Ödül Töreni
7.05.2020 Pazar | 12.30 | 3.’lük karşılaşması
7.05.2020 Pazar | 14.00 | Büyük Final 

 

Zula Süper Lig tarihinde ilk kez sezon finalleri Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşemeyecek. Finallerde yaşanan coşku ve atmosfer bu sefer online olarak yaşanacak. Covid-19 salgını nedeniyle #EvdeKal’dığımız bu günlerde Zula Süper Lig Finalleri ile heyecana evlerimizden ortak oluyoruz. 6-7 Haziran tarihlerinde ekran başında yerini alıp Zula Oyun Espor resmi YouTube kanalında bu büyük heyecana ortak olmayı unutma. Ayrıca Zula Süper Lig ile ilgili bütün gelişmelerden anından haberdar olmak için Zula Oyun Espor resmi Facebook, Twitter ve Instagram sayfalarını takipte kalabilirsin.

Yayın Tarihi 29.5.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor