GERİ

ZULA SÜPER LİG'DE LİG AŞAMASI TAMAMLANDI

ZULA SÜPER LİG'DE LİG AŞAMASI TAMAMLANDI

Zula Süper Lig’de lig aşamasının son haftası olan dokuzuncu hafta geride kaldı. Mod-Z’nin Galatasaray karşısında yaşadığı puan kaybının ardından finallere kalmayı garantileyen son takım Bursa Espor oldu. Oyun Hizmetleri galibiyet ile tanışmayı başarsa da bu galibiyet lige tutunmak için yeterli olmadı.

Yarı Finallerin İsimleri Belli Oldu

Dokuzuncu haftanın geride kalmasının ardından Zula Süper Lig’in büyük finallerinde yarı final eşleşmeleri de belli oldu. 26 Ekim tarihinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nde oynanacak yarı finallerde Bursa Espor ile Beşiktaş karşı karşıya gelirken, Galatasaray ise ezeli rakibi 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacak. İki karşılaşmanın kazananları 27 Ekim tarihinde Zula Süper Lig’in 4. Sezon şampiyonu unvanını elde etmek için kozlarını paylaşacak.
 

Oyun Hizmetleri’ne Veda

Hem Türkiye’de esporun hem de Zula’nın köklü ekiplerinden olan Oyun Hizmetleri, dokuzuncu haftada aldığı sonuçların ardından lige veda etti. Geride kalan sezonların en başarılı ekipleri arasında yer alan, üst üste büyük finallerde ve uluslararası turnuvalarda boy gösteren ancak bu sezon yeni kurulan kadrosuyla istediği performansı yakalayamayan tecrübeli ekip dokuz hafta sonunda sekiz puanla ligin son sırasına yerleşti ve Zula Süper Lig’in unutulmaz ekipleri arasına adını yazdırarak Zula macerasına şimdilik nokta koydu.

Sezonun Notları

Mod-Z sezona iyi bir başlangıç yapsa da sezon ortasında ard arda yaşadığı puan kayıpları ile büyük final yarışından koptu. Son haftalarda iyi bir çıkış yakalayan Mod-Z’nin bu çıkışı büyük finallere gitmek için yeterli olmadı. Buna rağmen Mod-Z sezon genelinde iyi performans gösteren ekiplerden birisiydi.

Gamers of Future yeni yapılanmasıyla lige istediği bir giriş yapamadı. İlerleyen haftalarda daha iyi bir performans gösterse de performansının tamamını ortaya koyamayan tecrübeli ekip, bu sezonu altıncı sırada tamamladı.

İstanbul Wild Cats ilk sezonunda iyi bir performans göstermeyi başardı. Zula Süper Lig’de 4. Sezon başında performansı en çok merak edilen ekipler arasında yer alan İstanbul Wild Cats, bu sene gösterdiği performans ile gelecek için iyi sinyaller vermeyi başardı.

İstanbul Espor Kulübü geride kalan sezonu galibiyetsiz kapattı ancak on sekiz maçın on ikisinde aldığı beraberlikler ile lige tutunmayı başardı. Yine de takımın galibiyet almakta yaşadığı sorunlar gözden kaçmadı.

ICE Warriors bu sezonu galibiyetsiz kapatan bir diğer ekip oldu. Zula Süper Lig’in son gününde aldığı beraberlik ile ikili averajla play-out mücadelesine çıkmaya hak kazanan ve böylelikle lige tututan ICE Warriors, zaman zaman yükselişler yapsa da sezon genelinde performansı soru işaretleri yaratan bir diğer ekip oldu.

Haftanın En İyi 5’i:

AlwaysGD takımı adına haftanın en iyisiydi. Takımının play-out mücadelesine kalmasında büyük rol oynadı.

ALAFAN bu hafta Bursa Espor’da hem en yüksek KDA oranına sahip hem de en ön plana çıkan oyuncuydu. Aldığı skorlar ile takımını büyük ölçüde rahatlatan ALAFAN, Bursa Espor’un kritik haftasında iyi bir performans ortaya koydu.

Surprise yükselen performansını bu hafta da da devam ettirdi. Takımına yarattığı boşluklarla galibiyetlerde önemli rol oynayan kaptan haftanın en iyilerinden birisiydi.

EXTREME keskin nişancı rolüne geçtikten sonra bambaşka bir EXTREME oldu ve bu performansını bu hafta da devam ettirdi. Gösterdiği performans takımının büyük finallere gitmesi için yeterli olmasa da aldığı skorlar ile Mod-Z’nin umudunu son ana kadar korumasında Brave ile beraber en büyük etkenlerden birisi oldu.

Haftanın En İyisi: VonS

VonS geride kalan haftanın kritik oyuncularından birisiydi. Özellikle zorlu rakip Mod-Z karşısında gösterdiği performans ile ön plana çıkan VonS büyük finaller için de güzel sinyaller verdi.

Yayın Tarihi 4.10.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor