KIŞ SEZONU-2 TURNUVASI ŞAMPİYONU YouthCREW!

Zula World Cup öncesi son virajda 512 takımın katılımıyla gerçekleşen Zula Kış Sezonu-2 Turnuvası’nın şampiyonun ismi belli oldu! Zorlu ön eleme mücadelelerinden başarıyla ayrılan en iyi 8 takım, Zocco's Teras'ta gerçekleşen offline finallerde karşı karşıya geldi.

KIŞ SEZONU-2 TURNUVASI ŞAMPİYONU YouthCREW!

ŞAMPİYON YOUTHCREW!

Zula World Cup öncesi son virajda 512 takımın katılımıyla gerçekleşen Zula Kış Sezonu-2 Turnuvası’nın şampiyonun ismi belli oldu! Zorlu ön eleme mücadelelerinden başarıyla ayrılan en iyi 8 takım, Zocco’s Teras’ta gerçekleşen offline finallerde karşı karşıya geldi.

10-11 Mart tarihlerinde düzenlenen Zula Kış Sezonu-2 Turnuvası Offline Finalleri’nde, kupanın ve büyük ödülün sahibi son şampiyon YouthCREW oldu. Bir önceki organizasyon olan Sömestir Turnuvası Final’inde de karşı karşıya gelen iki takım, izleyicilere yine seyir zevki yüksek bir mücadele sundu. Favela haritasıyla başlayan final serisi, YouthCREW’un baskın oyunuyla sonuçlanırken ikinci harita Düğün Salonu’nda heyecanın bir an olsun eksilmediği bir maç gerçekleşti. Son raunda kadar giden maçta, WMTF takımı 10-8 galip ayrılarak seriyi son haritaya uzattı. Şampiyon takımı belirleyecek olan Safranbolu haritasında, WeMakeTheFuture takımına karşı 10-7’lik skorla üstünlük sağlayan YouthCREW, üst üste 6. kez şampiyonluk kupasını kaldırmayı başardı.

Tecrübeli isimlerden oluşan kadrosuyla dikkatleri üzerine çeken WMTF, üst üste ikinci kez YouthCREW ile karşı karşıya geldiği final serisinde YouthCREW’ün egemenliğini yıkamadı ve turnuvayı ikinci sırada tamamladı.

Üçüncülük mücadelesinde ise her turnuvada performansının bir üstüne çıkan Elite`e-Sports takımı, ilk offline deneyimi yaşamasına rağmen izleyicilerin beğenisini kazanan Outlaw`BLACK takımını 2-0 mağlup ederek turnuvayı 3. sırada kapattı.

ZULA WORLD CUP YOLUNDA SON 2 BİLET SAHİBİNİ BULDU

Para ödüllerinin yanı sıra Zula World Cup yolunda son 2 bilet de sahibini buldu. Outlaw`BLACK ve Riseof`EvilGeniuses takımları 100.000 $ ödüllü World Cup için elemelere katılmaya hak kazanan son takımlar oldu.

Şampiyon takımdan sekizinci takıma kadar nakit ödüllerin sahiplerini bulduğu Zula Kış Sezonu-2 Turnuvası’nın sıralaması şu şekilde:

 1. YouthCREW
 2. WeMakeTheFuture!
 3. Elite`e-Sports
 4. Outlaw`BLACK
 5. Riseof`EvilGeniuses
 6. StarsNever`Die
 7. 1Ruya`Misali
 8. ToA`E-SportsClub

Zula World Cup elemelerine katılmaya hak kazanan 8 takım:

 • YouthCREW
 • WeMakeTheFuture!
 • GPay`ICE
 • Elite`e-Sports
 • SiyahSancak`PeS (ex-PegasuS`ESC)
 • ToA`E-SportsClub (ex-Heavy-Damage`ESC)
 • Outlaw`BLACK
 • Riseof`EvilGeniuses

Dünya Şampiyonası ile ilgili tüm detayları Özgür “Zwartan” Soner’in lansman videosunda bulabilirsiniz.

Dünya Şampiyonası Nedir?

Bildiğiniz üzere Zula dünyada bir çok ülkede yayınlanıyor. Tüm dünya üzerinde Zula oynayan oyuncuları bir araya getireceğimiz Zula Dünya Şampiyonasının ilkini Türkiye’de gerçekleştireceğiz. 100.000$ nakit para ödüllü dev organizasyon için her turnuvada bir katılım bileti vereceğiz. Dünya Şampiyonası öncesi bu biletler katılım turnuvasında işinize yarayacak ve ülkemizi temsil eden takımları belirlemiş olacağız.

Cevap Yaz