Zula International Cup Tamamlandı!

28-29 Eylül tarihleri arasında Antalya The Marmara'da gerçekleşen 2018 Zula International Cup turnuvası tamamlandı!

2018 Zula International Cup Tamamlandı!

28-29 Eylül tarihleri arasında Antalya The Marmara’da gerçekleşen 2018 Zula International Cup turnuvası tamamlandı!

Binlerce izleyicinin yakından takip ettiği ve uluslararası takımlara ev sahipliği yapan organizasyonun sonunda, Galatasaray Espor şampiyonluğa ulaştı.

50.000$ ödül havuzuna sahip Zula International Cup’ta toplam 6 takım yer aldı. Ülkemizi temsilen Galatasaray Espor, 1907 Fenerbahçe ve Oyun Hizmetleri takımları yer alırken Avrupa’dan son dünya şampiyonu Izako Boars ve Penta Sports, Iran’dan ise Brutal Impact takımları şampiyonluk yolunda en iyi oyunlarını ortaya koydu.

Zula International Cup grup maçlarıyla başladı

3’er takımlar eşliğinde A ve B grubu maçlarıyla başlayan rekabet, devamında yarı final mücadeleleriyle devam etti. A Grubu’ndan Oyun Hizmetleri ve Izako Boars, B Grubu’ndan ise Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe takımları 4’er puanla yarı finallere yükseldi. Gruplarını 1. sırada ve 2. sırada tamamlayan takımların çapraz eşleşme sistemiyle eşleştiği mücadeleler nefesleri kesti.

Yarı finalde karşı karşıya gelen Zula Süper Lig şampiyonu Galatasaray ve son dünya şampiyonu Izako Boars mücadelesi son ana kadar büyük bir heyecanla takip edildi. 2-1 seriden galip ayrılmayı başaran Galatasaraylı oyuncular ilk finalist oldu.

Bir diğer yarı final karşılaşmasında ise iki Türk temsilcisi 1907 Fenerbahçe ve Oyun Hizmetleri karşı karşıya geldi. Favela ve Gaziantep Mülteci Kampı haritalarında oynanan iki mücadelede de uzatmalara gidildi. Son rauntları daha önde götüren sarı lacivertliler International Cup finalinde Galatasaray Espor’un rakibi oldu.

Büyük bir görsel şölen eşliğinde başlayan final günü muhteşem hediyelere, konserlere ve imza gününe ev sahipliği yaptı. 3.lük mücadelesiyle başlayan espor fırtınasından Izako Boars, Oyun Hizmetleri’ni 2-1 mağlup ederek galip ayrıldı.

Finalin adı yine dev derbi!

Büyük finale ve dev derbiye ev sahipliği yapan 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray karşılaşmasından yine galip ayrılan taraf 3-1’lik seriyle Galatasaray Espor oyuncuları oldu. 35.000$’lık büyük ödülün ve kupanın sahibi olan oyuncular, Zula Süper Lig finalinin ardından üst üste ikinci kez şampiyon olmayı başardılar.

Gösterdiği kusursuza yakın keskin nişancı performansıyla final serisine damga vuran VonS ise, finallerin MVP’si seçilerek Sennheiser GSP-300 oyuncu kulaklığının ve MVP kupasının sahibi oldu.

Zula International Cup Sıralaması

  1. Galatasaray Espor: 35.000$
  2. 1907 Fenerbahçe: 10.000$
  3. Izako Boars 5.000$
  4. Oyun Hizmetleri
    5./6. Brutal Impact
    5./6. PENTA Sports

Cevap Yaz