Zula Süper Lig 2. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor!

22-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Zula Süper Lig 2. Sezon finalleri sonuçlandı. Büyük finalde karşı karşıya gelen Galatasaray Espor ve Gamers of Future mücadelesinden şampiyon olarak ayrılan Galatasaray Espor oldu!

Zula Süper Lig 2. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor!

22-23 Aralık tarihleri arasında gerçekleşen Zula Süper Lig 2. Sezon finalleri tamamlandı! Büyük finalde karşı karşıya gelen Galatasaray Espor ve Gamers of Future mücadelesinden şampiyon olarak ayrılan Galatasaray Espor oldu!

Türkiye’nin ilk espor merkezi unvanıyla Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşen büyük finaller, Galatasaray Espor’un şampiyonluğuyla sonuçlandı. 2. Sezonu ilk 4 sırada tamamlayan 1907 Fenerbahçe, Galatasaray Espor, Gamers of Future ve Oyun Hizmetleri takımlarının katılımıyla gerçekleşen büyük finaller, kıyasıya bir mücadeleye eşlik etti.

İstanbul Espor Kulübü, Zula Süper Lig’de kalmayı başarıyor!

Zula Süper Lig 2. Sezon yarı finalleri öncesinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nin açılış maçı, İstanbul Espor ve Ozon Game arasında gerçekleşen Play-Out Final maçıyla başladı. Zula Süper Lig 3. Sezonu’nda yer alacak son takımı belirleyen maça, Ozon Game Düğün Salonu’nda 1-0 öne geçerek başlasa da, İstanbul Espor muhteşem bir geri dönüş sergileyerek BO3 formatında oynanan karşılaşmadan 2-1 galibiyetle ayrıldı. Böylece Rekabet Turnuvası’ndan şampiyonlukla ayrılan Bonjour Esports’un ardından 3. Sezon’da lig slotunu garantileyen bir diğer takım, İstanbul Espor Kulübü oldu.

Play-Out final karşılaşmasının ardından ilk yarı final mücadelesi ligi 2. ve 3. sırada tamamlayan Gamers of Future ve Oyun Hizmetleri takımları arasında gerçekleşti. W4siLi ve Witdood önderliğindeki Gamers of Future, ilk 2 harita olarak belirlenen Gaziantep Mülteci Kampı ve Düğün Salonu’ndaki muhteşem oyunlarıyla 2-0 kazanarak finale çıkan ilk takım oldu.

Bir diğer yarı final mücadelesi ise Zula Süper Lig 1. Sezon ve Zula International Cup’ın iki finalisti 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor’u karşı karşıya getirdi. Renklerin 100 yıllık rekabetinde ise gülen taraf 2-0’lık sonuçla Galatasaray Espor oldu.

Büyük mücadelelerin yanı sıra, birbirinden farklı eğlence alanları ve Eypio konseri ile birlikte Zula severler eğlenceli anlar geçirdi.

Zula Süper Lig 3.sü 1907 Fenerbahçe!

Finalin isimleri ligi ilk 2 sırada tamamlayan Galatasaray Espor ve Gamers of Future olurken 3.lük karşılaşması ise 1907 Fenerbahçe ve Oyun Hizmetleri arasında gerçekleşti. Çin Bahçeleri ve Favela haritalarında geçen karşılaşmadan sarı lacivertliler 2-0’lık galibiyetle ayrılırken Oyun Hizmetleri’nin finallerde 1907 Fenerbahçe’ye karşı olan şansızlığı devam etti. 1907 Fenerbahçe ise ligi 4. sırada tamamlamasına rağmen büyük finallerde 3. olmayı başardı.


Finallerin en iyi oyuncusu VonS!

BO5 formatı üzerinden oynanan Zula Süper Lig 2. Sezon büyük finalinde Galatasaray Espor ve Gamers of Future karşı karşıya geldi. Bir tarafta geçen sezonunun şampiyonu sarı kırmızılılar ve diğer tarafta sezona muhteşem bir kadro kurmayı başaran gladyatörler karşı karşıya geldi. İlk 3 haritada rakibine şans tanımayan Galatasaray Espor, takım kaptanı ve keskin nişancısı VonS’un önderliğinde 3-0 kazanarak şampiyon olmayı başardı. Finallerin MVP’si muhteşem oyunlara imza atan VonS seçilirken, Galatasaray Espor büyük ödülün ve kupanın sahibi oldu.

Cevap Yaz