Zula Süper Lig'de Büyük Zirve Yarışı

Zula Süper Lig yarışında ikinci hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Zula Süper Lig’de Büyük Zirve Yarışı

Zula Süper Lig’de ikinci hafta geride kaldı. Galatasaray Espor aldığı iki galibiyetle tek başına zirveye yerleşirken, 1907 Fenerbahçe ve Mod-Z zirve konusundaki iddialarını sürdürdü.

Zula Süper Lig’in ikinci haftası birbirinden güzel mücadelelere sahne oldu. Vengeance’ın İstanbul Espor ile karşılaştığı maçın heyecanı ile başlayan ikinci hafta, 1907 Fenerbahçe’nin Galatasaray Espor ile karşılaştığı maç ile devam etti. Haftanın son maçında sahneyi Oyun Hizmetleri ve Gamers of Future aldı. Kıran kırana geçen mücadelenin ikinci karşılaşması kırk dört dakika sürerken, ilk iki haftada oynanan en uzun karşılaşma olma unvanını da eline aldı. Alınan sonuçlar sonrasında Galatasaray Espor zirveye oturdu, İstanbul Espor ve Ice Warriors için ise alarm çanları çalmaya başladı.

Büyük Derbide Gülen Taraf Galatasaray Espor

İlk haftaya Oyun Hizmetleri gibi güçlü ve tecrübeli bir ekip karşısında iyi bir giriş yapan Galatasaray Espor, Gamers of Future karşısında iki puanı geride bırakmıştı. İlk haftayı iki güzel galibiyetle kapatan 1907 Fenerbahçe, Galaatasaray Espor karşısına galibiyet serisini sürdürme amacıyla çıktı. Galatasaray Espor ilk karşılaşmada 10-4 gibi güzel bir galibiyet almayı başardı. İkinci karşılaşmada 1907 Fenerbahçe durumu eşitlemek için çok güzel bir oyun ortaya koysa da, Galatasaray Espor uzatmalara giden karşılaşmayı 13-11 kazanmasını bildi ve ezeli rakibi karşısında güzel bir üç puan kazandı. Aldığı 33 skor ve kritik noktalarda yaptığı hamleler ile VonS bu galibiyetin en büyük mimarlarından olurken, Surprise ve CixEd’in üstün çabaları 1907 Fenerbahçe’ye puan getirmeye yeterli olmadı.

Galatasaray Espor ikinci maçında lige istediği gibi bir giriş yapamayan Vengeance ile karşılaştı. İki karşılaşmada da 10-4 gibi iki net skorla üstünlük kuran Galatasaray Espor, bu maç sonunda zirveye yerleşti. 1907 Fenerbahçe maçının ardından maçın oyuncusu bir kez daha VonS seçilirken, Galatasaray Espor’da dikkat çeken bir diğer isim KeeVz oldu.

Oyun Hizmetleri İçin Zorlu Hafta

İlk haftaya Galatasaray Espor mağlubiyeti ve Ice Warriors beraberliği ile başlayan Oyun Hizmetleri, lige güzel bir başlangıç yapamamıştı. Oyun Hizmetleri, ikinci haftaya bir önceki haftayı lider olarak kapatan Mod-Z karşısında başladı. İlk karşılaşmada zorlansa da 10-8 ile üstünlüğü kurmayı başaran Oyun Hizmetleri, ikinci karşılaşmada 10-3 gibi net bir skor alarak üç puanla tanıştı.

Haftanın son maçında Gamers of Future ile karşılaşan Oyun Hizmetleri, ilk karşılaşmada üstün oynayarak tecrübeli rakibi karşısında 10-6 üstünlük kurmayı başardı. Büyük bir mücadelenin yaşandığı ikinci karşılaşmada, öne geçse de sonuca ulaşamayan Oyun Hizmetleri bu zorlu sınavda iki puanı geride bıraktı. İki maçında da güzel bir takım oyunu ortaya koyan Oyun Hizmetleri’nde m0nster ve swooN öne çıkan isimlerdi.

Haftanın Notları

1907 Fenerbahçe şanssızlığını bu hafta da kıramadı. Galatasaray Espor karşısında sezonun ilk mağlubiyetiyle tanışan 1907 Fenerbahçe, Ice Warriors karşısında aldığı galibiyet ile moral buldu ve haftayı liderin bir puan gerisinde kapattı.

Mod-Z ilk haftanın ardından beklentileri çok yükseğe çekse de, Oyun Hizmetleri karşısında istediği gibi bir oyun sergileyemedi ve üç puanı geride bıraktı. Bursa Espor karşısında aldığı güzel galibiyetle 1907 Fenerbahçe’ye ortak olan Mod-Z zirve takibini sürdürdü.

Gamers of Future ilk maçında Ice Warriors karşısında büyük bir üstünlük kurdu. İkinci maça istediği gibi başlayamadı ancak gösterdiği güzel performansla bir puanı almayı başararak zirve takibini sürdürdü.

Bursa Espor haftayı bir önceki hafta gibi bir galibiyet ve bir mağlubiyet ile kapattı. COZA Esports karşısında güzel bir oyun ortaya koyan Bursa Espor, galibiyete uzanmayı da başardı. Mod-Z karşısında güzel bir oyun ortaya koysa da istediğini alamadı ve orta sıralardaki yerini korudu.

COZA Esports inişli çıkışlı gidişatını sürdürüyor. Bursa Espor karşısında sezonun ikinci mağlubiyetini alan COZA, tecrübeli rakibi İstanbul Espor Kulübü karşısında ortaya koyduğu güzel oyunla galibiyete uzandı ve yedinci sıraya yerleşti.

Vengeance güzel oyunlar ortaya koysa da bir türlü sonuca ulaşamıyor. İlk hafta COZA Esports karşısında ortaya koyduğu güzel oyunu güzel bir sonuca ulaştıramayan VG, bu hafta aynısını İstanbul Espor Kulübü karşısında yaşadı. Galatasaray Espor karşısında aldığı mağlubiyetle haftayı iki puanda kapattı ve alt sıralarda kaldı.

İstanbul Espor Kulübü için alarm çanları çalmaya başladı. Çıktığı karşılaşmalarda güzel rekabetler yaşansa da bir türlü istediği sonuçları alamayan IST, haftayı bir puanla kapatarak son sıraları Ice Warriors ile paylaştı.

Ice Warriors alarm çanlarını duyan bir diğer ekip. İstanbul Espor Kulübü’ne benzer bir şekilde iyi bir rekabet sergileyen ICE, bu hafta iki güçlü rakibi karşısında aldığı mağlubiyetler ile son sıralara yerleşti.

Haftanın En İyi 5’i

shnazn hafta boyuncu öldürdü ve öldürülemedi. Aldığı 73 skor ile takımına büyük katkı sağlarken 7 asist 35 ölüm ile 2,29 gibi bir KDA oranına ulaşmayı başardı. Oyun Hizmetleri karşısında ortaya koyduğu oyunla alınan bir puanın baş rolü olurken, takımı için ne kadar vazgeçilmez olduğunu bir kez daha gösterdi.

m0nster çok başarılı bir görüntü çizdi. Mod-Z karşısında alınan galibiyette önemli katkı verirken, Gamers of Future karşısında da güzel bir performans ortaya koyarak 1,57 KDA oranına ulaştı ve Haftanın En İyi 5’i listesinde yerini almayı başardı.

VitrA takımına hafta boyunca büyük katkı verdi. Kritik anlarda kritik vuruşlar yaparak takımını ileri taşımayı başardı ve hafta genelinde ulaştığı 1,70 KDA oranı ile takımının en başarılı oyuncularından birisi olmayı başardı.

Surprise Ice Warriors karşısında alınan galibiyetin en önemli oyuncularından birisiydi. Galatasaray Espor karşısında da iyi bir oyun ortaya koyan 1907 Fenerbahçe kaptanı, ulaştığı 1,56 KDA oranıyla listede yer almayı başardı.

Haftanın En İyisi: VonS

Bu hafta yaptıkları Zula Süper Lig sunucumuz Burak Çevik’in deyimiyle “Neler yapıyorsun VonS?” şeklinde özetlenebilir. 1907 Fenerbahçe karşısında ortaya koyduğu oyun, ikiye bir kaldığı pozisyonlarda bile koruduğu soğukkanlılığı ve rakip takım oyuncularında yarattığı şüphe ile haftaya damgasını vurdu. Her iki maçta da takımını bir adım öne taşımayı başardı ve alınan iki galibiyetin baş rolünde oynadı.

Puan Durumu

Cevap Yaz