Galatasaray Fırtınası Durulmuyor

Zula Süper Lig yarışında üçüncü hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Galatasaray Fırtınası Durulmuyor

Zula Süper Lig’de birbirinden çekişmeli maçlara sahne olan üçüncü hafta geride kaldı. Alınan sonuçlar ile Galatasaray Espor zirvedeki yerini korurken, 1907 Fenerbahçe ise aldığı iki galibiyet ile zirve takibine devam etti.

Cuma günü iki iddialı ekip Mod-Z ve Gamers of Future’ın karşı karşıya geldiği hafta, birbirinden çekişmeli maçlarla devam etti. 1907 Fenerbahçe zorlu haftayı kayıpsız geçerken, Gamers of Future güçlü rakipleri karşısında gösterdiği performans ile geride kaldı. Ice Warriors aldığı bir galibiyet ve gösterdiği  performans ile kendisini ateş hattından biraz uzaklaştırdı. Vengeance ve İstanbul Espor Kulübü için ise alarm çanları çalmaya devam ediyor.

1907 Fenerbahçe Kayıpsız

1907 Fenerbahçe, geride kalan haftada Oyun Hizmetleri ve Gamers of Future karşılaştı. Zirveyi yakından ilgilendiren iki maçta da gülen taraf iyi bir oyun ortaya koyan 1907 Fenerbahçe oldu.

Oyun Hizmetleri karşısında aldığı 10-4 ve 10-6 gibi iki galibiyetle haftaya başlayan sarı lacivertli ekip, Gamers of Future karşısında da başarılı bir performans göstererek güçlü rakibini iki karşılaşmada da 10-7 gibi güzel bir skorla alt etmesini bildi. Growe’un devleştiği haftada dikkat çeken diğer isimler takımı ile iyi bir uyum sağlayan RAZORCONE ve takımın tecrübeli kaptanı Surprise oldu.

Galatasaray Espor Durdurulamıyor

Galatasaray Espor bu haftayı da mağlubiyet almadan kapattı. İki maçından da galibiyet ile ayrılmayı bilen tecrübeli ekip, zirvedeki yerini de rakiplerine bırakmadı.

İlk maçında Zula Süper Lig’in yeni ekibi COZA Esports ile karşılaşan Galatasaray Espor, COZA karşısında ezici bir üstünlük kurmayı başardı. İlk karşılaşmayı 10-0 kazanırken, ikinci maçta da 10-1 gibi net bir skorla üstün gelen sarı kırmızılılar unutulmayacak bir serinin altına imzasını attı. İkinci maçında Bursa Espor karşısında da güzel bir oyun ortaya koyan Galatasaray, karşılaşmada geriye düşse de iyi bir geri dönüş yapmayı başardı ve yenilmezlik serisini sürdürdü. Unity çok güzel bir oyunla takımının yıldızı olurken, VonS ve Maxic de Galatasaray’da iyi bir oyun ortaya koyan isimlerdi.

Haftanın Notları

Mod-Z çıkışını sürdürdü ve bu hafta da güzel bir oyun ortaya koydu. Güçlü rakibi Gamers of Future karşısında galibiyete yaklaştı ancak uzanamadı ve beraberliğe razı oldu. İstanbul Espor Kulübü karşısında aldığı galibiyet ile zorlu 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor karşılaşmaları öncesi moral buldu.

Gamers of Future bu haftanın hayal kırıklığı yaşayan takımıydı. Mod-Z karşısında geriye düşüp beraberliği almayı bildi ancak 1907 Fenerbahçe karşısında mağlubiyet ile tanıştı ve liderlik yarışının gerisinde kaldı.

Oyun Hizmetleri güçlü rakibi 1907 Fenerbahçe karşısında istediğini ortaya koyamadı. Vengeance karşısında geriye düşse de galibiyete uzanmayı başarıp haftayı galibiyetle kapatsa da gözler TESFED Türkiye Kupası’nda gösterdiği güzel performansı arıyor.

Bursa Espor bu hafta gülemedi. Haftaya İstanbul Espor Kulübü karşısında aldığı beraberlikle başlayan BES, Galatasaray karşısında aldığı mağlubiyetle haftayı kapattı ve orta sıralardaki yerini korudu.

COZA Esports haftaya istemeyeceği bir mağlubiyet ile başladı. Galatasaray Espor karşısında varlık gösteremeyen Zula Süper Lig’in yeni ekibi, Ice Warriors karşısında aldığı galibiyet ile moral buldu. Bireysel anlamda çok başarılı oyunculara sahip COZA, daha iyi bir takım oyunu ortaya koyduğunda Zula Süper Lig’de çok daha iyi noktalara gelebilir.

Ice Warriors haftaya güzel bir galibiyet ile başlayıp kendisini alt sıralardan uzaklaştırdı. COZA Esports karşısında da güzel bir oyun ortaya koysa da mağlubiyetten kurtulamadı. Önde olduğu maçları koruyamama sorununa sahip Ice Warriors, bu soruna bir çözüm bulduğu takdirde daha üst sıralara oynayabilir.

İstanbul Espor Kulübü şu anda Zula Süper Lig’in en şanssız ekiplerinden birisi. Sürekli iyi bir oyun ortaya koysalar da istedikleri galibiyete uzanamıyor. Bu hafta aldığı Bursa Espor beraberliği ile puanını ikiye çıkaran ekip, daha iyisini başarabilecek kapasiteye sahip.

Vengeance da İstanbul Espor Kulübü ile aynı kaderi paylaşıyor. Oyun Hizmetleri karşısında iyi bir başlangıç yapan ekip, skoru koruyamadı ve mağlubiyetten kurtulamadı. Haftayı puansız kapatan ekip alt sıralardan kurtulmak için bir an önce bir şeyler yapmalı.

Haftanın En İyi 5’i

Unity bu hafta takımının skor yükünü üstlenen en önemli oyuncuydu. Bunun yanı sıra kritik anlarda aldığı önemli skorlar ile takımına büyük katı sağlarken, rakip takımların ise korkulu rüyası oldu.

FataL1ty iki karşılaşmada da takımına önemli bir katkı verdi. Aldığı skorlar ve kritik hamleleri ile hem Gamers of Future karşısında hem de İstanbul Espor Kulübü karşısında takımı için önemli bir isim oldu.

Qwn bu hafta çok iyi bir oyun ortaya koydu. Vengeance karşısında alınan galibiyetin baş mimarlarından olan oyuncu, COZA karşısında da çok iyi bir oyun ortaya koydu. İlerleyen haftalarda takımı ile beraber daha iyi işler yapabileceğinin sinyallerini verdi.

Goupo takımının zor anında yardımına koştu. Vengeance karşısında geriye düştüklerinde pes etmeyen Goupo, ortaya koyduğu güzel oyunla takımının aldığı galibiyette önemli bir rol oynadı. 1907 Fenerbahçe karşısında da iyi bir oyun ortaya koyan Goupo, listede yerini almayı başardı.

Haftanın En İyisi: Growe

1907 Fenerbahçe’nin zorlu haftasında öne çıktı ve mükemmel bir oyun ortaya koydu. İki maçta da güzel oyunuyla takımını taşıyan ve ateşleyen Growe, alınan iki galibiyette en önemli paya sahip oyuncu olarak öne çıktı ve takımının zirve yarışına tutunmasını sağladı.

Puan Durumu

Cevap Yaz