1907 Fenerbahçe Liderliği Devraldı

Zula Süper Lig yarışında üçüncü hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

1907 Fenerbahçe Liderliği Devraldı

Zula Süper Lig’de heyecan dolu dördüncü hafta geride kaldı. 1907 Fenerbahçe aldığı iki galibiyetle liderlik koltuğuna yerleşirken, haftayı Mod-Z beraberliği ile kapatan Galatasaray Espor ikinci sıraya geriledi.

Cuma günü COZA Esports’un Oyun Hizmetleri ile karşılaştığı mücadele ile başlayan hafta, Mod-Z’nin 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor ile karşılaştığı mücadeleler ile devam etti. Oyun Hizmetleri ve Ice Warriors, 1907 Fenerbahçe ile beraber haftayı kayıpsız kapatmayı başaran ekipler oldu. Vengeance, Gamers of Future karşısında aldığı beraberlikle haftayı bir puanla kapattı. İstanbul Espor Kulübü, Bursa Espor ve COZA Esports ise geride kalan haftada puan alamadı.

Ice Warriors Orta Sıralara Yükseldi

Lige istediği gibi başlangıç yapamayan ve ilk haftaları alt sıralarda geçiren Ice Warriors, geçen hafta aldığı Vengeance galibiyetiyle yükselişe geçmişti. Yükselişini bu hafta da sürdüren Ice Warriors, aldığı iki galibiyet ile kendisini düşme hattından uzaklaştırdı ve altıncı sıraya yerleşti.

Ice Warriors, haftaya Bursa Espor karşılaşması ile başladı. Kıyasıya bir mücadeleye sahne olan ilk karşılaşma, tam elli üç dakika sürerken gülen taraf 19-17 üstünlük kuran Ice Warriors oldu. İkinci karşılaşma da benzer bir mücadele ile uzatmalara gitti, Ice Warriors bu karşılaşmayı da 13-11 kazanmayı başararak maçtan üç puan ile ayrıldı.

İkinci maçında İstanbul Espor Kulübü ile karşılaşan Ice Warriors, yakın geçen iki karşılaşmadan da galibiyetle ayrılarak buradan da üç puan almayı başardı. Ice Warriors’da yükselen performansıyla Qwn dikkatleri üzerine çekti. BeQuu ise iki karşılaşmada da ortaya koyduğu performansla dikkat çeken bir diğer isim oldu.

1907 Fenerbahçe Yükseklerde

Zula Süper Lig’in ilk haftasından beri ortaya koyduğu takım oyunuyla dikkatleri üzerine çeken 1907 Fenerbahçe, Oyun Hizmetleri ve Gamers of Future gibi zorlu rakipleri karşısında aldığı galibiyetlerle şampiyonluk yarışında önemli bir aday olduğunu göstermişti. Bu hafta lige iyi bir başlangıç yapan bir diğer ekip Mod-Z ile karşı karşıya gelen 1907 Fenerbahçe, bu maçtan da galibiyet ile ayrılarak liderlik yolunda önemli bir adım attı. Liderlik yolundaki ikinci adımını Vengeance karşısında aldığı galibiyetle atan 1907 Fenerbahçe, haftayı 21 puanla lider kapatmayı başardı.

Son haftalarda Growe, yükselen performansıyla takımının aldığı galibiyetlerde önemli bir rol üstlendi. Anarchy ve Surprise da bu hafta iyi bir oyunlarını devam ettiren isimlerdi.

Haftanın Notları

Galatasaray Espor lige iyi bir başlangıç yapan Mod-Z ile berabere kalarak liderliği ezeli rakibine devam etti. Ligde mağlubiyet ile tanışmayan tek ekip unvanını bu hafta da koruyan Galatasaray Espor, 20 puanla 1907 Fenerbahçe’yi takip ediyor.

Oyun Hizmetleri inişli çıkışlı bir performans ile ilk haftalarda istediğini alamamıştı. Bu hafta aldığı iki galibiyet ile üçüncü sıraya yerleşerek gelecek haftalar için olumlu sinyaller verdi.

Mod-Z haftanın ilk maçında 1907 Fenerbahçe karşısında istediklerini yapamasa da Galatasaray Espor karşısında gösterdiği performans ile yükselişinin geçici olmadığını ve yarışta olduğunu gösterdi.

Gamers of Future haftaya COZA Esports galibiyetiyle başlasa da Vengeance karşısında iki puan bıraktı. Finallere gitme umudunu hala koruyor.

Bursa Espor ilk haftalardaki performansını arıyor. Bu hafta istediğini alamadı ve haftayı iki mağlubiyet ile kapatarak yedinci sıraya yerleşti.

COZA Esports bu hafta iyi performans gösterip sonuca ulaşamayan ekiplerden birisi oldu. Özellikle GoF karşısında iyi bir oyun ortaya koyan COZA, haftayı sekizinci sırada kapattı.

Vengeance bu hafta Gamers of Future karşısında beraberlik alsa da ateş hattından uzaklaşamadı. Gamers of Future karşısındaki performansları kalıcı olursa onlar için Zula Süper Lig’in ikinci yarısı daha iyi geçebilir.

İstanbul Espor Kulübü haftayı puansız kapatarak son sıraya yerleşti. Ice Warriors karşısında iyi bir performans gösterse de sonuca ulaşamayan ekibin ilerleyen haftalarda puan kaybına tahammülü kalmadı.

Haftanın En İyi 5’i

Growe geçen haftanın en iyisi seçilmişti. Bu hafta da yükselen performansını sürdürdü ve hafta genelinde yakaladığı 3,08 KDA oranı ile ulaşılması zor bir orana ulaşarak takımına önemli katkı sağladı.

rainq takımının bu hafta en önemli oyuncusu olarak öne çıktı. Kritik anlarda yaptığı müdahaleler, aldığı skorlar ile takımına ciddi bir katı sağladı ve dört puanın altına imzasını atmayı başardı.

swooN takımının yükselen performansındaki önemli etkenlerden birisi olarak öne çıkıyor. Bu hafta da gösterdiği performansla alınan iki galibiyette önemli rol oynayarak takımının üst sıralara yerleşmesine katkıda bulundu.

Maxic bu hafta Galatasaray Espor’da iyi performans gösteren isimdi. İstanbul Espor Kulübü karşısında iyi bir performans ortaya koyan Maxic, Mod-Z karşısında da gösterdiği performansla listedeki yerini almayı başardı.

Haftanın En İyisi: BeQuu

Ice Warriors’un yakaladığı çıkışın en önemli aktörlerinden birisi olan BeQuu, bu haftanın en iyisi olarak öne çıktı. Hafta genelinde aldığı 93 skor ve 20 asist ile takımına büyük katkı sağlarken, aynı zamanda ulaşması zor bir başarıya da imza atarak takımının altıncı sıraya yerleşmesinde önemli rol oynadı.

Puan Durumu

 q

Cevap Yaz