Zirvede Fark Açılıyor

Zula Süper Lig yarışında beşinci hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Zirvede Fark Açılıyor

Zula Süper Lig’de heyecan dolu beşinci hafta geride kaldı. Alınan sonuçlar ile 1907 Fenerbahçe liderliğini korurken, Oyun Hizmetleri karşısında iki puan bırakan Galatasaray Espor liderin üç puan gerisinde kaldı.

İstanbul Espor Kulübü’nün Oyun Hizmetleri ile karşılaştığı maç ile başlayan hafta, Galatasaray Espor’un Oyun Hizmetleri ile karşılaştığı ve kıran kırana bir mücadeleye sahne olan maç ile devam etti. 1907 Fenerbahçe haftayı kayıpsız geçmeyi başardı ve liderliğini sürdürdü. Haftayı iki galibiyetle kapatan Mod-Z üçüncü sıraya yerleşti. COZA Esports karşısında beraberlik alan Vengeance ligde kalma umutlarını korurken, İstanbul Espor Kulübü rakiplerinin gerisinde kaldı.

1907 Fenerbahçe Durdurulamıyor

Zula Süper Lig’de yeni sezonun iddialı ekiplerinden 1907 Fenerbahçe, iyi gidişatını bu hafta da sürdürdü. Dört haftalık süreçte sadece Galatasaray Espor karşısında mağlubiyet alan 1907 Fenerbahçe, geriye kalan dokuz maçında puan kaybetmedi. Bu hafta da COZA Esports ve Bursa Espor karşılaşmalarını kayıpsız geçen ekip, en yakın rakibi ile arasındaki puan farkını üçe çıkararak liderlik koltuğunu sağlama aldı. 1907 Fenerbahçe takım olarak iyi bir oyun ortaya koyarken, CixEd takımına verdiği katkıyla dikkatleri üzerine çeken isim oldu.

Mod-Z Haftayı Kayıpsız Geçti

Zula Süper Lig’de bu sezonun sürpriz ekiplerinden olan Mod-Z, bu haftayı kayıpsız geçerek üçüncü sıraya yerleşti. İki zorlu mücadelede Vengeance ve Ice Warriors ile karşılaşan ekip, yakın geçen karşılaşmalarda galibiyet almayı başararak finaller için önemli bir avantaj elde etti. Hafta boyunca Mehmetçik Pro ile oynamayı tercih eden Brave, ortaya koyduğu güzel oyunla dikkatleri üzerine çekti. FataL1ty de geride kalan haftada takımına önemli katkı sağlayan isimlerden birisi olmayı başardı.

Haftanın Notları

Galatasaray Espor haftaya Ice Warriors galibiyeti ile başladı. Sonrasında Oyun Hizmetleri karşısında iki puan bırakan sarı kırmızılılar, derbi haftasına liderin üç puan gerisinde girecek olsa da ligi namağlup olarak sürdürmeye devam ediyor.

Gamers of Future haftayı iki galibiyetle kapatan bir diğer ekipti. Bursa Espor ve İstanbul Espor Kulübü karşısında adığı sonuçlar ile dördüncü sıraya yerleşti ve finaller için umudunu korudu.

Oyun Hizmetleri ilk maçında İstanbul Espor Kulübü karşısında galibiyet almayı başardı. İkinci maçında Galatasaray Espor’u adeta elinden kaçırdı. İlk karşılaşmayı galibiyet ile kapatmayı başaran Oyun Hizmetleri, ikinci karşılaşmada üstünlüğü eline alsa da koruyamadı ve beraberliğe razı oldu. Ortaya koyduğu iyi oyun ilerleyen haftalar için umut verdi.

ICE Warriors geride kalan haftada iki zorlu rakiple karşılaştı. İki karşılaşmada da rakiplerini zorlasa da haftayı puansız geçti. Alınan sonuçlara rağmen altıncı sıradaki yerini koruyarak moral buldu.

COZA Esports haftayı bir puanla kapattı. Vengeance karşısında uzatmalara giden ilk karşılaşmayı kazanmayı başaran ekip, ikinci karşılaşmada rakibine üstünlük kuramadı ve iki puanı geride bıraktı. Aldığı sonuçlar ile yedinci sıraya yerleşti.

Bursa Espor haftayı puansız geçen bir diğer ekip oldu. VitrA ve Y4K7T’un iyi performanslar ortaya koyduğu haftada puan ile tanışamayan ekip, sekizinci sıraya geriledi.

Vengeance bu hafta hem Mod-Z hem de COZA Esports karşısında iyi performans ortaya koydu. Haftayı bir puanla kapatarak dört puana ulaştı ve sekizinci ile puan farkını üçe düşürerek ligde kalma umutlarını korudu.

İstanbul Espor Kulübü geride kalan haftada puan alamadı ve son sırada kaldı. Rakipleri ile arasındaki puan farkı açılırken, alarm çanlarını daha yüksek sesle duymaya başladı.

Haftanın En İyi 5’i

Koko takımı için haftanın önemli isimlerinden birisiydi. Aldığı 66 skor ile takımına önemli katkı sağladı ve ortaya koyduğu iyi oyunla listede yerini almayı başardı.

FataL1ty ne kadar iyi bir takım oyuncusu olduğunu bu hafta da gösterdi. Hafta boyunca aldığı 53 skorun yanı sıra yaptığı 27 asist ile de takımına önemli bir katkı sağladı ve alınan altı puanın baş mimarlarından birisi oldu.

swooN yükselen performansını bu hafta da sürdürdü. Hem İstanbul Espor Kulübü, hem de Galatasaray Espor karşısında takımının kilit isimlerinden birisi olmayı başaran swooN gösterdiği performansla listeye girmeyi başardı.

Kenz bu hafta takımını sırtlayan isim oldu. İstanbul Espor Kulübü karşısında gösterdiği 40 skorluk performansla takımına ciddi bir katkı sağladı. Bursa Espor karşısında da iyi bir oyun ortaya koyarak alınan puanın baş rolünde oynadı.

Haftanın En İyisi: CixEd

Zula Süper Lig’de yeni sezonun en başından beri iyi bir takım oyunu ortaya koyan 1907 Fenerbahçe’de her hafta farklı isimler öne çıkarken, bu hafta da öne çıkmayı başaran isim CixEd oldu. İki karşılaşmada da önemli skorlar alan, kritik anlarda takımının yanında olan CixEd geride kalan haftada 2,70 gibi güzel bir KDA oranına ulaşmayı başararak bu haftanın en iyisi olmayı başardı.

Puan Durumu

Cevap Yaz