Büyük Derbide Gülen Taraf 1907 Fenerbahçe

Zula Süper Lig yarışında altıncı hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Büyük Derbide Gülen Taraf 1907 Fenerbahçe

Zula Süper Lig’in hem üst hem de alt sıralarını yakından ilgilendiren önemli maçlara sahne olan altıncı hafta geride kaldı. Alınan sonuçlar sonrasında lider 1907 Fenerbahçe en yakın rakibi ile puan farkını altıya çıkarırken, İstanbul Espor Kulübü’nün Vengeance karşısında aldığı galibiyet ile alt sıralar da karıştı.

Oyun Hizmetleri’nin Ice Warriors ile karşı karşıya geldiği maç ile başlayan hafta, birbirinden heyecanlı karşılaşmalar ile devam etti. Galatasaray Espor, güçlü rakibi Gamers of Future karşısında gülen taraf olsa da lider 1907 Fenerbahçe karşısında istediğini alamadı. İstanbul Espor Kulübü, ilk galibiyetini alıp rahat bir nefes alırken Oyun Hizmetleri ise finaller için umudunu korudu.

1907 Fenerbahçe Büyüyü Bozdu

Altıncı hafta öncesinde, resmi Zula müsabakalarında Galatasaray Espor ve 1907 Fenerbahçe on defa karşı karşıya gelmiş ve bu müsabakaların sekizini Galatasaray Espor kazanırken iki tanesi ise berabere sonuçlanmıştı. 1907 Fenerbahçe, geride kalan haftada oynanan on birinci karşılaşmada, Zula Süper Lig’de namağlup olarak yoluna devam eden Galatasaray Espor karşısında büyüyü bozup galibiyet ile tanışmayı başardı. Bu galibiyet ile ezeli rakibi ile puan farkını altıya çıkarmayı başaran sarı lacivertliler, lig aşamasını lider olarak bitirmek için önemli bir avantaj elde etti ve şampiyonluğun en büyük adaylarından birisi olduğunu gösterdi.

Bursa Espor Rahat Bir Nefes Aldı

Zula Süper Lig’e alt sıralarda kalmanın korkusuyla devam eden Bursa Espor, COZA Esports ve Vengeance karşısında aldığı galibiyetlerle haftayı altı puanla kapatarak altıncı sıraya yerleşti ve rahat bir nefes aldı. Alt sıraları yakından ilgilendiren iki karşılaşmada da rakiplerine üstünlük kurmayı başaran timsahlar, ilerleyen haftalar için önemli bir avantaj elde etti. Y4K7T ve VitrA’nın yükselen performansları Bursa Espor’un aldığı galibiyetlerde önemli rol oynadı.

Haftanın Notları

Galatasaray Espor haftaya Gamers of Future galibiyeti ile başlasa da 1907 Fenerbahçe karşısında sezonun ilk mağlubiyetiyle tanıştı. Finaller için şansını hala korusa da liderlik şansını zora sokarak haftayı istediği gibi kapatamadı.

Mod-Z bu hafta savaşçı yönünü herkese bir kez daha kanıtladı. COZA Esports karşısında defalarca geriye düşse de sonunda galibiyete uzanmayı başaran Mod-Z, Oyun Hizmetleri karşısında ilk karşılaşmayı kaybettikten sonra ikinci karşılaşmayı kazanıp moral buldu ve üçüncü sıradaki yerini korudu.

Oyun Hizmetleri haftaya galibiyet ile başlayıp moral bulsa da, Mod-Z karşısında aldığı beraberlik ile üçüncülüğe çıkma şansını kullanamadı. Final için hala umudunu korusa da iki puan gerisindeki Gamers of Future onun için büyük bir tehdit oluşturuyor.

Gamers of Future ilk maçında Galatasaray Espor karşısında istediğini ortaya koyamadı. Ice Warriors karşısında ilk karşılaşmayı kazansa da beraberliğe razı olup beşinci sıraya yerleşti. Final için umutlarını hala koruyan Gamers of Future için gelecek hafta oynanacak olan Oyun Hizmetleri maçı bir dönüm noktası olacak.

ICE Warriors haftaya Oyun Hizmetleri mağlubiyeti ile başladı. Güçlü rakibi Gamers of Future karşısında geriye düşse de pes etmeyip beraberliği almayı başardı ve kendisini ateş hattından uzak tuttu.

COZA Esports alınan sonuçların ardından ateş hattına giren ekiplerden birisi oldu. Özellikle Mod-Z karşısında iyi bir oyun ortaya koyup defalarca kez öne geçse de bu üstünlüğü koruyamayıp haftayı iki mağlubiyetle kapattı. İstanbul Espor Kulübü’nün aldığı galibiyet sonrası puan farkı üçe düştü. Gelecek hafta oynanacak İstanbul Espor Kulübü maçı onlar için büyük önem arz ediyor.

İstanbul Espor Kulübü sezonun ilk galibiyetini almayı başardı ve gelecek haftalar için umutlarını korudu. COZA Esports ile yapacakları karşılaşma onlar için de bir dönüm noktası olabilir.

Vengeance iyi bir oyun ortaya koysa da ligin bitmesine üç hafta kala ateş hattında en sona geriledi ve şansını zora soktu. Hala umutlarını korusa da ilerleyen haftalarda büyük sürprizler yapması gerekecek.

Haftanın En İyi 5’i

m0nster bu hafta takımında iyi bir oyun ortaya koyan isimlerden birisiydi. Hem Ice Warriors hem de Mod-Z karşısında iyi bir performans göstererek 1,85 KDA oranına ulaşmayı başardı ve listedeki yerini aldı.

Y4K7T yükselen performansını bu hafta da sürdürdü. Takımının kilit oyuncularından birisi olarak öne çıkan Y4K7T, Bursa Espor’un aldığı puanın baş rolünde oynadı.

Brave hafta boyunca çizgisini korumayı başardı. Özellikle Oyun Hizmetleri karşısında yılmayarak takımını ileri taşıyan isimlerden birisi oldu ve Oyun Hizmetleri’nden alınan bir puanda önemli rol oynadı.

BiXiBeeZy İstanbul Espor Kulübü’nün kurtarıcı olarak sahneye çıktı. 1907 Fenerbahçe karşısında takımının en başarılı isimlerinden birisi olarak öne çıkan BiXiBeeZy, performansını Vengeance maçında da sürdürerek alınan galibiyette ve takımının bir üst sıraya çıkmasında önemli rol oynadı.

Haftanın En İyisi: Anarchy

Anarchy haftanın gizli kahramanlarından birisiydi. Hem İstanbul Espor Kulübü hem de Galatasaray Espor kulübü karşısında çizgisini korumayı başardı. Özellikle Galatasaray Espor karşısında alınan galibiyetin baş kahramanlarından birisi olarak öne çıkan Anarchy, aldığı skorlar ve yaptığı asistler ile 2,36 gibi bir KDA oranına ulaşarak haftanın en iyisi olmayı başardı.

Puan Durumu

 

Cevap Yaz