Zula Süper Lig'de Final Heyecanı Katlanıyor

Zula Süper Lig yarışında yedinci hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Zula Süper Lig’de Final Heyecanı Katlanıyor

Zula Süper Lig’de sıralamayı önemli derecede değiştiren bir hafta geride kaldı. Alınan sonuçlar sonrasında 1907 Fenerbahçe liderliğini korurken, Gamers of Future başarılı bir haftayı geride bırakarak üçüncü sıraya yerleşti. Alt sıraları ilgilendiren önemli karşılaşmada İstanbul Espor Kulübü, COZA Esports karşısında galibiyeti bulurken alt sıralarda da yarış kızıştı.

Galatasaray Espor’un Vengeance karşısında aldığı galibiyetle başlayan hafta, Gamers of Future’ın Oyun Hizmetleri ile karşılaştığı maç ile devam etti. Haftanın kapanış mücadelesinde Oyun Hizmetleri’nin 1907 Fenerbahçe ile karşılaştığı maç kıran kırana bir mücadeleye sahne oldu. 1907 Fenerbahçe sezondaki ilk beraberliğini alarak galibiyet serisine veda etti. Mod-Z haftayı bir puanla kapatıp dördüncü sıraya gerilerken Oyun Hizmetleri ise beşinci sırada takibe devam ediyor.

Gamers of Future Haftayı Kayıpsız Kapattı

Zula Süper Lig’in geride kalan haftasında en dikkat çekici performanslardan birisine imza atan ekip Gamers of Future oldu. Oyun Hizmetleri ve Mod-Z gibi iki güçlü rakibi karşısında da galibiyet almayı başaran Gamers of Future, aldığı sonuçlarla üçüncü sıraya yerleşti. Beşinci sıradaki rakibi Oyun Hizmetleri ile puan farkını üçe çıkarmayı başaran Gamers of Future, Zula Süper Lig finalleri için de büyük bir avantaj elde etti.

İstanbul Espor Kulübü Rahat Bir Nefes Aldı

TESFED Zula Türkiye Kupası sonrası sezona büyük umutlarla başlayan ancak bugüne kadar istediği sonuçları alamayıp alt sıralardan kurtulamayan İstanbul Espor Kulübü için bu hafta çok önemli bir haftaydı. Sekizinci sıradaki rakibi COZA Esports ile karşı karşıya gelen İstanbul Espor Kulübü, bu karşılaşmadan galibiyet ile ayrılmayı başarıp averaj farkı ile sekizinci sıraya yerleşerek uzun bir süre rahat bir nefes aldı ve gelecek haftalar için moral depoladı.

Haftanın Notları

1907 Fenerbahçe başarılı gidişatını bu hafta da sürdürdü. Haftaya galibiyet ile başlayan sarı lacivertliler, Oyun Hizmetleri karşısında ilk karşılaşmayı kaybetse de ikinci karşılaşmayı kazanmayı başararak haftayı dört puanla kapattı ve liderliğini korudu.

Galatasaray Espor zorlu bir haftayı geride bıraktı. Vengeance karşısında kıran kırana geçen mücadelede geriye düşse de galibiyete uzanmayı başaran Galatasaray Espor, COZA karşısında da galibiyet almayı başararak rakibi 1907 Fenerbahçe’nin puan kaybettiği haftada puan farkını dörde indirdi.

Mod-Z bu hafta istediğini alamadı. Haftaya Bursa Espor beraberliği ile başlayan Mod-Z, haftanın önemli karşılaşmalarından birisinde Gamers of Future karşısında mağlubiyet alarak haftayı bir puan ile kapatıp dördüncü sıraya geriledi.

Oyun Hizmetleri için de zor bir hafta geride kaldı. Gamers of Future karşısında önemli bir karşılaşmaya çıkan Oyun Hizmetleri, bu karşılaşmadan mağlubiyet ile ayrıldı. Lider 1907 Fenerbahçe karşısında ilk maçta üstün taraf olsa da devamını getiremedi ve haftayı bir puanla kapattı.

Bursa Espor güçlü rakibi Mod-Z karşısında aldığı beraberlik ile haftaya başladı, İstanbul Espor Kulübü karşısında aldığı galibiyet ile yoluna devam edip puanını on yediye çıkararak orta sıralardaki yerini korudu.

Ice Warriors haftaya 1907 Fenerbahçe mağlubiyeti ile başladı. Vengeance karşısında ilk karşılaşmasını kazanmayı başarsa da maçtan berabere ayrılarak haftayı bir puanla kapattı.

COZA Esports kader maçlarından birisinde İstanbul Espor Kulübü karşılaşmasından mağlubiyet ile ayrıldı ve dokuzuncu sıraya gerileyerek kendisini risk hattına soktu.

Vengeance haftayı bir beraberlikle kapatsa da rakipleri İstanbul Espor Kulübü ve COZA Esports’un üç puan gerisinde kaldı ve haftayı son sırada kapattı. Lig maceralarına devam etmek için ilerleyen haftalarda daha üstün bir performans göstermeleri gerekecek.

Haftanın En İyi 5’i

BiXiBeeZy yükselen performansını bu hafta da sürdürerek hafta boyunca takımının kilit isimlerinden birisi oldu. Özellikle COZA Esports karşısında iyi bir performans ortaya koyan BiXiBeeZy, takımının aldığı galibiyetin baş rolü olarak ön plana çıktı.

VitrA takımı adına bu hafta iyi performans gösteren isimlerden birisiydi. Hem Mod-Z hem de İstanbul Espor Kulübü karşısında iyi bir oyun sergileyerek takımının aldığı dört puanda önemli bir rol oynadı.

Koko bu hafta takımının gizli kahramanlarından birisiydi. Gerek aldığı skorlar gerek ise yaptığı asistler ile takımına büyük destek sağlayarak alınan iki galibiyette ön plana çıkan isimlerden birisi oldu.

Surprise özellikle geriye düştükleri Oyun Hizmetleri karşılaşmasında takımının beraberliğe uzanmasını sağlayan önemli isimlerden birisi oldu. Ice Warriors karşısında da iyi bir performans ortaya koyarak takımına büyük katkı sağladı.

Haftanın En İyisi: shnazn

Haftanın en iyisi, takımıyla beraber başarılı bir haftayı geride bırakan shnazn oldu. Yaptığı güzel hareketler ve aldığı önemli skorlar ile alınan altı puanın altına imzasını atan shnazn, bu haftanın en iyi performans gösteren ismiydi.

Puan Durumu

Cevap Yaz