Finallere Gidecek İki Takım Belli Oldu

Zula Süper Lig yarışında sekizinci hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Finallere Gidecek İki Takım Belli Oldu

Zula Süper Lig’de kıran kırana mücadelelere sahne olan sekizinci hafta geride kaldı. Oluşan puan durumu itibarı ile 1907 Fenerbahçe ve Galatasaray Espor ligi ilk iki sırada bitirmeyi garantileyerek Zula Süper Lig finallerine isimlerini yazdırmayı başaran ilk ekipler oldular. Oyun Hizmetleri, Mod-Z’yi yakından takibine devam ederken Vengeance ise haftayı bir puanla kapatarak potada kalma umutlarını zora soktu.

1907 Fenerbahçe’nin Gamers of Future’ı ağırladığı maç ile başlayan hafta Vengeance ve Oyun Hizmetleri’nin kıran kırana mücadelesi ile devam etti. Haftanın son karşılaşmasında Ice Warriors ve Bursa Espor karşılaştı. İki takımın da iyi bir performans ortaya koyduğu mücadelede takımlar birer puana razı oldular. Bursa Espor karşısında aldığı beraberlik ile yedinci sıraya yerleşen ICE Warriors rahat bir nefes alırken, son haftada oynanacak maçlar hem üst sıralar hem de alt sıralar için büyük önem taşıyacak.

COZA Esports Yükselişe Geçti

2. Sezon Rekabet Turnuvası şampiyonu olarak ligdeki yerini yeni sezonda alan COZA Esports, ilk sezonunda iyi bir performans sergiliyordu. Koç Just1st takımdan ayrıldıktan sonra sorunlar yaşayan, ilk sezonun verdiği heyecan ve tecrübe eksikliği ile üst üste puan kaybı yaşayan COZA Esports sıkıntılı haftalar geçirerek dokuzuncu sıraya kadar gerilemişti. Bu hafta oynadıkları iki karşılaşmada topladıkları dört puan onlar için adeta bir dönüm noktası oldu.

COZA Esports, 12 Nisan Cuma günü ligin tecrübeli ve başarılı ekiplerinden Oyun Hizmetleri ile oynadığı karşılaşma ile maça başladı. İlk karşılaşmada Çin Bahçeleri haritasında zorlansa da ikinci karşılaşmada Gaziantep Mülteci Kampı’nda iyi bir oyun ortaya koyarak maçtan bir puan ile ayrılmayı başardı. İkinci maçında ICE Warriors ile karşı karşıya gelen COZA, iki maçta da iyi bir performans göstererek rakibine üstünlük kurmayı başardı ve maçtan üç puanla ayrıldı. Aldığı sonuçlar ile sekizinci sıraya yerleşen COZA için gelecek hafta oynanacak maçlar büyük önem taşıyacak.

Oyun Hizmetleri İstediğini Alamadı

Zula Süper Lig yarışındaki en kritik pozisyonlardan birisinde bulunan Oyun Hizmetleri, bu hafta büyük bir fırsatı elinin tersiyle itti. Yarışa beşinci sırada devam eden tecrübeli ekip, Zula Süper Lig finallerine gitmek için ilk dörtte yerini almak istiyordu. Ancak önce COZA Esports, daha sonra Vengeance tecrübeli ekip karşısında güzel bir oyun ortaya koyarak Oyun Hizmetleri’nin final hayalleri ile arasına bariyer çektiler. Haftayı aldığı iki beraberlik ile kapatan Oyun Hizmetleri, böylece rakibi Mod-Z’nin bir puan ile kapattığı haftada büyük bir fırsatı elinin tersiyle iterek ilk dörde girme şansını değerlendiremedi. Zula Süper Lig’in son haftasına rakibi Mod-Z’nin bir puan gerisinde giren OHM, bu hafta maçlarını kazanıp Mod-Z’nin ise puan kaybı yaşamasını beklemek zorunda olacak.

Haftanın Notları

1907 Fenerbahçe bir haftayı daha kayıpsız kapattı. Yükselen performanslarını bu hafta sürdüren sarı lacivertliler, ligin iki güçlü ekibi Gamers of Future ve Mod-Z karşısında aldıkları galibiyetler ile lig aşamasını birinci sırada bitirmek için büyük avantaj elde ettiler.

Galatasaray Espor haftayı kayıpsız geçen bir diğer ekipti. 1907 Fenerbahçe’yi ikinci sırada takibe devam eden sarı kırmızılılar lig finallerinde yer almayı garantileyen iki takımdan birisi olmayı da başardılar.

Gamers of Future haftaya 1907 Fenerbahçe mağlubiyeti ile başlasa da Vengeance karşısında üç puan almayı başardı ve son haftaya girerken yirmi dokuz puanla üçüncü sıradaki yerini koruyarak finaller için önemli bir avantaj elde etti.

Mod-Z lige çok güzel bir giriş yapsa da sıkıntılı haftalar geçiriyor. Bir noktaya kadar ligin ikinci sırası için önemli bir yarış veren Mod-Z, son haftalarda yaşadığı düşüş ile dördüncü sıraya kadar geriledi. Oyun Hizmetleri’nin nefesini ensesinde hisseden Mod-Z’nin finallere gitmek için son haftada puan kaybına tahammülü kalmadı.

Bursa Espor ligin bitmesine bir hafta kala Zula Süper Lig’deki yerini garantileyen ekip olarak öne çıktı. Altıncı sıradaki yerini koruyan Bursa Espor, matematiksel olarak final umutlarını kaybederken önümüzdeki sezon ligde kalmayı ise büyük ölçüde garantiledi.

ICE Warriors sıkıntılı haftalardan geçen bir diğer ekip. COZA Esports mağlubiyeti ile avantajını büyük ölçüde kaybeden ICE Warriors, Bursa Espor karşısında aldığı beraberlik ile yedinci sıraya yerleşti. COZA’nın yakın takibindeki ICE Warriors için gelecek hafta stresli bir hafta olacak.

İstanbul Espor Kulübü bu hafta aldığı beraberlik ile farkın iyice açılmasına engel olsa da haftayı dokuzuncu sırada kapatarak son haftaya stresli giren bir diğer ekip oldu. ICE Warriors ve Oyun Hizmetleri karşısında oynayacağı maçlar İstanbul Espor Kulübü’nün ligdeki geleceğini belirleyecek.

Vengeance tecrübeli ekiplerden Oyun Hizmetleri karşısında başarılı bir oyun ortaya koysa da haftayı bir puanla kapatarak, sekizinci sıradaki rakibi COZA’nın altı puan gerisinde kalarak ligde kalma umutlarını zora soktu. COZA Esports’un iki zorlu karşılaşmaya çıkacağı haftada iki galibiyet almaları halinde hala bir şansa sahip olabilirler.

Haftanın En İyi 5’i

extreme takımı kötü bir hafta geçirirken yılmadan mücadele veren isimlerden birisiydi. Oyun Hizmetleri haftayı iki puan ile kapatırken kritik anlarda ortaya çıkıp takımına gerekli desteği sağlayan extreme iki puanın önemli aktörlerinden birisi oldu.

W4SiLi bu hafta takımını önemli derecede sırtlayan iki isimden birisiydi. Vengeance karşısında alınan galibiyetin önemli bir aktörü olarak öne çıkmayı başarıp listede yerini aldı.

Growe bu sezon 1907 Fenerbahçe’nin başarısındaki kilit oyunculardan birisi olarak yükselen performansını bu hafta sürdürdü. İki maçta da güzel bir oyun ortaya koyan Growe alınan altı puanın altına imzasını atmayı başardı.

VonS bu hafta kalitesini bir kez daha kanıtladı. İki önemli maçta takımının skor yükünü önemli ölçüde üstlenen VonS, takımı Zula Süper Lig finallerine gitmeyi garantilerken bunun baş rollerinden birisi olarak öne çıktı.

Haftanın En İyisi: w0cker

COZA Esports’un puana en çok ihtiyaç duyduğu haftada yardımına koşan w0cker, bu haftanın da en iyisi olmayı başardı. Takımının hafta boyunca oynadığı bütün maçlarda iyi bir performans ortaya koyan w0cker, başarılı bir haftayı da geride bıraktı. Aldığı skorlar ile skor yükünü önemli derecede üstlenen w0cker, COZA’nın rahat bir nefes almasını sağlayan isim oldu.

Puan Durumu

Cevap Yaz