1907 Fenerbahçe Liderliği Bırakmadı

Zula Süper Lig yarışında dokuzuncu hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

1907 Fenerbahçe Liderliği Bırakmadı

Zula Süper Lig’in inanılmaz bir mücadeleye sahne olan son haftası geride kaldı. Büyük sürprizlerin ve kıyasıya mücadelelerin yaşandığı haftanın ardından 1907 Fenerbahçe, Galatasaray Espor, Gamers of Future ve Mod-Z ekipleri 4-5 Mayıs tarihlerinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşecek olan finallere katılmaya hak kazandı. Haftayı altı puanla kapatan İstanbul Espor Kulübü, play out karşılaşmasında Ozon Game ekibinin rakibi oldu. ICE Warriors ve Vengeance ekipleri ise lige son haftada veda etti.

Lider 1907 Fenerbahçe

Sezon başından beri bileği kolay kolay bükülmeyen ve son haftaya bir beraberlik ve bir mağlubiyet ile lider olarak giren 1907 Fenerbahçe, son haftada da liderliğini korumayı başardı. İlk haftadan beri ortaya koyduğu takım oyunuyla dikkatleri üzerine çeken ve her hafta üzerine koyarak ilerleyen 1907 Fenerbahçe, haftayı bir galibiyet ve bir beraberlik alarak dört puanla kapatsa da lig aşamasını en yakın rakibi Galatasaray Espor’un önünde kırk yedi puanla tamamlayarak ulaşılması zor bir başarıya imza attı ve Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşecek finallerde ligi dördüncü olarak bitiren Mod-Z ekibine karşı oynamaya hak kazandı.

Finaller İçin Büyük Mücadele

Galatasaray Espor, 1907 Fenerbahçe ile beraber finallere gitmeyi geçen hafta garantileyen iki ekipten birisiydi. Bu hafta ise yaşanan büyük mücadelenin ardından Gamers of Future ve Mod-Z ekipleri finallere gitmeyen hak kazanan son iki ekip oldu. Gamers of Future’ın bir mağlubiyet ve bir beraberlik, Mod-Z’nin iki beraberlik ile kapattığı haftada önüne gelen fırsatları değerlendiremeyen Oyun Hizmetleri, aldığı iki beraberlik ile ligi Mod-Z’nin ardından beşinci sırada tamamladı ve final umutlarını yitirdi. Oluşan sıralama ile ligi üçüncü sırada bitiren Gamers of Future finallerde Galatasaray Espor’un rakibi olurken, Mod-Z ise ligi lider olarak bitiren 1907 Fenerbahçe ile karşılaşacak.

ICE Warriors ve Vengeance Ekiplerine Veda

Son haftada üst sıralarda olduğu gibi alt sıralarda da büyük bir mücadele vardı. Haftaya dokuzuncu sırada, en yakın rakibinin dört puan gerisinde giren İstanbul Espor Kulübü aldığı iki galibiyet ile play out karşılaşmasında OzonGameCenter’ın rakibi oldu. Son haftalarda gösterdiği performansla dikkatleri üzerine çeken COZA Esports, tecrübeli rakipleri Gamers of Future ve 1907 Fenerbahçe karşısında aldığı dört puan ile kendisini güvene aldı. Zula Süper Lig’in ilk sezonundan beri ligde iyi bir mücadele veren ve isimlerini hafızalarımıza kazıyan iki tecrübeli ekip ICE Warriors ve Vengeance ise, kritik haftada lige veda eden ekipler oldu.

Haftanın En İyi 5’i

Brave takımının zor zamanında öne çıkarak alınan hafta boyunca alınan ve Mod-Z’ye Zula Süper Lig finallerinin yolunu açan iki puanda önemli rol oynadı.

w0cker yükselen performansını bu hafta da sürdürdü. Takımının oynadığı iki maçta da iyi bir performans ortaya koyan w0cker, alınan dört puana önemli bir katkı sağlayarak takımının lige tutunmasını sağladı.

RAZORCONE bu hafta takımında öne çıkan isimdi. Özellikle takımının zorlu bir sınav verdiği COZA Esports karşılaşmasında maç genelinde aldığı elli skor ile beraberliği kurtaran isimlerden birisi olmayı başardı.

Unity bu hafta takımının aldığı altı puanın baş rollerinden birisiydi. İki maçta da iyi bir performans ortaya koyan Unity listede yerini almayı başardı.

Haftanın En İyisi: Leo

Bu hafta adeta pelerinsiz bir kahraman gibi ön plana çıkan Leo, düşme hattındaki İstanbul Espor Kulübü’nün altı puan almasında önemli bir rol oynayarak takımının play out mücadelesine hak kazanıp Zula Süper Lig’de kalma umutlarını korumasında önemli rol oynadı.

Puan Durumu

Cevap Yaz