Zula Süper Lig 3. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor

Zorlu sezonun ardından Galatasaray Espor şampiyonluk ipini göğüsledi.

Zula Süper Lig 3. Sezon Şampiyonu Galatasaray Espor

Zula Süper Lig’de büyük bir mücadeleye sahne olan sezonun ardından finaller 4-5 Mayıs tarihlerinde Nonstop Zula Espor Merkezi’nde gerçekleşti. Kıran kırana maçların oynandığı finallerde son iki sezonun şampiyonu Galatasaray Espor şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı.

Şampiyon Değişmedi

Zula Süper Lig final maçında, yarı finalde Mod-Z’yi 2-1 alt etmeyi başararak finale yükselen 1907 Fenerbahçe ve Gamers of Future karşısında 2-0 kazanarak finaldeki yerini alan Galatasaray Espor karşılaştı. 1907 Fenerbahçe’nin lig birincisi unvanıyla çıktığı karşılaşmada takımlar Favela, Gaziantep Mülteci Kampı ve Düğün Salonu haritalarında kozlarını paylaştı. Üç haritada da başarılı bir performans ortaya koyan Galatasaray Espor, rakibini 3-0 mağlup etmeyi başararak Zula Süper Lig’de üçüncü şampiyonluğunu elde etti.

Gamers of Future Sezonu Üçüncü Sırada Tamamladı

Üçüncülük karşılaşmasında bir önceki sezonun finalisti Gamers of Future ile sezon boyunca iyi bir çıkış yakalayan Mod-Z karşılaştı. Yarı finalde 1907 Fenerbahçe karşısında iyi bir performans ortaya koyan ve lig birincisine büyük bir sürpriz yaşatmaya yaklaşan Mod-Z üçüncülük karşılaşmasında da iyi bir performans ortaya koysa da Gamers of Future, Gaziantep Mülteci Kampı ve Düğün Salonu haritalarında rakibini mağlup etmeyi başararak sezonu üçüncü sırada tamamladı.

Finallerin En Değerli Oyuncusu: KeeVz

Galatasaray Espor’un ligi ikinci sırada bitirerek geldiği finallerde şampiyonluğu kazanmasının en önemli aktörlerinden birisi KeeVz oldu. Hem Gamers of Future, hem de 1907 Fenerbahçe karşısında iyi bir performans ortaya koymayı başaran tecrübeli oyuncu TESFED Zula Türkiye Kupası’nın ardından 3. Sezon’da da en değerli oyuncu unvanını elde etmeyi başararak dikkatleri bir kez daha üzerine çekti. Finallerin en değerli oyuncusu olarak KeeVz Vestel’den Z10 model cep telefonu kazandı.

ICE Warriors Zula Süper Lig’de Kalmayı Başardı

Zula Süper Lig’in bir sonraki sezonunda yerini alacak takımı belirleyecek son maç ICE Warriors ve Ozon Game arasında oynandı. Zula Süper Lig’in tecrübeli ekiplerinden ICE Warriors’ın Zula Rekabet Turnuvası’nda final oynamaya alışkın Ozon Game ile yaptığı karşılaşmada gülen taraf ICE Warriors oldu ve gelecek sezon için Zula Süper Lig’deki yerini garantiledi. Kıyasıya bir mücadelenin yaşandığı karşılaşmada Ozon Game iyi bir oyun ortaya koysa da bir kez daha şanssızlığını kıramadı. cNed ve staNd’in gösterdiği başarılı performanslar ICE Warriors’ın Zula Süper Lig’e tutunmasında önemli bir rol oynadı.

Cevap Yaz