GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ LİGE HIZLI BAŞLADI

Zula Süper Lig yarışında birinci hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

GALATASARAY VE BEŞİKTAŞ LİGE HIZLI BAŞLADI

Zula Süper Lig, verilen üç aylık aranın ardından geçtiğimiz hafta izleyicileriyle tekrar buluştu. Yeni takımlar, yeni oyuncular ve yeni bir görünüm ile izleyicilerinin karşısına çıkan Zula Süper Lig’de ilk hafta büyük bir mücadeleye sahne oldu. Mod-Z’nin Bursa Espor’u ağırladığı maç ile başlayan hafta Galatasaray – 1907 Fenerbahçe derbisi ile kapanış yaptı. Galatasaray ve Beşiktaş haftayı iki galibiyetle kapatarak iyi bir performans gösterirken, ICE Warriors ve Oyun Hizmetleri ise haftayı puansız kapatan ekipler oldu.

Derbide Gülen Taraf Galatasaray

Zula Süper Lig’de kupalara doymayan Galatasaray bu sezon da lige iyi bir başlangıç yaparak bir kez daha şampiyonluk yarışının en güçlü adaylarından birisi olduğunu gösterdi. İlk maçında Zula Süper Lig’in tecrübeli ekiplerinden Gamers of Future ile karşılaşan sarı kırmızılılar Safranbolu ve Gaziantep Mülteci Kampı haritalarında gösterdikleri iyi performansla üç puanı aldı. Haftanın kapanış maçında ezeli rakibi 1907 Fenerbahçe karşısında önemli bir galibiyet elde eden Galatasaray böylelikle haftayı altı puanla kapattı.

Kartal Yüksekten Uçuyor

Yeni sezonda Zula Süper Lig’de yerini alan; swooN, shnazn, W4siLi, DrGoupo ve MachineX gibi ligin en tecrübeli isimlerinden bazılarının da bulunduğu kadrosuyla rakiplerine göz dağı veren Beşiktaş, Zula Süper Lig’e güzel bir başlangıç yaptı. Zula Süper Lig’deki ilk maçında İstanbul Espor Kulübü ile karşı karşıya gelen siyah beyazlılar, kıran kırana geçen mücadelede gülen taraf olmayı başardı. İkinci maçında swooN, DrGoupo ve shnazn’ın da bir dönem görev yaptığı Oyun Hizmetleri ile karşılaşan Beşiktaş, bu karşılaşmada da güzel bir performans göstererek şampiyonluk yarışında biz de varız dedi.

Haftanın Notları

Mod-Z geçen sezonun flaş ekiplerinden birisi olarak bu sezona da güzel bir başlangıç yaptı. Haftaya Bursa Espor karşısında beraberlik ile başlayan Mod-Z, ICE Warriors karşısında özellikle ikinci karşılaşmada zorlansa da haftayı üç puan ile kapatmasını bildi ve gelecek haftalar için güzel sinyaller verdi.

İstanbul Wild Cats‘in yeni kurulan kadrosuyla neler yapacağı bir merak konusuydu. Haftaya üç puan alarak güzel bir başlangıç yapan IW, İstanbul Espor Kulübü’nden aldığı bir puanla haftayı dört puan ile kapatarak dördüncü sırada yer almayı başardı.

1907 Fenerbahçe Oyun Hizmetleri karşısında güzel sinyaller verdi ancak ezeli rakibi Galatasaray’a karşı şansı tutmadı. Galatasaray karşısında istediğini alamayan 1907 Fenerbahçe haftayı üç puanla kapattı.

Bursa Espor bu hafta iki maçında da iyi bir performans gösterdi ancak sonunu getiremedi ve haftayı iki beraberlikle kapattı. Timsahların yakaladığı takım uyumu dikkatleri çekerken, Y4K7T’un yükselişinin devam etmesi ise Bursa Espor’un performansında önemli rol oynadı.

İstanbul Espor Kulübü geride kalan sezonda istediklerini yapamayıp düşme hattından son haftalarda kurtulmuştu. Bu sezona da istediği gibi bir başlangıç yapamayan İstanbul Espor Kulübü Beşiktaş ve İstanbul Wild Cats karşısında iyi oynasa da haftayı bir puanla kapattı.

Gamers of Future yeni kurulan kadrosuyla ilk sınavını bu hafta verdi. Galatasaray karşısında istediğini alamayan Gamers of Future, Bursa Espor karşısında geriye düşse de iyi bir geri dönüş sağlayarak gelecek haftalarda her takıma sürprizler yaşatabileceğini gösterdi.

ICE Warriors bu haftayı puansız kapatan iki ekipten birisiydi. BeQuu’nun eksikliğinde takıma yeni katılan MPleidas iyi bir performans gösterse de bu performans yeterli olmadı ve ICE Warriors haftayı puansız kapattı.

Oyun Hizmetleri bu hafta zorlu bir sınav verdi. Yeni kadrosuyla ilk haftasında 1907 Fenerbahçe ve Beşiktaş gibi iki güçlü ekiple karşılaşan Oyun Hizmetleri, haftayı puansız kapattı.

Haftanın En İyi 5’i

Surprise 1907 Fenerbahçe’de öne çıkan isimlerden birisiydi. Keskin nişancı oyununa her gün biraz daha fazlasını ekleyen Surprise, bu hafta da takımında öne çıkan isimlerden birisiydi.

Ressam İstanbul Wild Cats’in aldığı puanlarda schatteN ve Quadro ile beraber önemli bir rol oynadı. Hafta boyunca iyi bir performans gösteren genç oyuncu listede yerini almayı başardı.

shnazn Beşiktaş ile ilk haftasında takımı için çok önemli bir oyuncu olacağının sinyallerini verdi. Her iki maçta da takımında öne çıkan oyunculardan birisi olarak listede yerini aldı.

Brave bu hafta Mod-Z’nin aldığı puanlarda baş rolü oynadı. Yakaladığı 2,24 KDA ve %45’lik tam kafadan oranıyla rakiplerine ilk haftadan göz dağı verdi.

Haftanın En İyisi: KeeVz

TESFED Zula Türkiye Kupası’nın ve Zula Süper Lig 3. Sezon Finalleri’nin en değerli oyuncusu KeeVz, bu sezona da flaş bir giriş yaptı. Özellikle 1907 Fenerbahçe karşısında gösterdiği performansla ön plana çıkan KeeVz, bu sezon da rakiplerinin korkulu rüyası olacağının sinyallerini verdi.

Puan Durumu

Cevap Yaz