Derbide Gülen Yok, Mod-Z Zirveye Ortak

Zula Süper Lig yarışında ikinci hafta geride kaldı. Geride kalan haftanın özeti, en iyileri ve puan durumu sizlerle.

Derbide Gülen Yok, Mod-Z Zirveye Ortak

Zula Süper Lig’in heyecan dolu ikinci haftası geride kaldı. Alınan sonuçların ardından zirvede yer yerinden oynadı ve orta sıralar karıştı. Gamers of Future’ın ICE Warriors’ı ağırladığı karşılaşma ile başlayan hafta Beşiktaş’ın Zula Süper Lig’deki ilk derbi karşılaşması olması Galatasaray karşılaşmasıyla son buldu. Kıran kırana geçen derbide gülen taraf olmazken, iki takım da bir puana razı oldu.

Mod-Z Zirveye Göz Kırptı

Geride kalan sezona flaş bir giriş yaparak sezon boyunca iyi performansını devam ettiren Mod-Z, İstanbul Espor Kulübü ve İstanbul Wild Cats karşısında aldığı galibiyetlerle bu haftayı da altı puanla kapatmayı başardı. Bu sonuçların ardından averajla ikinci sıraya yerleşen Mod-Z, zirveye de göz kırptı. Razorcone’un yükselen performansı gözleri doldururken, Brave de yükselişini sürdüren isimlerden birisiydi.

Derbide İki Takıma da Birer Puan

Haftanın kapanış karşılaşmasında Zula Süper Lig’in başarılı ekiplerinden Galatasaray Espor ile Zula Süper Lig’e bu sene katılan ve tecrübeli oyunculardan bir kadro kuran Beşiktaş karşı karşıya geldi. İlk üç karşılaşmasından galibiyet ile ayrılan iki ekibin karşılaştığı maç Galatasaray Espor’un üstünlüğü ile başlasa da Beşiktaş güzel bir geri dönüş ile maça ortak oldu ve Galatasaray Espor’dan bir puan koparmayı başardı. Bu sonucun ardından Galatasaray ve Beşiktaş, Mod-Z ile beraber zirve yarışını sürdürdü.

Haftanın Notları

1907 Fenerbahçe haftaya güzel bir başlangıç yapsa da favori olarak çıktığı ICE Warriors karşılaşmasından beraberlik ile ayrılarak haftayı dört puan ile kapattı ve dördüncü sıraya yerleşti.

Gamers of Future haftayı altı puan ile kapatan bir diğer ekipti. ICE Warriors ve İstanbul Espor Kulübü karşısında başarılı bir performans ortaya koyan gladyatörler 1907 Fenerbahçe ile aynı puana ulaşarak ilk dört yarışına ortak oldu.

Bursa Espor haftanın ilk maçında 1907 Fenerbahçe’ye karşı istediklerini yapamasa da ikinci maçta tecrübeli ekip Oyun Hizmetleri karşısından galibiyet ile ayrılmayı başararak yarışta ben de varım dedi.

İstanbul Wild Cats bu haftanın şanssız ekiplerinden birisiydi. İlk hafta Quadro önderliğinde iyi bir performans ortaya koyan İstanbul Wild Cats, bu hafta Quadro’nun yokluğunda ilk haftayı özlemle aradı. Quadro yerine oyuna dahil olan Arrow iyi bir performans gösterse de bu yeterli olmadı ve İstanbul Wild Cats haftayı puansız kapattı.

İstanbul Espor Kulübü de İstanbul Wild Cats ile aynı kaderi paylaşarak haftayı puansız kapatan ekiplerden birisi oldu. Her iki karşılaşmasında da iyi bir performans gösteren İstanbul Espor Kulübü, sonuca ulaşmakta sıkıntılar yaşıyor.

ICE Warriors bu haftanın sürpriz ekiplerinden birisiydi. Haftanın ilk maçında puan alamayan ICE Warriors, ikinci maçında 1907 Fenerbahçe karşısında gösterdiği performans ile izleyicilerine gelecek haftalar için çok olumlu sinyaller verdi.

Oyun Hizmetleri için işler yolunda gitmiyor. İlk haftayı puansız kapatan tecrübeli ekip, bu haftayı da puansız geçerek haftayı son sırada kapattı.

Haftanın En İyi 5’i

BixiBeZy sunucumuz Nake’in de belirttiği gibi “BixiBezy tamam tamam” modunu açarak haftaya damgasını vuran isimlerden birisi oldu. Geçen haftaki çıkışını bu hafta da sürdüren BixiBeZy takımı için önemli oyunculardan birisi olduğunu gösterdi.

Razorcone Mod-Z için ne kadar değerli bir oyuncu olduğunu bir kez daha kanıtladı. Hafta boyunca iyi bir performans ortaya koyarak rakiplerinin korkulu rüyası olan Razorcone, Mod-Z’nin aldığı altı puanın da baş rollerinden birisi oldu.

shnazn tecrübe, yetenek ve cesaretin birleşimi olarak bu hafta da çok iyi işler başardı. İlk maçta alınan üç puanın baş rollerinden birisi olan shnazn, Galatasaray Espor karşısında iki karşılaşmada da yılmayarak takımının fitilini ve geri dönüşünü ateşleyen isim oldu.

Koko neden Zula Süper Lig’in sayılı taarruz oyuncularından birisi olduğunu bu hafta bir kez daha herkese gösterdi. Özellikle Beşiktaş maçında haritaların her yerinde olan Koko, Galatasaray Espor’un kazandığı raundlarda önemli rol oynadı.

Haftanın En İyisi: Forza

Zula Süper Lig’e Zula Rekabet Turnuvası şampiyonu olarak gelen ve kısa sürede tecrübeli ekip Gamers of Future’ın dikkatini çeken Forza, Zula Süper Lig’e alışma aşamasını hızlı atlattı. Bu hafta gösterdiği performansla gözleri dolduran Forza, Gamers of Future’ın aldığı altı puanda önemli rol oynadı.

Puan Durumu

Cevap Yaz