GERİ

5. SEZON ZULA REKABET TURNUVASI EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU

5. SEZON ZULA REKABET TURNUVASI EŞLEŞMELERİ BELLİ OLDU
Zula Süper Lig'e giden zorlu yolda hayallerinin peşinden koşan 1024 takımın yer aldığı 5. Sezon Zula Rekabet Turnuvası eşleşmeleri ve maç programı belli oldu. 256 takımdan oluşan 4 ayrı grupta katılımcılar 40.000 TL ödül havuzu ve Zula Süper Lig'e giden bir bilet için mücadele verecek. 20 Ocak Pazartesi günü başlayacak olan mücadelede gruplarını lider olarak tamamlayan 4 takım Nonstop Zula Espor Merkezi'nde gerçekleşecek olan finallere katılmaya hak kazanacak. Bu büyük maceranın bir parçası olmaya hazır mısın?

5. Sezon Zula Rekabet Turnuvası eşleşmelerine ve maç programına BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsin. Ayrıca günlük olarak maç programlarından haberdar olmak için Zula Oyun Espor resmi Instagram hesabını da takip etmeyi unutma.

Turnuva Takvimi
Eleme Aşaması: 
20 Ocak - 25 Mart
Çevrimdışı Finaller: 5 Nisan

Zula Rekabet Turnuvası Kural Listesi

Zula Rekabet Turnuvası’nda Kural Listesi yenilendi. Yenilenen kural listesine
BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.

Neler Değişti?

Yenilenen kural listesi bazı önemli kural değişikliklerini de beraberinde getirdi. Yapılan önemli değişiklikler şu şekilde:

Kale Haritası

Zula’ya eklenen en son sabotaj haritası Kale, Zula Rekabet Turnuvası’nın harita havuzuna eklendi. Çeyrek finale kadar bütün takımlar, seçim yapmaksızın sırasıyla Kale, Çin Bahçeleri ve Safranbolu haritalarında karşı karşıya gelecekler.

Harita Yasaklama/Seçme

Kale'nin havuza eklenmesiyle beraber çeyrek finalden itibaren yapılacak olan harita seçiminde de değişiklikler yapıldı. Ayrıntılı yasaklama/seçme sistemine yukarıda bağlantısı verilen Zula Rekabet Turnuvası Kural Listesi’nden ulaşabilirsiniz.

Maç Sırasında Oyuncu Değişikliği

Geride kalan sezonlarda bir maç devam ederken herhangi bir oyuncunun oyundan düşmesi halinde yedek oyuncunun maça girmesine izin veriliyordu. Ancak yeni sezonda maç devam ederken oyuncu değişikliği yapılmasına izin verilmeyecek. Oyuncular sadece iki maç arasında değiştirilebilecek. Maç devam ederken yedek oyuncu maça girerse ilgili oyuncu odadan uzaklaştırılacak.

Kulüpler İle Yapılan Anlaşmalar

Yeni sezondan itibaren finallere kalan bir takım, bir kulüp ile anlaşırsa Lokum Games tarafından onaylanmak şartıyla finaller öncesinde takım ismini değiştirebilecek.

Yeni Final Sistemi

Geride kalan sezonlarda finaller lig usulüne göre yapılıyordu ve bütün takımlar birer kez karşı karşıya geliyordu. Yeni sezonun finallerinde maçlar ikili eleme usulüne göre yapılacak. Finale kazananlar fikstüründen gelen takım final maçına 1-0 önde başlayacak.

Ödül Havuzu

Yeni sezonda Zula Rekabet Turnuvası’nın ödül havuzu 40.000 TL olarak güncellendi. 40.000 TL takımlara aşağıdaki şekilde dağıtılacak:

Eleme aşamasında her bir grup için 7000 TL, toplamda 28.000 TL;

1.Takım: 2000 TL
2.Takım: 1500 TL
3.Takım: 800 TL
4. Takım: 500 TL
5.-8. Takım: 250 TL
9.-16. Takım: 150 TL

Çevrimdışı finallerde toplamda 12.000 TL;

1.Takım: 5000 TL
2.Takım: 3500 TL
3.Takım: 2000 TL
4.Takım: 1500 TL

Bütün katılımcılara başarılar dileriz!
Yayın Tarihi 16.1.2020
İlgili Konular Zula Rekabet Turnuvası
Zula Oyun

Zula Oyun Espor