GERİ

ABB ASKİ DOLUDİZGİN

ABB ASKİ DOLUDİZGİN
Zula Kadınlar Ligi'nde dördüncü hafta geride kalırken, oynanan müsabakalar sonrası yarı final eşleşmeleri de netlik kazandı. ABB Aski Espor, fastPay Wildcats karşısında zorlanmadan üç puanı hanesine yazdırırken, fastPay Wildcats'in Gamers of Future'ı mağlup etmesiyle lig aşamasını lider bitirmeyi garantiledi. Şampiyonluğun güçlü adaylarından fastPay Wildcats, başkent ekibi karşısında mağlup olduktan sonra ayağa kalmasını bildi ve Gamers of Future ile oynadığı mücadeleyi kazanarak rakibiyle aynı puana geldi. Puana ihtiyacı olan Mod-Z ve İstanbul Espor takımları ise birer puana razı oldu.Takımlar Değişti, Sonuç Değişmedi

Zula Kadınlar Ligi'nin dördüncü haftasında Mod-Z önce Steel Tactics ardından İstanbul Espor mücadelelerinde berabere kalarak finaller öncesi yer kapma mücadelesinde ağır yara aldı. Lige başladığı tempoyu koruyamayarak kadrosunda sürekli rotasyona giden Mod-Z, Steel Tactics karşısında ilk haritayı kazandıktan sonra rakibinin ikinci haritadaki etkili oyununa karşı koyamadı ve bir puana razı oldu. İstanbul Espor karşısında da kendini toparlayamayan Mod-Z rakibiyle berabere kalarak finallerde ABB Aski Espor'un rakibi oldu.


ABB Aski Gaz Kesmedi

Zula Kadınlar Ligi'ne iddialı bir kadroyla başlayan ve dördüncü haftaya kadar puan kaybetmeyen Ankara Büyükşehir Belediyesi Aski Espor Kulübü, dördüncü haftada ayağını gazdan çekmeyerek rakipleri karşısında zorlanmadı. fastPay Wildcats'in Gamers of Future ile berabere kalmasıyla rakipleriyle arasındaki puan farkını sekize çıkaran başkent ekibi, lig aşamasını lider bitirmeyi garantileyerek finallerde Mod-Z'nin rakibi oldu.

Haftanın Notları

fastPay Wildcats
, ABB Aski karşısında aldığı mağlubiyettten sonra toparlanmayı bildi ve güçlü rakibi Gamers of Future'ı mağlup ederek puanları eşitledi. Kadro istikrarını bu hafta korumayı başaran fastPay Wildcats, finaller öncesi formunu yükselterek şampiyonluğun en güçlü adaylarından biri olduğunu göstermiş oldu.

Gamers of Future, İstanbul Espor karşısında wAura'nın etkili oyunuyla galibiyeti almasını bilsede, fastPay Wildcats'e kaybederek zirve yarışında ağır yara aldı ve liderlik umudunu yitirdi.

Steel Tactics şeytanın bacağını kırarak iyi oyununu puanla taçlandırmayı başardı. Son iki haftada yükselen performansının meyvesini bir türlü almayı başaramayan Steel Tactics, Vaveyla'nın etkili performanın yanına takım arkadaşalarının da eklenmesiyle Mod-Z karşısında beraberliği almayı başardı.

İstanbul Espor çalışmalarının meyvesini almaya başladı. Yeterince antreman yapamamış olmaktan şikayet eden takım oyuncuları, antremanları sıklaştırdıkça karşılığını almayı başardı. Mod-Z karşısında güzel bir takım oyunu oynayan İstanbul Espor, Zula Kadınlar Ligi'nde ikinci kez puanla tanışmayı başardı.Haftanın En İyi 5'i

Luie:
Namağlup lider olan takımının taarruz rolündeki lider Luie yükselen performansına bu hafta da devam etti. Oynadıkları iki maçta da maçın en değerli oyuncusu olmayı başaran Luie rakiplerine göz açtırmamaya devam ediyor.

Handeizm: Ligin KDA lideri bu hafta da istikrarlı oyununu sürdürerek keskin nişancı rolüyle rakiplerine geçit vermedi. Güçlü kadronun en önemli yapı taşlarından biri olan Handeizm, kaliteli oyunuyla haftanın beşine girmeyi de başardı.

Vilya: Şampiyonluğun en güçlü adaylarından fastPay Wildcats'in başarılı oyuncusu Vilya, Gamers of Future karşısında alınan galibiyetin en önemli etkeni olmayı başardı.

wAura: Ligin en dikkat çeken performanslarından birini sergileyen wAura, bu hafta performans düşüşü yaşamış olsa da, bu performans onu haftanın en etkili oyuncularından biri yapmaya yetti.

Vaveyla: Steel Tactics'in parlayan yıldızı olan Vaveyla, her hafta oyununun üzerine koymaya devam ediyor. İki haritada topladığı 41 skorla takımını sırtlayan Vaveyla kalitesini ortaya koymayı başardı.

 
Yayın Tarihi 6.7.2020
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Zula Oyun

Zula Oyun Espor