GERİ

BEŞİKTAŞ LİDERLİĞİ DEVRALDI

BEŞİKTAŞ LİDERLİĞİ DEVRALDI

Zula Süper Lig’de kıran kırana mücadelelere sahne olan dördüncü hafta geride kaldı. Beşiktaş’ın Gamers of Future ile karşı karşıya geldi maç ile başlayan hafta, 1907 Fenerbahçe’nin Gamers of Future ile karşılaştığı maç ile son buldu. Alınan sonuçların ardından Beşiktaş liderliği eline alırken, İstanbul Espor Kulübü karşısından beraberlikle ayrılan Galatasaray haftayı ikinci sırada kapattı. Haftayı altı puanla kapatan ekiplerden 1907 Fenerbahçe zirve takibini yakından sürdürürken, ICE Warriors ise haftayı puansız kapatarak son sıraya geriledi.

Kartal Yüksekten Uçuyor

İlk üç haftanın en başarılı ekiplerinden Beşiktaş, lige namağlup devam ediyor. Üç haftada tek puan kaybını Galatasaray karşısında aldığı beraberlik ile yaşayan Beşiktaş, Galatasaray’ın puan kaybettiği dördüncü haftayı da kayıpsız geçerek zirveye yerleşti. Gamers of Future ve ICE Warriors karşılaşmalarında ortaya koyduğu performansla beşinci haftada oynanacak olan 1907 Fenerbahçe maçı için rakiplerine göz kırpan Beşiktaş, swooN’un da yükselen performansıyla beraber yüksekten uçmaya devam ediyor.

1907 Fenerbahçe Çıkışını Sürdürdü

Zula Süper Lig’e istediği gibi bir giriş yapamayan ve ilk iki haftada üst üste puan kayıpları yaşayan 1907 Fenerbahçe, geçtiğimiz haftayı altı puanla kapatarak moral bulmuştu. Bu haftaya da Mod-Z karşısında aldığı galibiyet ile hızlı başlayan sarı lacivertliler, haftanın ikinci maçında Zula Süper Lig’in tecrübeli ekiplerinden Gamers of Future karşısından da üç puanla ayrılarak haftayı kayıpsız geçti ve Beşiktaş karşılaşması öncesi moral depoladı. Surprise’ın ve Growe’un yükselen performansları 1907 Fenerbahçe’de öne çıkan etkenlerden birisiydi.

Haftanın Notları

Galatasaray Espor için zor bir hafta geride kaldı. İstanbul Espor Kulübü karşısında beklemediği bir beraberlik alan Galatasaray Espor, İstanbul Wild Cats karşısından galibiyetle ayrılmayı başarsa da zirve yarışında darbe alarak ikinci sıraya geriledi.

Mod-Z için işler pek yolunda gitmiyor. Geçtiğimiz hafta istediği gibi bir hafta geçiremeyen Mod-Z, bu haftayı da bir puanla kapatarak en yakın rakibi 1907 Fenerbahçe’nin yedi puan gerisine düştü. Hala büyük finalin en büyük adaylarından birisi olsa da, yaşadığı puan kayıplarının ardından daha üst sıralar için şansını zora soktu.

Gamers of Future bu hafta ligin iki güçlü ekibi ile karşılaştı. İki karşılaşmadan da mağlubiyetle ayrılan gladyatörler, Mod-Z’nin yaşadığı puan kayıpları ile rakibini üç puan arkadan takibe devam etti.

Bursa Espor başarılı bir hafta geçiren ekiplerden birisiydi. Haftayı bir galibiyet ve bir beraberlik ile kapatan Bursa Espor, haftayı Gamers of Future ile aynı puanda altıncı sırada kapattı.

İstanbul Wild Cats ligdeki varlığını göstermeye devam ediyor. Haftaya Oyun Hizmetleri karşısında aldığı galibiyet ile başlayan İstanbul Wild Cats, Galatasaray karşısında puan alamasa da gösterdiği performans ile iyi sinyaller verdi.

İstanbul Espor Kulübü haftayı iki beraberlikle kapatmayı başardı. Özellikle Galatasaray Espor karşısında gösterdiği performans ile gözleri dolduran İstanbul Espor Kulübü, aldığı iki beraberlikle haftayı sekizinci sırada kapattı.

Oyun Hizmetleri rakiplerini zorlamaya devam etse de sonucu almakta zorlanmaya da devam etti. Haftayı bir puanla kapatarak son sıradan ilk defa kurtulmayı başaran Oyun Hizmetleri, son sırada bulunan rakibi ICE Warriors’ın bir puan önünde haftayı kapattı.

Haftanın En İyi 5’i

Growe bu hafta takımının yıldız oyuncularından birisiydi. Birçok pozisyonda aktif olarak bulunup takımına açtığı boşluklarla alınan altı puanın baş rollerinden birisi olmayı başardı.

RituaL haftanın en iyi çıkış gösteren oyuncularından birisiydi. Tek başına kaldığı birçok pozisyonda takımına raundları getirmeyi başaran RituaL, Oyun Hizmetleri’nin pes etmeyen oyuncularından birisi olarak ön plana çıktı.

swooN Beşiktaş adına haftanın en iyi performans gösteren oyuncusuydu. Her iki maçta da takımına önderlik eden swooN, alınan altı puanın hemen altına imzasını atmayı başardı.

Ros geride kalan haftada Bursa Espor’un ön plana çıkan oyuncularından birisiydi. Önemli anlarda aldığı skorlar ile takımının skor ihtiyacını üstlenen Ros’un gösterdiği performans Bursa Espor için belirleyici oldu.

Haftanın En İyisi: Arrow

Bir önceki haftanın en iyi oyuncularından birisi olan Arrow, geçen hafta yakaladığı çıkışı bu hafta da sürdürmeyi başardı. Zula Süper Lig’e alışma sürecini hızlı bir şekilde atlatan ve oynadığı ilk maçta Beşiktaş karşısında takım katliamı yapmayı başaran Arrow, takımının en skorer isimlerinden birisi olarak aldığı arka arkaya skorlarla rakip takımların korkulu rüyası olmaya devam etti.

Puan Durumu

Yayın Tarihi 29.8.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor