GERİ

BURSA ESPOR BÜYÜK FİNALLERE GÖZ KIRPTI

BURSA ESPOR BÜYÜK FİNALLERE GÖZ KIRPTI

Zula Süper Lig’de büyük sürprizlere ve kıyasıya mücadelelere sahne olan beşinci hafta geride kaldı. Beşiktaş haftayı iki beraberlikle kapatsa da Galatasaray’ın yaşadığı puan kayıplarının ardından liderliğini korumayı başardı. Haftayı dört puan ile kapatan 1907 Fenerbahçe ikinci sıraya yerleşip Beşiktaş’ın arkasında yerini aldı. Oyun Hizmetleri ve ICE Warriors için ise ligin bitimine dört hafta kala işler hala yolunda gitmiyor.

Bursa Espor Dördüncü Sıraya Yerleşti

Zula Süper Lig’in beşinci haftasını kayıpsız geçmeyi başaran tek takım Bursa Espor oldu. Haftaya İstanbul Wild Cats karşısında aldığı güzel galibiyetle başlayan timsahlar, haftanın ikinci maçında finallere giden yolda en büyük rakiplerinden birisi olan Mod-Z ile karşılaştı. Mod-Z karşısında da iyi bir performans ortaya koyan Bursa Espor, bu sonuçların ardından en yakın rakibi ile arasını iki puan açarak dördüncü sıraya yerleşti ve ligin bitmesine dört hafta kala finallere göz kırptı. Zula Süper Lig’de ilk defa finallere gitmeyi hedefleyen timsahlar için ilerleyen haftalar büyük önem taşıyacak.

Derbide Gülen Yok

Beşiktaş Zula Süper Lig’deki ikinci derbisine beşinci haftada 1907 Fenerbahçe karşısında çıktı. 1907 Fenerbahçe’nin Düğün Salonu haritasında rahat bir şekilde kazandığı karşılaşma Gaziantep Mülteci Kampı haritası ile devam etti. Gaziantep Mülteci Kampı’nda çok iyi bir performans ortaya koyup rakibine tek bir raund bile vermeyen Beşiktaş, ulaşması zor bir başarıya imza atarak Gaziantep Mülteci Haritası’nda kazanmayı bildi ve bir puanı kazanmayı başardı.

Haftanın Notları

Galatasaray bu hafta ayağına gelen fırsatları elinin tersiyle iterek geri gönderdi. Beşiktaş’ın dört puan kaybettiği haftayı iki beraberlik ile kapatan sarı kırmızılılar, 1907 Fenerbahçe’nin de gerisine düşerek haftayı üçüncü sırada kapattı.

Mod-Z haftaya Galatasaray karşısında iyi bir performans göstererek başlasa da, ikinci maçında Bursa Espor’a mağlup olarak ilk dörtteki yerini kaybetti ve beşinci sıraya yerleşti.

Gamers of Future haftaya Oyun Hizmetleri karşısında aldığı galibiyet ile başladı. Haftanın ikinci maçında Galatasaray’a karşı güzel bir performans gösteren Gamers of Future, aldığı sonuçlarla haftayı altıncı sırada kapattı.

İstanbul Wild Cats bu hafta bir galibiyet daha alarak ligin bitimine dört hafta kala kendisini düşme hattının sekiz puan ilerisine attı. Dördüncü sırada bulunan Bursa Espor’un sadece dört puan gerisinde bulunan Wild Cats, final ümitlerini hala koruyor.

İstanbul Espor Kulübü Galatasaray’a taktığı çelmenin ardından bir çelme de Beşiktaş’a takmayı başardı. Kendisini en yakın rakibi ICE Warriors’ın üç puan önüne atan İstanbul Espor Kulübü, ilerleyen haftalar için rahat bir nefes aldı.

ICE Warriors ve Oyun Hizmetleri için işler yolunda gitmiyor. Ligin son iki sırasında eşit puanda bulunan iki takım için ligin bitmesine dört hafta kala alarm çanları çalmaya başladı.

Haftanın En İyi 5’i

TheCady ilk haftalarda beklentinin altında kalsa da sonradan açıldı. Özellikle tek başına kaldığı pozisyonlarda yakaladığı başarı ile bu hafta dikkatleri üzerine çeken TheCady, Gamers of Future için her gün daha değerli hale geliyor.

berelpp ligin en tecrübeli oyuncularından birisi olarak öne çıkıyor. Bu hafta rakiplerine iki maçta da göz açtırmayan berelpp, geride kalan haftada İstanbul Wild Cats’in ateşleyici oyuncularından birisiydi.

Surprise bu sezon çıkışını devam ettiriyor. Sezonda oynadığı bütün maçlarda iyi bir performans ortaya koyan 1907 Fenerbahçe kaptanı, bu hafta da takımının en önemli oyuncusu olarak ön plana çıkmayı başardı.

W4siLi yeni oluşturulan Beşiktaş kadrosunda zaman zaman arka planda kalsa da bu hafta bütün ışıkları üzerine çekmeyi başardı. Özellikle 1907 Fenerbahçe karşısında rakibine göz açtırmayan W4siLi, Gaziantep Mülteci Kampı haritasında alınan güzel galibiyetin baş aktörüydü.

Haftanın En İyisi: Y4K7T

Bursa Espor dendiği zaman şüphesiz ki akla gelen ilk isim olan takım kaptanı Y4K7T, bu hafta gösterdiği performans ile göz doldurdu. Takımının aldığı iki galibiyet ile dördüncü sıraya yerleşmesinde aslan payına sahip olan Y4K7T, gösterdiği bu performansla haftanın en iyisi olarak ön plana çıkmayı başardı.

Puan Durumu

Yayın Tarihi 3.9.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor