GERİ

EMİRHAN 'MACHINEX' DEMİRBAŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

EMİRHAN 'MACHINEX' DEMİRBAŞ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Zula Süper Lig, başladığı günden beri bütün oyuncularına ve izleyicilerine profesyonel ve de saygılı bir rekabet ortamı sunmayı hedeflleyen bir lig olmuştur. Bu ortamda, Zula Süper Lig bünyesinde bulunan ve temsil eden her oyuncunun sportmenliğe uygun bir şekilde rakiplerine saygılı davranmasını ve Zula Süper Lig kurallarına uyması beklenmektedir.

KURAL İHLALİ

Emirhan 'Machinex' Demirbaş isimli oyuncunun Zula Süper Lig 7. Sezon devam ederken bulunduğu bir canlı yayındaki davranış ve söylemleri incelenmiştir. Emirhan 'Machinex' Demirbaş'ın canlı yayın sırasında söylediği kötü sözler ve hakaretler tespit edilmiştir. Zula Süper Lig kuralları çerçevesinde ise ilgili oyuncuya yaptırım uygulanması zorunluluğu ortaya çıkmıştır.

İlgili oyuncunun Zula Süper Lig bünyesinde gerçekleştirdiği kural ihlalleri ve Zula Espor Disiplin Kurulu'nun yaptığı değerlendirme sonucunda nihai karar aşağıdaki gibidir;


KARAR:

Yapılan kural ihlali çerçevesinde Emirhan 'Machinex' Demirbaş isimli profesyonel oyuncunun, Zula Süper Lig karşılaşmalarından 4 maç boyunca uzaklaştırılmasına karar verilmiştir.

Oyuncu: Emirhan 'Machinex' Demirbaş 
Ceza Süresi: 4 Maç
Kural Seti: 4.1, 5.1, 5.6


Zula Süper Lig Kural Seti

4.1. Genel Davranışlar

Zula organizasyonlarında yer alan tüm oyuncular, takım üyeleri ve yetkililer rol model olarak gösterilmelerinden dolayı, sosyal medyada ve etkinliklerde eylemlerine dikkat ederek hareket etmelidirler. Her türlü taciz, turnuva yönetimine bildirilmelidir. Taciz; bunlarla sınırlı olmamak üzere, cinsiyete, kişinin cinsel kimlik veya kendini cinsel olarak ifade etme şekline, yaşa, cinsel oryantasyonuna, engelliliğine, fiziksel görünüşüne, vücut boyutuna, ırk ve dinine yönelik saldırgan ifadeleri veya aksiyonları içerir. Taciz; ayrıca kamusal alanlarda cinsel imgeler, kasıtlı şekilde korkutma, tehdit etmek, kişinin isteği olmaksızın takip etme, stalk yapma, taciz içeren fotoğraf çekme ya da kayıt alma, süreklilik içeren şekilde konuşmasını veya diğer etkinliklerini kesintiye uğratma, uygunsuz fiziksel temas ve istenmeyen cinsel ilgiyi de kapsar. Benzer kısıtlamalar yalnızca katılımcılar için değil aynı zamanda Lig ve Zula Rekabet Turnuvası sahnesinde yer alan veya yer alan kişilerle ilişkili tüm kişiler için de geçerlidir. Bu davranış kurallarını ihlal eden herkes, diskalifiye edilme, mağlup sayılma, para cezası, oyuncu/takım cezaları uygulanabilir.

5.1. Sosyal Medya Paylaşımları

Espor takımları, yöneticileri, oyuncuları veya herhangi bir takım üyesi, oyuncu kimliklerini ön planda tuttukları sosyal medya hesaplarında veya kulüp sayfalarında; anlaşmazlık yaratan, belirsizliklere yol açan, taciz edici, rahatsız edici, aşağılayıcı, küfürlü, küçük düşürücü, hakaret edici, saldırgan, tehdit edici, alkol barındıran, dumanlı ürün, tütün mamulü ya da bağımlılık yaratabilecek veya uyarıcı madde barındıran, ırkçı, cinsel, etnik, dini ya da fiziksel saldırı olan paylaşımları yapmaları yasaktır.

5.6. Centilmenlik

Esporcular Lig Sezonu boyunca, herhangi birine karşı sözlü ya da fiziki olarak saldırganlık göstermeleri yasaktır. Bu tarz davranışlarda bulunan sporcular derhal ilgili sezondan diskalifiye edilecek veya Lokum’un belirleyeceği kararlar uygulanacaktır. *Belirtilen cezalar, Zula Kadınlar Lig maçları ile ilgili olsa da, bahsi geçen oyuncu bu cezalarını tamamlayana kadar Zula Kadınlar Lig, Zula Rekabet Turnuvası ve Lokum Games'e ait rekabetçi hiçbir aktivasyona katılamayacaktır. Oyuncuların bu turnuvalara fark edilmeden katılması durumunda ise oyuncu ile birlikte takımları da sorumlu tutulacaktır ve turnuvadan diskalifiye edilecektir.

*Belirtilen cezalar, Zula Süper Ligi maçları ile ilgili olsa da, bahsi geçen oyuncu bu cezalarını tamamlayana kadar Zula Süper Lig, Zula Rekabet Turnuvası ve Lokum Games'e ait rekabetçi hiçbir aktivasyona katılamayacaktır. Oyuncuların bu turnuvalara fark edilmeden katılması durumunda ise oyuncu ile birlikte takımları da sorumlu tutulacaktır ve turnuvadan diskalifiye edilecektir.


 
Yayın Tarihi 12.05.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor