GERİ

ERDEM ''KEEVZ'' ŞENTÜRK HAKKINDA BİLGİLENDİRME

ERDEM ''KEEVZ'' ŞENTÜRK HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Zula Süper Lig organizasyonlarının başladığı günden itibaren farklı kulüplerde başarılı bir kariyere sahip olan Erdem ''Keevz'' Şentürk, Zula Süper Lig 5. Sezon'un tamamlanmasının ardından gerçekleştirdiği canlı yayın ve davranışlarla Zula Espor topluluğuna karşı oldukça talihsiz bir süreç sergilemiştir.

Oyuncu, yapılan incelemelerin sonucunda 16 karşılaşma ceza alarak, bu tarz davranışların göz ardı edilemeyeceğine karşı sezonu kapatmıştır. Devamında, oyuncu ve kulüp tarafından yapılan savunmalar, oyuncunun belirtilen süreç sonrasında kurallara riayet ederek sergilediği davranışlar ve topluluğa karşı yayınladığı özür videosu ile Zula Süper Lig 6. Sezon'da yer almak istediğini Beşiktaş Espor kulübü aracılığıyla tarafımıza iletilmiştir. 

Zula Espor Disiplin Kurulu'nun yaptığı değerlendirme sonucunda nihai karar aşağıdaki gibidir;

KARAR:
Erdem “Keevz” Şentürk, 16 maçlık cezasının büyük bir bölümünü tamamlamıştır. İlgili yaşlardaki oyuncularımızın espor kariyerlerindeki en verimli dönemde olduğu ve her oyuncumuzda olduğu gibi kariyerlerini destekleyici hamlelerde bulunacağımızı göz önünde bulundurarak; Oyuncunun pişmanlık durumu, sosyal medyada yayınladığı özür videosu ve ileriye yönelik savunması değerlendirilmiş, 16 maç olan cezası 10 maça indirilmiştir. İlgili oyuncu, 02.10.2020 tarihi itibariyle Zula Süper Lig 6. Sezon’da forma giyebilecektir.

Zula espor organizasyonları, bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada sporcu odaklı ve yapıcı olmaya özen gösterecektir. Fair play ve pozitif rekabeti desteklemeye devam edeceğiz.

Oyuncunun yayınladığı özür videosuna
BURAYA TIKLAYARAK ulaşabilirsiniz.
 
Yayın Tarihi 28.9.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor