GERİ

ERTUĞRUL "THECADY" KOÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME

ERTUĞRUL "THECADY" KOÇ HAKKINDA BİLGİLENDİRME
Zula Süper Lig, başladığı ilk günden bu yana bütün oyuncularına profesyonel ve saygılı bir rekabet ortamı sunmayı hedefleyen bir lig olmuştur. Bu profesyonel ve saygılı ortamda, Zula Süper Lig bünyesinde bulunan ve Zula Süper Lig'i temsil eden her oyuncunun sportmenliğe uygun bir şekilde rakiplerine saygılı davranması ve Zula Süper Lig çerçevesinde belirlenen bütün kurallara saygılı olarak bu kurallara uyması beklenmektedir. Ertuğrul "TheCady" Koç isimli oyuncunun Zula Süper Lig bünyesinde gerçekleştirdiği kural ihlalleri geride kalan süreçte hızla artarken bu durum, kural ihlallerini inceleyerek bu konuda bir aksiyon almayı zorunlu kılmıştır. İlgili oyuncunun Zula Süper Lig bünyesinde gerçekleştirdiği kural ihlalleri ve oyuncunun gerçekleştirdiği kural ihlallerinin sonucunda alınan karar aşağıdaki şekildedir:

Kural İhlalleri Hakkında Bilgilendirme

Ertuğrul "TheCady" Koç'un, son dönemde yaptığı kural ihlalleri konusunda alınacak kararın kapsamının netleştirilmesi için oyuncu ile ilgili geriye dönük bir inceleme süreci yürütülmüştür. İlk olarak 3. Sezon Zula Rekabet Turnuvası finallerinde, Ertuğrul "TheCady" Koç isimli oyuncunun sebep olduğu ve Nonstop Zula Espor Merkezi'nde bulunan yoğun güvenlik önlemleri sayesinde engellenen gerginlik kendisinin ve takım arkadaşlarının yanı sıra Zula Rekabet Turnuvası'nın güvenliğini de tehlikeye atmıştır. Zula Rekabet Turnuvası finallerinin tamamlanmasının ardından sonraki süreçte bu gerginliğin, ilgili oyuncunun bireysel yayınlarındaki davranışları sebebiyle ortaya çıktığı tespit edilmiştir. İlgili oyuncu devam eden sezonda Zula Süper Lig'e dahil olurken, kendisine Zula Süper Lig kuralları çerçevesinde yayınlardaki davranışlarının profesyonel bir oyuncuya uygun olması gerektiği konusunda uyarılar yapılmıştır. Devam eden süreçte oyuncunun yayınlardaki davranışlarında bir düzelme olmaması, Zula Süper Lig kurallarına aykırı olarak yayınlarında tütün mamülü içeren sağlığa zararlı ürünleri tüketmeye devam etmesi ve Zula Süper Lig oyuncuları da dahil olmak üzere farklı Zula oyuncuları ile gerginliklere sebep olması oyuncuya ikinci bir uyarı yapılmasının gerekliliğini ortaya çıkarmıştır.

Kendisine sözlü ve yazılı olarak yapılan bütün uyarılara rağmen kural ihlallerine devam eden Ertuğrul "TheCady" Koç, son olarak kendisine özel olarak verilen Zula Süper Lig hesabını art niyetli bir şekilde kullanarak bir Zula Süper Lig hesabını, Zula Süper Lig ile herhangi bir ilişkisi bulunmayan bir oyuncuyla paylaşmıştır. Bu hesap paylaşımının ardından kendisine verilen ceza henüz devam ederken, ilgili oyuncu canlı yayınlar için Zula Süper Lig çerçevesinde belirtilen kısıtlamalara riayet etmeyerek canlı yayınlarda kural ihlalleri gerçekleştirmeye devam etmiştir.

Sonuç

Zula Süper Lig, bütün oyuncularının kendisine özgü karakterini yansıtabileceği ancak bunu yaparken farklı oyuncuları incitmeyeceği ve kendisini takip eden kitlelere uygun örnek olacağı bir lig ortamı oluşturmayı amaçlamaktadır. Bu çerçevede belirlenen Zula Süper Lig kurallarına bütün oyuncular tarafından uyulması bu lig ortamının oluşturulması için büyük önem taşımaktadır. Ertuğrul "TheCady" Koç'un geride kalan süreçte yapılan uyarılara rağmen gerçekleştirdiği ve Zula Süper Lig ekosistemine zarar veren kural ihlalleri, Zula Süper Lig kuralları çerçevesinde ilgili oyuncuya yaptırım uygulanması zorunluluğunu ortaya çıkarmıştır. Yukarıda belirtilen kural ihlalleri çerçevesinde Ertuğrul "TheCady" Koç isimli oyuncunun, Lokum Games tarafından düzenlenen ya da desteklenen bütün resmi ya da bağımsız Zula turnuvalarından bir yıl boyunca men edilmesine karar verilmiştir. Bu sonuç ile beraber ayrıca Zula Süper Lig bünyesinde bulunan bütün oyunculara Zula Süper Lig'e ve Zula Süper Lig bünyesinde bulunan oyunculara zarar veren hiçbir davranışın göz ardı edilmeyeceği hatırlatılmıştır.

 
Yayın Tarihi 24.4.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor