GERİ

ESPORUN KALBİ NONSTOP ZULA ESPOR MERKEZİ'NDE

ESPORUN KALBİ NONSTOP ZULA ESPOR MERKEZİ'NDE

Türkiye’nin ilk espor merkezi olma özelliği taşıyan Nonstop Zula Espor Merkezi, bugün itibariyle Zula severlere kapısını açtı!

Nonstop Zula Espor Merkezi açıldı!

Ülkemizin espor alanında dünyaya açılan kapısı, Türkiye’de espora ve esporculara yapılan yatırımla ön sıralaradki yerini alan InGame Group, bir ilke daha imza attı. Türkiye’nin ilk ve en kapsamlı espor merkezi “Nonstop Zula Espor Merkezi”, bugün itibariyle kapısını açtı. Espor profesyonellerinin, espor alanında kendini geliştirmek isteyen tüm gençlerin, Zula tutkunlarının, kısaca Türk esporunun yeni adresi olacak Nonstop Zula Espor Merkezi, esporun bugününe ve geleceğine yönelik tüm unsurları tek bir çatı altında buluşturuyor.

2500 metrekare ile sınırsız oyun alanları!

Tamamen esporcuların beklentileri ve ihtiyaçlarına yönelik tasarlanarak, 2.500 metrekarelik alana kurulan Nonstop Zula Espor Merkezi bünyesinde, beş yüz metrekarelik deneyim alanı, seksen adet profesyonel oyun ünitesi, sekiz adet antrenman odası, eğitim ve atölye odaları, teknoloji laboratuvarı, beş farklı noktadan canlı yayın gerçekleştiren reji, VR deneyim alanı, toplantı salonları, özel oyun bölümleri, kafe, mağaza ve aktivite alanları yer alıyor. Ulusal ve uluslararası espor organizasyonlarına ev sahipliği yapacak merkezin espor sahnesi ise, iki binin üzerinde seyirci kapasitesine sahip. Demirören İstiklal tarafından desteklenen Nonstop Zula Espor Merkezi sponsorları arasında Vestel, Casper, Paycell, Pepsi yer alıyor.

Esporun geleceğine dair her şey

Yapımı altı ayda tamamlanan Nonstop Zula Espor Merkezi, sadece teknolojik imkanları ve alt yapısıyla değil profesyonel ve amatör oyunculara sunacağı farklı programlarla da Türk espor ekosisteminin gelişmesine katkı sağlamayı hedefliyor. Türkiye Espor Federasyonu işbirliği ile gerçekleştirilecek TESFED Zula Türkiye Kupası, lisans yönlendirme çalışmaları, koç ve oyuncu yetiştirme programlarının yanı sıra Zula Süper Lig, Zula World Cup, Zula International Cup gibi milyonlarca liralık espor etkinliğine ev sahipliği yapacak Nonstop Zula Espor Merkezi’nde, Türkiye’de espor ve esporcu kültürünün en doğru şekilde oluşması ve yerleşmesi için yıl içerisinde pek çok farklı organizasyon gerçekleştirilecek.

2019’da espora 10 milyon TL yatırım

Ülkemizde espor ekosisteminin gelişimine verilen destek ikiye katlanacak iken 2019 yılı içerisinde espora 10 milyon TL yatırım planlanıyor. Bu planlamalar içerisinde turnuvalar, oyuncu gelişimleri ve tesisler başlıca sırada geliyor.

Yayın Tarihi 29.02.2020
İlgili Konular
Zula Oyun

Zula Oyun Espor