GERİ

EZELİ REKABET, EBEDİ DOSTLUK ZULA SÜPER LİG'DE

EZELİ REKABET, EBEDİ DOSTLUK ZULA SÜPER LİG'DE

Türkiye'de sporun iki büyük çınarı Galatasaray ve Fenerbahçe, Zula Süper Lig'in altıncı haftasında karşı karşıya geliyor.

Geride kalan beş haftayı istediği gibi geçiremeyen ve ard arda puan kayıpları yaşayan Galatasaray, yaralarını sarmak için derbiye mutlak galibiyet parolasıyla çıkıyor. Zula Süper Lig'in ilk iki haftasına istediği gibi bir başlangıç yapamayan ancak sonrasında aldığı puanlarla ikinci sıraya kadar yükselen 1907 Fenerbahçe ise hem zirve takibine devam etmek hem de Galatasaray'ın arkasına düşmemek için üç puana ihtiyaç duyuyor. İki takım için de büyük öneme sahip karşılaşmanın; ezeli rekabetin ve ebedi dostluğun heyecanı 7 Eylül Cumartesi günü ZulaOyun YouTube ve Twitch kanallarında olacak.

1907 Fenerbahçe'nin Derbi Karnesi Zayıf

İki ekip bugüne kadar Zula Süper Lig'de 10 kez karşı karşıya geldi. Bu 10 karşılaşmanın 7'sini Galatasaray kazanırken 1 karşılaşma ise 1907 Fenerbahçe galibiyetiyle sonlandı. İkili arasındaki iki karşılaşmadan ise iki takım da birer puanla ayrıldı. 1907 Fenerbahçe oynadığı bir diğer derbi karşılaşmasında ise Beşiktaş ile berabere kaldı. Bir önceki sezonda Galatasaray karşısındaki şanssızlığını kırmayı başaran ve rakibinden 3 puan almayı başaran 1907 Fenerbahçe, bunu bir kez daha yapmak amacıyla sahnede olacak. İstatistiksel olarak üstünlüğe sahip olan Galatasaray ise zirve takibini koruma amacında.

Surprise mı? KeeVz mi?

Büyük derbi aynı zamanda bu sezon büyük bir çıkış yakalayan iki oyuncunun mücadelesine de sahne olacak. İlk sezonun en iyi taarruz oyuncusu olan, ikinci sezonda swooN'un takımdan ayrılmasıyla beraber keskin nişancı pozisyonuna geçen ve her sezon üzerine biraz daha koyarak ilerleyen Surprise ligin en başarılı keskin nişancılarından birisi olarak 1907 Fenerbahçe'nin en önemli silahı konumunda bulunuyor. Ligin ilk beş haftasında aldığı 283 skorla takımının en skorer ismi ve Zula Süper Lig 4. Sezon'un en skorer ikinci ismi olan Surprise, yükselen performansıyla Galatasaray karşılaşmasında da takımının en büyük umutlarından birisi olacak.

Galatasaray'da TESFED Zula Türkiye Kupası'nın ve Zula Süper Lig 3. Sezon finallerinin en değerli oyuncusu olan KeeVz, bu sezon büyük bir çıkış yakalayan bir diğer isim. Aldığı 282 skorla takımının en skorer ismi konumunda bulunan KeeVz, derbi maçlarında gösterdiği performans ile de göz dolduruyor. Zula Süper Lig'in ilk yarısında oynanan 1907 Fenerbahçe ve Beşiktaş derbilerinde gösterdiği performansla izleyicileri kendisine hayran bırakan KeeVz, iki karşılaşmanın da en değerli oyuncusu olmayı başarmıştı. KeeVz'in derbi maçlarında gösterdiği ekstra performans Galatasaray'ın derbide en büyük silahlarından birisi olacak.

Yayın Tarihi 5.9.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor