GERİ

GALATASARAY HAFTAYI KAYIPSIZ GEÇTİ

GALATASARAY HAFTAYI KAYIPSIZ GEÇTİ

Zula Süper Lig’de büyük bir mücadeleye sahne olan altıncı hafta geride kaldı. 1907 Fenerbahçe haftayı puansız geçerken çıkışını devam ettiren Bursa Espor, Gamers of Future ve 1907 Fenerbahçe galibiyetleriyle en yakın rakibi Mod-Z ile puan farkını dörde çıkardı. Beşiktaş ve Galatasaray’ın da kayıpsız geçtiği haftada puan alamayan bir diğer ekip ise Oyun Hizmetleri oldu.

Galatasaray Çıkış Yakaladı

Zula Süper Lig’de sıkıntılı günler geçiren ve arka arkaya puan kayıpları yaşayan beşinci hafta sonunda üçüncü sıraya kadar gerileyen Galatasaray, bu hafta iyi bir performans göstererek rakiplerine Zula Süper Lig’de biz de varız mesajı verdi. Haftaya 1907 Fenerbahçe derbisinde aldığı galibiyet ile başlayan Galatasaray, çıkışını Oyun Hizmetleri karşısında da devam ettirerek haftayı kayıpsız geçti ve Beşiktaş’ın arkasında ikinci sıraya yerleşmeyi başardı.

1907 Fenerbahçe Kayıp

Zula Süper Lig’e istediği gibi bir başlangıç yapamayan ancak sonrasında aldığı ard arda galibiyetler ile ikinciliğe kadar yükselen 1907 Fenerbahçe, bu hafta şanssız bir hafta geçirdi. Haftanın ilk maçında Galatasaray karşısında istediğini alamayan 1907 Fenerbahçe, dördüncü sıradaki rakibi Bursa Espor’a da üç puanı bırakarak haftayı üçüncü sırada kapattı.

Haftanın Notları

Beşiktaş beşinci haftada aldığı iki beraberlik ile zirvedeki yerini Galatasaray’a kaptırma korkusu yaşamıştı. Bu hafta işini şansa bırakmayan kartallar aldığı iki galibiyet ile zirvedeki yerini korudu ve Zula Süper Lig’de sezonun en değerli maçlarından birisi olan Galatasaray maçı öncesi moral depoladı.

Bursa Espor bu hafta da inanılmaz işlere imza attı. Önce büyük finaller için en büyük rakiplerinden birisi olan Gamers of Future’a büyük bir darbe vuran timsahlar, ardından 1907 Fenerbahçe karşısında da iyi bir performans göstererek galibiyete ulaştı ve haftayı dördüncü sırada kapattı.

Mod-Z haftaya ICE Warriors karşısında aldığı galibiyet ile umutlu başlasa da İstanbul Espor Kulübü karşısındaki beraberlik ile büyük finallere giden yolda son viraja girilirken bir darbe daha aldı.

Gamers of Future şanssız bir hafta geçiren bir başka ekipti. Büyük bir öneme sahip Bursa Espor karşılaşmasından puansız ayrılan gladyatörler, ICE Warriors karşısında da iki puan bırakarak final umutlarını zora soktu.

İstanbul Wild Cats istediği gibi bir hafta geçiremeyen bir diğer ekip oldu. Haftaya İstanbul Espor Kulübü beraberliği ile başlayan Wild Cats, ikinci karşılaşmada Beşiktaş karşısından puansız ayrılarak haftayı yedinci sırada kapattı.

İstanbul Espor Kulübü üst üste yedinci beraberliğini aldı. Üç haftadır altın değerinde puanlar kazanan İstanbul Espor Kulübü, düşme hattının uzağında rahat bir konumda devam ediyor.

ICE Warriors sürekli iyi bir performans gösterse de sonuca ulaşamama lanetini sürdürüyor. Bu hafta Gamers of Future karşısında iyi bir performans gösteren ICE Warriors aldığı beraberlik ile haftayı dört puanla dokuzuncu sırada kapattı.

Oyun Hizmetleri için işler yolunda gitmiyor. Bir önceki haftada 1907 Fenerbahçe karşısında gösterdiği performansla gelecek haftalar için umutlanan Oyun Hizmetleri, zorlu haftada Beşiktaş ve Galatasaray karşısından puansız ayrıldı. Zula Süper Lig’de kalmak isteyen Oyun Hizmetleri için ilerleyen haftalar kritik önem taşıyor.

Haftanın En İyi 5’i

Brave Mod-Z’nin genç ve tecrübeli ismi olarak takımında önemli bir rol üstlenmeye devam ediyor. ICE Warriors galibiyetinin baş aktörlerinden birisi olarak öne çıkan Brave, İstanbul Espor Kulübü maçında da rakibine haritayı dar etmeyi başardı.

MachinX bu hafta Beşiktaş’ın yıldızlaşan ismiydi. Haftanın bütün karşılaşmalarında gösterdiği performansla zirveye oynayan MachinX alınan galibiyetlerde önemli rol oynadı.

VonS bu hafta izleyicilerine güzel bir resital izletti. 1907 Fenerbahçe maçında alınan galibiyette aslan payını üstlenen VonS, Oyun Hizmetleri karşısında gösterdiği performans ile de Galatasaray’ın yükselişinde önemli rol oynadı.

Koko haftanın en yüksek KDA oranına sahip oyuncu olarak ön plana çıktı. Takımının ihtiyacı olan her anda ayakta olan ve tek başına kaldığı durumlarda dahi yakaladığı başarıyla VonS ile beraber Galatasaray’ın yükselişinde önemli rol oynadı.

Haftanın En İyisi: Y4K7T

Bir önceki haftada yakaladığı çıkışla ön plana çıkan Y4K7T, bu hafta da çıkışını devam ettirerek inanılmaz işler başarmaya devam etti. Gamers of Future ve 1907 Fenerbahçe gibi iki zorlu rakibe karşı alınan galibiyetlerde başrolde bulunan Y4K7T, takımının yakaladığı çıkışın en önemli kahramanı olarak ön plana çıkmaya devam ediyor.

Puan Durumu

Yayın Tarihi 10.9.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor