GERİ

GALATASARAY HAKKINDA BİLGİLENDİRME

GALATASARAY HAKKINDA BİLGİLENDİRME
KURAL İHLALİ

Zula Süper Lig 7. Sezon Offline Final karşılaşması sırasında, Galatasaray Espor oyuncusu Süleyman 'Scooby' Köksal tarafından kural ihlali gerçekleştirildiğine dair yapılan itirazlar değerlendirilmiştir.

Yapılan incelemeler sonrasında, Süleyman 'Scooby' Köksal'ın karşılaşma boyunca yedek oyuncu olmasına rağmen teknik arızalar yaşanması sebebiyle karşılaşmaya verilen mola sırasında ilgili oyuncu, Süleyman 'Scooby' Köksal'ın ve İlhami Onay'ın konuyla ilgili defalarca uyarılmasına rağmen ilgili oyuncunun takımı ile sahne içerisinde görüşmeler sağladığı hakemler tarafından tespit edilmiştir. İlgili oyuncunun takıma ait antrenman odasından ayrılmaması konusunda gerekli uyarılar hakemler ve takım yetkilisi İlhami Onay tarafından yapılmıştır. Oyuncunun bu uyarıdan sonra kendi ekipmanı ile antrenman odasından oyuncular ile iletişime geçtiği tespit edilmiştir.

Yaşanan kural ihlali sonrasında verilen mola sürecinde Nonstop Espor Merkezi'nde fastPay WildCats takımının itirazı Lokum Games Espor Disiplin Kurulu tarafından değerlendirilmiştir. Yapılan itirazla ilgili Galatasaray oyuncularının savunmaları yine Lokum Games Disiplin Kurulu tarafından Nonstop Espor Merkezi'nde değerlendirilmiştir. Tarafımıza gönderilen kadro bilgisinde ilgili oyuncu Süleyman 'Scooby' Köksal yedek oyuncu statüsünde bulunmaktadır.

Zula Süper Lig Oyuncu Kuralları gereğince; Offline Final karşılaşmaları sırasında Takım Koçları haricinde hiçbir kimse oyuncular ile sesli/yazılı iletişime geçemez, statüsü dışında görev alamaz.


KARAR

Yaşanan kural ihlali sebebiyle Lokum Games Espor Disiplin Kurulu tarafından alınan karar sonucunda;
  • İlgili ihlal sonucunda, turnuvanın 4. haritası olan Safranbolu haritasında Galatasaray takımı hükmen mağlup sayılacaktır.
  • Maç sonucu, fastPay WildCats 3 - 1 Galatasaray olarak tescil edilmiştir.
  • Süleyman 'Scooby' Köksal'ın Zula Oyun bünyesindeki tüm liglerden ve turnuvalardan 1 yıl boyunca men edilmesine karar verilmiştir.
Oyuncu: Süleyman 'Scooby' Köksal
Ceza Süresi: 1 Yıl Men
Kural Seti: Konuyla ilgili kural maddeleri aşağıdaki şekildedir


Zula Süper Lig Kural Seti

1.2. Kuralların Geliştirilmesi ve Düzenlenmesi
Organizasyon yönetimi, rekabet ortamını ve espor ruhunu pozitif seviyede korumak adına Lig Oyuncu Kuralları’nın kapsamadığı durumlarda her zaman karar verme hakkına sahiptir.

2.1.1. Takımın Kapsamı
Lig’de yer alan tüm takımların birer şirket, takımı temsil eden birer logo, takım forması, takım sorumlusu (belirtilmemesi durumunda takım menajeri/yöneticisi sayılır), aynı zamanda Rekabet Turnuvası’nda 5 oyuncunun yer aldığı 1 akademi kadrosu & takımı, en az 1 (bir), en fazla 2 (iki) olmak üzere yedek oyuncu ve talep edilmesi durumunda 1 (bir) koç belirtilmesi zorunludur. Takım, işbu maddedeki asil oyuncu sayısını her ne sebeple olursa olsun yedekleriyle birlikte dahil sayıyı yakalayamaması durumunda derhal ve her halükarda 24 saat içinde Lokum’a yazılı bildirmeyi ve Lokum tarafından müsabaka tarihi itibariyle ilgili sayıya ulaşılmasının imkansız olduğuna karar verilmesi halinde derhal diskalifiye edilir. Lokum’un takdiriyle müsabaka süresi, turnuvanın devamlılığı gibi sebepleri de göz önünde tutularak sayıya ulaşma ihtimali olması halinde 1 günden az olmamak üzere süre verme hakkına sahip olup işbu sürede Takım ilgili sayıya ulaşamaması halinde işbu Lig özelinde diskalifiye olmuş kabul edilecektir.

2.2. Turnuva Yönetiminin Vereceği Kararlar
Lokum Oyun Yayıncılık ve Pazarlama A.Ş. pozitif rekabeti olumsuz derecede etkileyebilecek ilişkilere yönelik kesin ve bağlayıcı kararları verme hakkı vardır. Takım Sahibi, turnuva yönetiminin vereceği herhangi bir kesin karara itiraz etmeyeceğini kabul etmektedir.

8.8. Takım Koçu
Takımda koç görevinde yer alan isimler, maçlarda oyuncu olarak yer alabilecek kategoride bulunamazlar. Oynatılması durumunda başta takım olmak üzere oyuncular da dahil diskalifiye edilme, mağlup sayılma, para cezası veya oyuncu/takım cezalarına neden olabilir.
 
13.6. Kural Setinde Belirtilmeyen Durumlar
Belirtilenlerin dışındaki özel durumlarda, turnuva yöneticileri yeni kurallar belirleyebilir, cezalar tanımlayabilir ve yönetim toplanarak cezaları farklı bir şekilde uygulayabilir.

 
Yayın Tarihi 5.07.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor