GERİ

KARTAL YÜKSEKTEN UÇUYOR

KARTAL YÜKSEKTEN UÇUYOR

Zula Süper Lig’de kıyasıya bir mücadeleye sahne olan yedinci hafta geride kaldı. Galatasaray, Zula Süper Lig tarihinde ilk defa bir haftayı puansız kapatırken Beşiktaş ve Bursa Espor çıkışını sürdürdü. Haftayı altı puanla kapatan bir diğer ekip olan 1907 Fenerbahçe ikinci sıraya yerleşmeyi başardı. Oyun Hizmetleri’nin ICE Warriors ile kozlarını paylaştığı ve alt sıraları yakından ilgilendiren karşılaşmada ise gülen olmadı.

Kartal Zirvedeki Yerini Koruyor

Zula Süper Lig’de dördüncü haftada liderlik koltuğunu siyah beyaza boyayan ve o günden beri liderliği bırakmayan Beşiktaş, iyi performansını devam ettiriyor. Geride kalan zorlu haftada Galatasaray ve Mod-Z karşısından galibiyet ile ayrılmayı başararak en yakın rakibi 1907 Fenerbahçe ile puan farkını yediye çıkaran Beşiktaş, ligin bitmesine iki hafta kala ligi lider bitirme yolunda büyük bir avantaja sahip konumda bulunuyor.

Bursa Espor Durdurulamıyor

Zula Süper Lig’de son mağlubiyetini Beşiktaş karşısında alan ve ardından büyük bir yükselişe geçen Bursa Espor, yükselişini devam ettiriyor. Aldığı üst üste galibiyetler ile dördüncü sıraya kadar çıkmayı başaran Bursa Espor, bu hafta aldığı Galatasaray galibiyetiyle üçüncü sıra ile puan farkını bire kadar indirdi ve büyük finallere giden yolda eline büyük bir avantaj aldı.

Haftanın Notları

1907 Fenerbahçe bir önceki haftayı puansız kapatarak büyük bir düşüş yaşamıştı. Bu hafta tekrar yükselişe geçen ve iki galibiyet ile haftayı kapatan sarı lacivertliler ikinci sıraya kadar yükselmeyi başardı.

Galatasaray için kabus gibi bir hafta geride kaldı. Zula Süper Lig’de ilk defa bir haftayı puansız geçen sarı kırmızılılar, bu sonuçların ardından ezeli rakibi 1907 Fenerbahçe’nin gerisine düştü.

Mod-Z iyi bir performans gösteren ama istediği sonuçları alamayan ekip konumunda bulunuyor. Özellikle Beşiktaş karşısında çok iyi bir oyun koyan ancak karşılaşmadan puansız ayrılan Mod-Z, büyük finallere giden yolda da darbe aldı.

Gamers of Future büyük finallere giden yolda ard arda puan kayıpları yaşamıştı. Bu hafta da İstanbul Espor Kulübü karşısında iki puan bırakan gladyatörler, büyük final yolunda bir darbe daha aldı.

İstanbul Wild Cats matematiksel olarak büyük final şansını kaybetti. Play-out sıralamasından yedi puan uzakta bulunan İstanbul Wild Cats, ligde rahat bir konumda bulunuyor.

İstanbul Espor Kulübü beraberlik serisini 1907 Fenerbahçe karşısında kaybetti. Bu süreçte topladığı puanlarla dokuz puana ulaşan İstanbul Espor, düşme hattının dört puan uzağında bulunuyor.

ICE Warriors ve Oyun Hizmetleri düşme hattının kaderini belirleyebilecek maçta beraberliğe razı oldu. İki ekip de son iki haftada ligde kalmak için büyük bir mücadele verecek.
 

Haftanın En İyi 5’i

Kenz bu hafta Gamers of Future’ın öne çıkan ismiydi. Çıktığı karşılaşmalarda takımının skor yükünü büyük ölçüde üstlenerek takımına büyük katkı sağladı.

VitrA Bursa Espor’un gizli kahramanlarından birisiydi. Kritik anlarda aldığı skorlar ile takımının aldığı altı puanda büyük rol oynamayı başardı.

W4siLi takımının Gaziantep Mülteci Kampı haritasındaki üstün başarısının başrolü olarak ön plana çıkıyor. Hem Galatasaray hem de Mod-Z karşısında üstün bir performans gösteren W4siLi Beşiktaş’ın kilit oyuncularından birisi.

shnazn ligin en formda oyuncularından birisi konumunda. Bu hafta da aldığı skorlar ile takımına büyük bir katkı sağlamayı başardı.

Haftanın En İyisi: Anarchy

Haftanın en yüksek KDA’ya sahip oyuncusu olarak ön plana çıkan Anarchy, bu hafta başarılı bir performans ortaya başardı. Sergilediği oyun ile takımının da daha rahat oynamasını sağlayan Anarchy, kazanılan puanların altına da imzasını attı.

Yayın Tarihi 18.9.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor