GERİ

KBB KAĞITSPOR ESPOR HAFTAYI KAYIPSIZ GEÇTİ

KBB KAĞITSPOR ESPOR HAFTAYI KAYIPSIZ GEÇTİ
Zula Süper Lig 7. Sezon'un transfer döneminin hemen ardından zirve yarışı kaldığı yerden devam etti. KBB Kağıtspor Espor, haftayı puan kaybı yaşamadan kapatarak zirve yarışında rakibinin 2 puan gerisinde haftayı bitirdi. fastPay WildCats bu haftayı 3 puan ile tanışamadan bitirdi ve zirve koltuğundaki yerini riske attı. Süprizlerin ve rekabetin bol olduğu bu hafta da gelin bir de puan durumuna, takım analizlerine, haftanın MVP'sine ve haftanın en iyi 5'ine yer verdiğimiz haftanın notlarına bir göz atalım.

PUAN DURUMUHAFTANIN NOTLARI

ABB ASKİ Espor için kötü gidişat bu hafta da devam etti. Cumartesi günü Çamlıca Espor ile karşılaşan ABB ASKİ Espor, ilk harita olan Çin Bahçeleri'nde uzatmalara giden mücadeleden 13-10'luk galibiyet ile ayrıldılar. İkinci harita ise Düğün Salonu'ydu. Başa baş giden mücadeleden son rauntlarda yapılan hatalardan dolayı 10-6'lık mağlubiyet ile ayrılıp günü 1 puan ile kapattılar. Pazar günü ise rakipleri Digital Athletics'di. Pazar günü de ilk harita olarak Çin Bahçeleri oynandı. ABB ASKİ Espor'un öne geçtiği maçta aynı performansı devam ettiremediler ve 10-8'lik skorla mağlup ayrıldılar. Düğün Salonu haritasından da 10-6'lık mağlubiyetle ayrılarak günü puansız kapattı. Hafta boyunca 1 puan toplayan ABB ASKİ Espor, toplam 6 puan ile 9. sırada tamamladı.

BAL Espor sarsıntılı giden gidişatın ardından istediği sonuçları almaya başladı. Cumartesi günü Sangal Esports ile karşı karşıya gelen BAL Espor, bizlere oldukça keyifli ve rekabetli bir mücadele izleme fırsatı verdiler. İlk harita olan Safranbolu haritasında 2 kere uzatmalara gitmesinin ardından 16-14'lük skor ile galip ayrıldılar. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise yine ilk haritanın benzeri bir mücadele yaşandı. İlk harita ile aynı skor ile bitti fakat bu sefer BAL Espor mağlup olan takım oldu ve günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri Gamers of Future oldu. Çin Bahçeleri haritasında etkili bir oyun sergileyen BAL Espor haritadan 10-6'lık galibiyet ile ayrıldı. İkinci haritada ise başa baş giden bir mücadele vardı fakat Gamers of Future takımının son rauntlarda yaşadığı teknik sorunlardan dolayı 4 kişi kalmalarının ardınan 10-6'lık skor ile galip ayrılarak günü 3 puan ile kapattılar. Hafta boyunca 4 puan toplayan BAL Espor, toplam 20 puan ile 4. sırada tamamladı.

Çamlıca Espor için kötü bir hafta geride kaldı. Cumartesi günü ABB ASKİ Espor ile mücadele eden Çamlıca Espor, haftaya hızlı bir giriş yaptı. Çin Bahçeleri haritasında kıyasıya giden mücadeleden gülen taraf olamadı. 13-11'lik skor ile mağlup ayrıldı. İkinci harita olan Düğün Salonunda ise bize farklı bir Çamlıca Espor izlettiler ve 10-6'lık galibiyet ile ayrılarak günü 1 puan ile kapattılar. Pazar günü ise rakibi Sangal Esports'du. Kale haritasında istedikleri oyunu sergileyemeyen Çamlıca Espor, 10-7'lik mağlubiyet ile ayrıldı. Çin Bahçeleri haritasında ise rekabetli geçen mücadeleden 13-11'lik skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattılar. Hafta boyunca 1 puan toplayan Çamlıca Espor, toplam 7 puan ile 8. sırada tamamladı. 

Digital Athletics haftayı bir galibiyet bir beraberlik ile sonlandırdı. Cumartesi günü rakipleri fastPay WildCats oldu. Safranbolu haritasında fazla bir etki gösteremediler ve 10 4'lük skor ile mağlup ayrıldılar. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise Digital Athletics, toparlanarak bizlere çok farklı bir takım izleme şansı verdiler. Bunun sonucunda 10 7'lik galibiyet ile ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Pazar gününün ilk maçında ABB ASKİ Espor ile karşı karşıya geldiler. Çin Bahçeleri haritasında kıyasıya bir rekabet izledik. Harita 10-8'lik Digital Athletics galibiyeti ile tamamlandı. İkinci harita olan Düğün Salonunda ise Digital Athletics, daha rahat bir oyun ortaya koyarak 10-6'lık galibiyetle ayrılarak günü 3 puan ile tamamladılar. Hafta boyunca 4 puan toplayan Digital Athletics, toplam 19 puan ile 5. sırada tamamladı. 

fastPay WildCats için puan kayıpları yaşadığı bir hafta oldu. Cumartesi günü Digital Athletics ile karşı karşıya gelen fastPay WildCats, ilk harita olan Safranbolu da oldukça etkili bir oyun sergiledi ve 10-4'lük skor ile galibiyetle ayrılan taraf oldu. İkinci harita da ise, ilk harita da olduğu gibi bir performans sergileyemeyen fastPay WildCats, 10-7'lik skor ile mağlup ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakibi Galatasaray Espor oldu. Çin Bahçeleri haritasında başa baş giden mücadelede normal maç sürecinde kazanan çıkmadı ve uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından 13-10'luk bir skor ile mağlup ayrılan taraf fastPay WildCats oldu. Safranbolu haritasında ise haritaya hızlı bir başlangıç yaptılar ve bunun devamında 10-7'lik bir skor ile galip ayrılarak günü 1 puan ile kapattılar. Hafta boyunca toplam 2 puan toplayan fastPay WildCats, toplam 30 puan ile liderliğini sürdürdü.

Galatasaray Espor liderlik yarışında güzel bir hafta geçirdi. Cumartesi günü İstanbul E-Spor ile karşılaşan Galatasaray Espor'un ilk haritası Safranbolu oldu. Normal maç süreci berabere biterken uzatmalar da 13-9'luk Galatasaray Espor galibiyeti ile sonlandı. İkinci harita olan Düğün Salonun da ise daha rahat bir oyun ortaya koyan Galatasaray Espor, bu haritadan da 10-5'lik galibiyet ile ayrılarak günü 3 puan ile tamamladı. Pazar günü ise rakibi fastPay WildCats oldu. Cumartesi günü olduğu gibi pazar günü de ilk haritanın normal süreci berabere bitti. Devamında ise 13-10'luk skor ile kazanan taraf Galatasaray Espor oldu. Safranbolu haritasında ise taraf değişikliğinden sonra etkisini kaybeden Galatasaray Espor, 10-7'lik skor ile mağlup olarak günü 1 puan ile kapattı. Hafta boyunca toplam 4 puan toplayan Galatasaray Espor, toplam 23 puan ile 3. sırada tamamladı. 

Gamers of Future için puansız bir hafta oldu. Cumartesi günü KBB Kağıtspor Espor takımı ile karşılaşan Gamers of Future, Kale haritasında etki gösteremeyince 10-2'lik skor ile mağlup ayrıldı. Düğün Salonu haritasında ise başa baş giden bir mücadele oldu fakat taraf değişikliğinden ritmi kaybeden Gamers of Future, 10-7'lik skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise Gamers of Future için şansız bir gün oldu. BAL Espor karşısında Çin Bahçeleri haritasından 10-6'lık skor ile ayrılan Gamers of Future, Düğün Salonu haritasında oldukça etkili bir başlangıç yapmasına rağmen takım oyuncusunun yaşadığı teknik problemden dolayı maça 4 kişi devam etmek zorunda kaldı. Bunun sonucunda 10-6'lık bir mağlubiyet alan Gamers of Future, günü puansız kapattı. Hafta boyunca puan ile tanışamayan Gamers of Future, toplam 11 puan ile 7. sırada tamamladı. 

İstanbul E-Spor, bu hafta oldukça etkili olmasına rağmen puan ile tanışamadı. Cumartesi günü Galatasaray Espor ile karşılaşan İstanbul E-Spor, Safranbolu haritasında oldukça etkili bir oyun sergileyerek maçı uzatmalara götürdü. Uzatmalar da aynı etkili oyunu sergileyemeyen İstanbul E-Spor, haritadan 13-9'luk mağlubiyet ile ayrıldı. Düğün Salonu haritasında ise ilk haritadaki gibi bir etki ortaya koyamayan İstanbul E-Spor, 10-5'lik bir mağlubiyetle ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise KBB Kağıtspor Espor ile mücadele eden İstanbul E-Spor, bizlere uzun soluklu bir mücadele izleme fırsatı sundular. 4 kez uzatmaya giden mücadele de gülen taraf KBB Kağıtspor Espor oldu. İstanbul E-Spor, 19-15'lik skor ile mağlup ayrıldı. Favela haritasında bulundukları tarafında etkisiyle 10-3'lük mağlubiyet alarak günü puansız kapattılar. Hafta boyunca puan ile tanışamayan İstanbul E-Spor, toplam 5 puan ile 10. sırada tamamladı. 

KBB Kağıtspor Espor liderlik yarışında kayıpsız bir hafta geçirdi. Cumartesi günü rakipleri Gamers of Future oldu. Kale haritasında rahat bir oyun sergileyen KBB Kağıtspor Espor, 10-2'lik skor ile galip ayrıldı. Düğün Salonu haritasında ise ilk haritadaki kadar rahat bir oyun sergileyemeyen KBB Kağıtspor Espor yine de kazanmasını bildi. 10-7'lik skor ile ayrılan KBB Kağıtspor Espor, günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü İstanbul E-Spor ile karşı karşıya geldi. İlk harita Düğün Salonu'nda 4 ekz uzatmalara giden uzun soluklu mücadele de gülen taraf oldular. 19-15'lik skor ile galibiyetle ayrıldılar. Favela haritasında ise başladığı tarafın avantajını oldukça iyi kullanarak 10-3'lük galibiyetle ayrıldılar ve günü 3 puan ile kapattılar. Hafta boyunca puan kaybı yaşamayıp 6 puan ile tamamlayan KBB Kağıtspor Espor, toplam 28 puan ile 2. sırada tamamladı.

Sangal Esports kötü gidişata bu hafta dur dedi ve haftayı 4 puan ile kapattı. Cumartesi günü BAL Espor, ile mücadele ettiler. Bizlere uzun soluklu bir Safranbolu haritası izleme fırsatı sundular. 3 kez uzatmalara giden mücadeleden 16-14'lük skorla mağlup ayrıldılar. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında ise ilk haritanın aynısı bir rekabete sahne oldu. Bu sefer gülen taraf Sangal Esports oldu. 16-14'lük skor ile galibiyetle ayrıldı ve günü 1 puan ile kapattı. Haftanın son maçında Çamlıca Espor ile karşı karşıya geldi. Kale haritasından 10-7'lik skor ile galip ayrılan Sangal Esports, Çin Bahçelerinde ise uzatmalara giden haritadan galip gelerek günü 3 puan ile kapattılar. Hafta boyunca toplam 4 puan toplayan Sangal Esports, toplam 12 puan ile 6. sırada tamamladı. 


HAFTANIN MVP'Sİ

Zula Süper Lig'inin 6. Hafta MVP'si Furkan 'DA`VitrA' Adıgüzel oluyor. Aldığı 68 skorla ve takımına yaptığı kaptanlık sayesinde Digital Athletics'in bu kritik haftada 4 puan toplamasına oldukça büyük bir katkı sağladı ve 6. haftanın MVP'si olmaya hak kazandı.

HAFTANIN İLK 5'İXONİE: KBB Kağıtspor Espor'un bu haftayı kayıpsız atlatmasında oldukça büyük bir rol oynadı. Aldığı 68 skor ve 17 asist ile de haftanın ilk 5'ne girmeye hak kazandı.

ROUCHE: Aldığı 75 skor ile Galatasaray Espor için oldukça etkili bir güç oldu ve haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazandı.

VİTRA: Bir yıldızda aranan tüm özelliklere sahip olan Vitra, topladığı 68 skorla takımının güzel bir hafta geçirmesine katkı sağladı. 

RYRİX: Bu hafta BAL Espor'un öne çıkan ismiydi. Bir günde aldığı 61 skor ve genel olarak toplam 91 skor alarak takımı için güzel işlere imza atarak haftanın ilk 5'ine girmeye hak kazandı.

JAXİS: KBB Kağıtspor Espor'un topladığı 6 puan da önemli bir katkı sağlayan bir diğer oyuncu oluyor ve listemize girmeye hak kazanıyor.

 
Yayın Tarihi 5.05.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor