GERİ

SÜPER LİG'DE LİDERLİK YARIŞI DEVAM EDİYOR

SÜPER LİG'DE LİDERLİK YARIŞI DEVAM EDİYOR
Zula Süper Lig 7. Sezon'un ilk yarısı sona erdi. Devre arasına girdiğimiz bu hafta, bizlere yine bol galibiyetli mücadeleler izleme fırsatı sundu. Berabere biten hiçbir karşılaşmanın olduğuı 5. Hafta da fastPay WildCats'in liderliği devam ediyor. Çamlıca Espor, ABB ASKİ Espor ve Çamlıca Espor'un düşme hattındaki mücadelesi devam ederken Sangal Esports bir nebze de olsa düşme hattından uzaklaştı. Gelin bir de takım analizlerine, haftanın MVP'sine ve haftanın en iyi 5'ine yer verdiğimiz haftanın notlarına bir göz atalım.

HAFTANIN NOTLARIABB ASKİ Espor kötü gidişata bu haftada dur diyemedi. Ligin başlangıcından bu haftaya kadar yaptığı inanılmaz mücadelelere  rağmen istediği sonuçları alamayan ABB
ASKİ Espor, cumartesi günü BAL Espor ile karşı karşıya geldi. Karşılaşmada istediği performansı ortaya koyamayan ABB ASKİ Espor, 2-0'lık mağlubiyet ile ayrıldı ve günü
puansız kapattı. Pazar günü Sangal Esports ile karşılaşan ABB ASKİ Espor, haftanın en uzun süren karşılaşmasını tamamladı. İki haritada toplam 53 raunt oynanırken ABB ASKİ Espor, karşılaşmadan mağlup ayrılarak haftayı puansız tamamladı. Toplam 5 puan ile ligin ilk yarısını 9. sırada tamamladı.

BAL Espor haftayı 3 puan ile kapattı. Lige hızlı bir giriş yapan ve performansını arttırarak devam eden BAL Espor, cumartesi günü ABB ASKİ Espor ile karşılaştı. İlk haritadaki hızlı ve etkili oyununu, ikinci haritada da devam ettiren BAL Espor, karşılaşmadan 2-0'lık galibiyet ile ayrıldı ve günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri KBB Kağıtspor Espor'du. Karşılaşmadan 2-0'lık mağlubiyet ile ayrılan BAL Espor günü 0 puan ve haftayı da 3 puan ile kapattı. Toplam 16 puan ile ligin ilk yarısını 4. sırada tamamladı. 

Çamlıca Espor galibiyet ile tanıştı. Cumartesi günü haftanın ilk maçına İstanbul E-Spor ile çıkan Çamlıca Espor, ilk haritada rakibi ile arasındaki farkı açtı ve maç sonuna kadar devam ederek ilk haritayı kazandı. İkinci haritada da aynı performansı sergileyen Çamlıca Espor, 2-0'lık galibiyet ile ayrıldı ve ligin 5. haftasında galibiyet ile tanıştı. Pazar günü ise rakibi fastPay WildCats karşısında başa baş başlayan ilk haritadan mağlup ayrıldı ve ikinci haritada da etki gösteremeyince 2-0'lık mağlubiyet ile ayrılarak günü puansız kapattı. Toplam 6 puan ile ligin ilk yarısını 8. sırada tamamladı.

Digital Athletics haftaya etkili başlayamasada 3 puan ile kapatmasını bildi. Cumartesi günü Gamers of Future ile karşı karşıya gelen Digital Athletics, ilk haritada etkili başlamasına rağmen istediği sonuçla bitiremedi ve mağlup ayrıldı. İkinci haritada ise başa baş bir mücadele sergiledi. Toplam 52 dakika süren Safranbolu haritasında 4. uzatmalara kadar giden Digital Athletics, ikinci haritadan da 19-16'lık skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü İstanbul E-Spor karşısında çok farklı ve etkili bir oyun ortaya koyan Digital Athletics, 2-0'lık galibiyet ile ayrılarak ve haftayı 3 puan ile kapattı. Toplam 15 puan ile ligin ilk yarısını 5. sırada tamamladı. 

fastPay WildCats hız kesmiyor. Bu haftada inanılmaz işlere imza atmaya devam eden fastPay WildCats, cumartesi günü Sangal Esports ile karşı karşıya geldi. İki haritada da rekabet hatsafhdaydı. 10-8 ve 10-7'lik skorlar ile ayrılan fastPay WildCats günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü rakipleri Çamlıca Espor karşısında ilk haritada biraz zorlansa da kazanmasını bildi. İkinci haritadan biraz daha rahat bir galibiyet alarak ayrılan fastPay WildCats, günü 3 puan ile kapattı. Toplam 28 puan ile
ligin ilk yarısını lider olarak tamamladı. 

Galatasaray Espor haftayı kayıpsız kapattı. Sarsıntılı bir başlangıç yapan Galatasaray Espor, zirve yarışında olduğunu rakiplerine hatırlattı. Cumartesi günü zorlu rakibi KBB Kağıtspor Espor karşısında 2-0'lık galibiyet ile ayrılan Galatasaray Espor, günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise Gamers of Future ile karşı karşıya gelen Galatasaray Espor, ligin ilk 10-0'lık galibiyetini aldı. İlk haritayı 10-0 kazanan Galatasaray Espor, ikinci haritada da aynı başarısını sürdürerek 10-5'lik skor ile galip ayrıldı ve günü 3 puan ile kapattı. Toplam 19 puan ile ligin ilk yarısını 3. sırada tamamladı. 

Gamers of Future haftaya Digital Athletics karşısında aldığı galibiyet ile umutla başladı. 10-8 ve 19-16'lık skorlar ile galibiyet ile ayrılan Gamers of Future, günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise Galatasaray Espor karşısındaki kötü bir ilk yaşadılar. İlk haritadan 10-0 mağlubiyet ile ayrılan Gamers of Future, ikinci haritada ne kadar kendini toplamaya çalışsa da etkili olmadı. İkinci haritayı da 10-5'lik skor ile kaybeden Gamers of Future, günü puansız kapattı. Toplam 11 puan ile ligin ilk yarısını 6. sırada tamamladı. 

İstanbul E-Spor haftayı puansız kapattı. Kötü gidişata bu haftada dur diyemeyen İstanbul E-Spor, ilk yarının son haftasını puansız kapatıyor. Haftanın ilk maçında Çamlıca Espor ile karşı karşıya gelen İstanbul E-Spor, ilk haritaya etkili başlamasına rağmen 10-6'lık skor ile mağlup ayrıldı. İkinci haritada başa baş giden bir mücadele izledik. Fakat son anlarda yapılan hatalardan dolayı İstanbul E-Spor, 10-8'lik skorla mağlup oldu ve günü puansız kapattı. Pazar günü ise rakibi Digital Athletics karşısında iki haritayı da
10-7'lik skorlarla kapatıp mağlup ayrıldılar. Toplam 5 puan ile ligin ilk yarısını son sırada tamamladı.

KBB Kağıtspor Espor haftayı 3 puan ile kapatan bir diğer ekip oldu. Cumartesi günü ligdeki ikinci mağlubiyetini Galatasaray Espor'a karşı aldı. Günün son maçında KBB Kağıtspor Espor, 10-3 ve 10-7'lik skorlar ile 2-0 mağlup ayrılıp günü puansız kapattı. Pazar günü BAL Espor ile karşı karşıya gelen KBB Kağıtspor Espor, üstünlük kurduğu ilk haritadan 10-6'lık skor ile ayrıldı. İkinci harita başa baş geçse de son rauntlar da etkili bir oyun ortaya koyan KBB Kağıtspor Espor 10-7'lik skorla kazandı ve günü 3 puan ile kapattı. Toplam 22 puan ile ligin ilk yarısını 2. sırada tamamladı.

Sangal Esports haftaya kötü başlasa da galibiyet ile sonlandırdı. Rakibi fastPay WildCats ile cumartesi günü karşı karşıya gelen Sangal Esports, oldukça hırslı bir oyun ortaya koysa da 10-8 ve 10-7'lik skorla mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Pazar günü, günün ilk maçında ABB ASKİ Espor ile karşılaşan Sangal Esports, haftanın en uzun süren karşılaşmasından galibiyet ile ayrıldı. 16-13 ve 13-11'lik skorlar ile 2-0 kazanan Sangal Esports, günü 3 puan ile kapattı. Toplam 8 puan ile ligin ilk yarısını 7. sırada tamamladı. 


HAFTANIN MVP'Sİ

Ligin ilk yarısı sona ererken haftaya Furkan 'DA`VitrA' Adıgüzel damga vuruyor. Her ne kadar takımı puan kaybı yaşayıp haftayı bitirse de Furkan 'DA`VitrA' Adıgüzel 78 kill ve 14 asist ile takımının ve haftanın öne çıkan oyuncusu olmaya hak kazanıyor. Digital Athletics'in kaptanı olan Furkan 'DA`VitrA' Adıgüzel, aldığı rauntlar ve clutchlar ile takımının haftayı 3 puan ile kapatmasında önemli bir rol oynadı. 

HAFTANIN İLK 5'İ FREDYA: Haftanın en yüksek KDA oranına sahip oyuncu olarak ön plana çıktı. Takımının ihtiyaç duyduğu her an ortaya çıkan ve takımının kazanmasında önemli rol üstlenen Fredya, listemize girmeye hak kazanıyor.

LAURA: Bu haftada çizgisini korumayı başardı. Takımının zorlandığı mücadeleler de ön plana çıkmayı başararak listemize girmeye hak kazandı.

BRUNO: Bir yıldızda aranan tüm özelliklere sahip olan Bruno, topladığı 58 skorla takımını zirveye taşımakta ne kadar kararlı olduğunu gösterdi.

KAZAK: Süper Lig'e geldiği günden beri yükselen bir performans gösteren Kazak, gösterdiği kusursuza yakın performansın karşılığında listemize girmeye hak kazandı.

KEEVZ: KBB Kağıtspor Espor'un en önemli oyuncularından birisi olarak ön plana çıktı. Oyun içinde önemli anlarda takımı adına kritik işler yapan Keevz, takımının aldığı üç puanda önemli bir rol üstlendi.

 
Yayın Tarihi 20.04.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor