GERİ

SÜPER LİG'DE MÜCADELE DEVAM EDİYOR

SÜPER LİG'DE MÜCADELE DEVAM EDİYOR
Zula Süper Lig'de 2. hafta 22-23 Ağustos'ta oynanan karşılaşmalarla tamamlandı. İlk hafta dikkatleri üzerine çeken Çamlıca, performansını geliştirerek haftayı 6 puanla tamamlayan tek takım olurken fastPay Wildcats ve İstanbul Espor lideri takip eden takımlar oldu.RAKİPLER ÇAMLICA'DAN ÇEKİNMEYE BAŞLADI

İlk hafta aldığı flaş sonuçların ardından dikkatleri üzerine çeken Çamlıca Espor, Galatasaray'ı 2 haritada 20-9 gibi rahat bir skorla geçerken Gamers of Future karşısında da zorlanmadı. Galatasaray maçı sonrasında yapılan röportajda Alper ''Ritual'' Arıcan ''Rakip oyuncuların isimleri bizi korkutmuyor. Herkese aynı gözle bakıyoruz ve herkesten çok çalışıyoruz. Emeklerimizin karşılığını almaya devam edeceğiz.'' diyerek görüş belirtti. Sempatizanları gözle görülür derecede artan Çamlıca'nın bu hafta sonu oynayacağı ABB Aski ve İstanbul Espor karşılaşmaları ise merakla bekleniyor.

YILDIZLAR YENİŞEMEDİ

23 Ağustos Pazar günü Zula Espor YouTube ekranlarını izleyenler yıldızlar geçidine şahit oldular. Bir tarafta ligin en güçlğü kadrosu olarak görülen fastPay Wildcats diğer tarafta ligin en fazla şampiyonu olan, şampiyon kadrosundan Maxic ve Koko'yu tekrar kazanarak tekrar zirveye oynamaya çalışan Galatasaray vardı. Safranbolu haritasında üstün başladığı oyunu maç sonuna kadar devam ettiren fastPay Wİldcats 1-0 öne geçerken, Gaziantep Mülteci Kampı haritası ise tam tersi sonuca sahne oldu. Galatasaray iyi başladığı haritanın sonlarına doğru bir iki raund zorlansa da kazanmasını bildi ve Maxic'in yokluğunda rakibinden 1 puanı kopardı.

HAFTANIN NOTLARI:

İstanbul Espor,  2. hafta 1. gün maçında Sangal Esports'la karşılaşırken, karşılaşmayı 2-0 kazandı. Alınan galibiyette Vitra'nın etkili keskin nişancı rolü etkili oldu. 2. gün Bursa Espor karşısında da 1 puana razı olan İstanbul, haftayı 4 puanla kapattı.

Gamers of Future, oyununu olgunlaştırmaya devam ettiği haftayı Beşiktaş'a karşı 3 puanla tamamladı. Çamlıca espor karşısında pek varlık gösteremeyen Gladyatörler haftayı 3 puanla kapatarak 5. sıraya yerleşti.

Bursa Espor, haftanın beklenmedik sonuçlarını alan takımıydı. ABB Aski'ye 2-0 kaybeden Timsahlar, İstanbul Espor karşısında Safranbolu haritasını kazanmasına rağmen avantajını Çin Bahçeleri'nde koruyamayınca haftayı 1 puanla kapatarak puan sıralamasında alt sıralarda yer aldı.

ABB Aski, cezalı oyuncularının dönüşüyle puanları da toplamasını bildi. Arrow'un Bursa Espor karşısında gösterdiği etkili oyun 3 puanın alınmasında etkili oldu. Beşiktaş karşısında Safranbolu haritasını son anlara kadar önde götüren başkent ekibi, rakibinin geri dönüşüne engel olamayınca ilk haritayı kaybetti. Çin Bahçeleri haritasını ise üstün tamamlayarak haftayı 4 puanla kapatan Aski puan sıralamasında 4. sıraya oturdu.

Sangal Esports, kötü gidişe bu hafta da dur diyemedi. İstanbul Espor karşısında ilk puanına çok yaklaşsada başarılı olamayan Sangal, Mod-Z karşısında da varlık gösteremeyince haftayı puansız kapattı.

Mod-Z, son şampiyon ünvanıyla çıktığı 6. sezona istediği başlangıcı yapamadı. fastPay Wildcats'a 2-0 kaybeden Mod-Z, Sangal karşısında 2-0 galip gelerek haftayı 3 puanla kapattı ve puan sıralamasında 7. sırada yer aldı.

Beşiktaş, 2. haftanın ilk gününde Gamers of Future'a 2-0 kaybedince 2. güne rotasyonla çıktı. Passica kadroya dahil olan isim olurken ABB Aski karşısında denk bir mücadeleyle iki takım birer puanı paylaştı.HAFTANIN EN İYİ 5'İ:

Lauraa: Geçen haftanın en değerli oyuncusu olan genç oyuncu bu hafta da zirveyi kimselere bırakmadı. Sergilediği etkili oyunla takımının 6 puan toplamasında başrol sahibi olan oyuncu Zula Süper Lig'i takip eden herkesin dikkatini çekmeyi başardı.

Always: Takımının keskin nişancı rolünü Vitra ile paylaşan oyuncu bu hafta daha iyi bir ikili olmayı başarınca haftanın en iyi 5'ine girmeyi de başardı.

Surprise: Zula Süper Lig'in deneyimli keskin nişancısı, özellikle fastPay Wildcats karşısında sergilediği oyunla taraftarlarını heyecanlandırdı.

Cixed: Takımının topladığı 4 puanda aldığı giriş skorlarıyla önemli bir etki yaratan Cixed, yeni takım arkadaşlarına alışmaya başladığını gösterdi.

Husreiss: Geçtiğimiz hafta etkili bir oyun sergileyen oyuncu bu hafta da istikrarını koruyunca listeye adını yazdıran son isim oldu.
 
Yayın Tarihi 26.08.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor