GERİ

SÜPER LİG'E WİLDCATS İMZASI

SÜPER LİG'E WİLDCATS İMZASI
Zula Süper Lig'de 4. hafta birbirinden çekişmeli mücadelelere sahne olurken, lige fırtına gibi başlayan Çamlıca'nın düşüşü devam etti. Wildcats Çamlıca'dan devraldığı liderliğe sıkı şekilde sarılırken en yakın rakibiyle puan farkını 5'e çıkardı. Çamlıca ve Galatasaray zirve takibini sürdüren takımlar olurken Süper Hafta'da oynanacak yoğun maç programıyla ligin ilk yarısı da tamamlanmış olacak.FASTPAY WİLDCATS FORM TUTTU

İlk 2 hafta yaşadığı puan kayıplarından sonra yıldızlar bir arada zorlanacak mı sorusunu akıllara getiren fastPay Wildcats, her hafta soru işaretlerini ortadan kaldıracak oyunlar izletmeye devam ediyor. Hafta sonu karşılaştığı İstanbul Espor ve Bursa Espor mücadelelerini zorlanmadan kazanan Wildcats, en yakın rakibiyle puan farkını 2 maça çıkardı. Büyük Finaller'e üst sıradan katılmanın avantajının farkında olan Anadolu Parsları şampiyonluğun en güçlü adayı konumunda.

GALATASARAY ADIMLAMAYA DEVAM EDİYOR

Cezalı oyuncularının cezalı olduğu haftalarda yaşadığı puan kayıplarını telafi etmeye devam eden Galatasaray, güçlü rakibi Gamers of Future'yi Düğün Salonu haritasında keskin nişancılarının etkili oyunuyla yenerken Gaziantep Mülteci Kampı'nda oyuna çok iyi başlayarak avantajı eline geçirmesine rağmen rakibinin etkili oyununa engel olamayınca ilk günü 1 puanla kapattı. 4. hafta 2. gün karşılaşmalarında başkent ekibi ABB Aski Espor karşısına çıkan sarı kırmızılılar, 20 raunda karşı 11 raund vererek maçı 2-0 kazanmasını bildi ve haftayı 4 puan toplayarak kârlı kapattı.

SANGAL BAMBAŞKA

Espor arenasının parlayan yıldızlarından Sangal kötü başladığı ligde 4. haftanın en başarılı 2 takımından biri olmayı başardı. Beşiktaş'a düşüş yaşadıkları dönemde bir çelmede Sangal atarken, fikstürde direk rakibi konumunda bulunan Gamers of Future'yi net bir oyunla geçmeyi başardılar. Topladığı 6 puanla düşme hattından kurtularak 7. sıraya yerleşen Sangal'ın Süper Hafta'da göstereceği performans merak konusu.

HAFTANIN NOTLARI:

5. Sezon Zula Rekabet Turnuvası'nın yıldız takımını Süper Lig'e taşıyarak başarı bekleyen geçtiğimiz sezonun finalisti Beşiktaş, istediği oyunu sergileyememeye devam etti. Sangal'a 2-0 kaybeden kara kartallar, Çamlıca'dan 1 puan aldı ve topladığı 4 puanla ligin son sırasında yer alıyor.

4. haftanın en zor fikstürüne sahip takımı olan İstanbul Espor, fastPay Wildcats karşısında direnç gösteremeyince 2-0 mağlup oldu. Güçlü rakibi Mod-Z karşısında kritik raundlarda varlık gösteremeyen İstanbul Espor, bu maçtada 2-0 mağlup olunca haftayı puansız kapattı.

Son şampiyon Mod-Z, hükmen galip geldiği ABB Aski maçında aldığı 3 puanın üzerine İstanbul Espor karşısında oynadığı güzel oyunla 3 puan daha alınca haftayı 6 puanla 5. sırada tamamladı.

Formunu yakalamış durumdayken yaşadığı takım sorundan ötürü ilk maça çıkamayan ABB Aski Espor hükmen mağlup sayıldı. Gökbörüler 4. hafta 2. gün maçında Galatasaray karşısında Gaziantep Mülteci Kampı'nda iyi bir oyun ortaya koymuş olsada son noktayı koyamayınca haftayı puansız kapattı.

Güçlü kadrosunun meyvesini henüz toplayamayan Gamers of Future, Galatasaray karşısında 1 puan almayı başardı. Galibiyet parolasıyla çıktığı Sangal maçında varlık gösteremeyen Gladyatörler haftayı 1 puanla kapattı. Toplamda 6 puana ulaşan Gamers of Future, puan tablosunda 8. sırada yer alıyor.

Ligin yıldızları ve yıldız adaylarını bir araya toplamayı başaran Bursa Espor, sorunlu bir haftayı daha geride bıraktı. Şampiyonluk adayı olarak gösterildiği sezonda 4. haftayı Çamlıca karşısında aldığı 1 puanla kapatan Timsahlar, toplamda 4 puana ulaştı.

Bütün Zula espor arenasının dikkatini üzerine çeken Çamlıca düşüşe geçti. Bursa Espor maçında 2 puan bırakan Çamlıca, Beşiktaş'la da berabere kalınca haftayı 2 puanla kapatarak liderin 5 puan gerisine düştü.HAFTANIN EN İYİ 5'İ:

Süper Lig'e geldiği günden beri yükselen bir performans gösteren Forza, gösterdiği kusursuza yakın performansın karşılığında haftanın en değerli oyuncusu olmayı başardı.

Bir yıldızda aranan tüm özelliklere sahip olan Goupo, bir maçta topladığı 37 skorla takımını zirveye taşımakta ne kadar kararlı olduğunu gösterdi.

Finallerin gediklisi Shnazn, oynadığı 2 maçta 62 skora direk katkı sağlayarak 4. haftanın en değerli oyuncularından biri oldu.

Yaptığı her açıklamada şampiyonluğa vurgu yapan, son şampiyon kadronun önemli ismi Y4K7T bu hafta keskin nişancı rolünde rakiplerine zor anlar yaşattı ve haftanın en iyi 5'inde 4. sırada yer aldı.

Sangal'ın bu hafta topladığı 6 puana önemli katkı sağlayan W4de, ilk defa haftanın en iyi 5'ine girmeyi başardı.

 
Yayın Tarihi 15.9.2020
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor