GERİ

ÜÇ TAKIM BÜYÜK FİNALLERİ GARANTİLEDİ

ÜÇ TAKIM BÜYÜK FİNALLERİ GARANTİLEDİ

Zula Süper Lig’de heyecan dolu sekizinci hafta geride kaldı. Ligin bitmesine bir hafta kala Beşiktaş, Galatasaray ve 1907 Fenerbahçe büyük finallere gitmeyi garantilerken Bursa Espor’un beş puan bıraktığı haftada Mod-Z büyük final için umutlarını korudu. Düşme hattı ise son haftaya girerken hala ateşini koruyor.

Beşiktaş Liderliği Bırakmadı

Zula Süper Lig’e hızlı bir giriş yapan ve sekizinci haftaya namağlup giren Beşiktaş, zorlu rakipleri karşısında bu haftayı da kayıpsız geçti ve büyük finallere lig birincisi olarak gitmeyi garantiledi. 1907 Fenerbahçe puan kaybı yaşamasına rağmen büyük finalleri garantileyen bir diğer takım olurken Galatasaray ise ikinci sıradaki rakibinin puan kaybettiği haftayı kayıpsız geçerek ikinci sıraya yükseldi.

Haftanın Notları

Bursa Espor büyük finallerdeki yerini garantilemek için sadece üç puana ihtiyaç duyuyordu. Ancak üst üste yaşadığı puan kayıpları ile sekizinci haftada bu fırsatı kullanamadı ve büyük final şansını dokuzuncu haftaya bıraktı.

Mod-Z sekizinci haftaya dördüncü sıradan uzak girse de 1907 Fenerbahçe karşısında aldığı galibiyet ve Bursa Espor’un yaşadığı puan kaybı üzerine bir kez daha umutlandı.

Gamers of Future ve İstanbul Wild Cats büyük final şansını kaybeden ve ligde kalmayı garantileyen iki ekip konumunda bulunuyor. Gladyatörler haftayı bir puanla kapatırken İstanbul Wild Cats ise Oyun Hizmetleri karşısından galibiyetle ayrılmayı başararak haftayı üç puan ile kapattı.

İstanbul Espor Kulübü matematiksel olarak ligde kalmayı garantilemiş olmasa da alt sıralar ile arasında bulunan puan farkı itibariyle ligde kalma konusunda büyük avantaja sahip ekip konumunda bulunuyor.

ICE Warriors ve Oyun Hizmetleri için alarm çanları çalıyor. İki ekip için de stresli bir hafta yaklaşırken, iki takım da son hafta ligde kalma şansı elde etmek için büyük mücadele verecek.

Haftanın En İyi 5’i

Mpleidas sezon boyunca yedek kalıp kendini gösterme şansına sahip olmasa da bu şansı bulduğunda iyi değerlendirdi. Özellikle Bursa Espor karşılaşmasında çok iyi bir performans ortaya koyan Mpleidas, alınan bir puanın da baş aktörlerinden birisiydi.

CixEd bu hafta 1907 Fenerbahçe adına öne çıkan isimdi. Takımının oynadığı her iki karşılaşmada da iyi bir performans ortaya koyan CixEd, özellikle takımının çok zorlandığı Mod-Z maçında ayakta duran iki isimden birisiydi.

Unity geride kalan haftada Galatasaray adına haftanın en önemli oyuncusuydu. Aldığı skorlarla takımını büyük ölçüde rahatlatan Unity, alınan altı puanın altına imzasını attı.

Extreme keskin nişancı rolüne geçtikten sonra sürekli yükselen bir çizgide ilerliyor. Bu hafta da çıkışını sürdüren Extreme özellikle 1907 Fenerbahçe galibiyetinde önemli rol oynadı.

Haftanın En İyisi: shnazn

Sezon boyunca Beşiktaş’ın en iyi performans gösteren oyuncularından birisi olan shnazn, bu hafta da üstün bir performans göstermeyi başardı. İki kritik karşılaşmada takımına galibiyet getiren adımlar atan shnazn, bu performansıyla Beşiktaş’ın ligi lider olarak bitirmesinde önemli rol oynadı.

Yayın Tarihi 24.9.2019
İlgili Konular Zula Süper Lig
Zula Oyun

Zula Oyun Espor