GERİ

ZİRVEDE SIRALAMA DEĞİŞMEDİ

ZİRVEDE SIRALAMA DEĞİŞMEDİ
Zula Süper Lig'de birbirinden güzel mücadelelere sahne olan yedinci hafta geride kaldı. Haftanın sonunda fastPay WildCats liderliğini korumaya devam etti. KBB Kağıtspor Espor ise zirve takibini sürdürdü. Altıncı haftanın sonunda oluşan puan durumu, yedinci haftada da değişmedi. Galatasaray Espor istediği bir hafta geçiremedi. Zirvenin 10 puan gerisinde yer aldı. ABB ASKİ Espor ve İstanbul E-Spor ise 6'şar puan ile son sırada yer aldı. Gelin bir de puan durumuna, haftanın notlarına, haftanın MVP'sine ve haftanın en iyi 5'ine yer verdiğimiz 7. hafta haberimize bir göz atalım.

PUAN DURUMU HAFTANIN NOTLARI

ABB ASKİ Espor haftayı puansız kapattı. Cumartesi günü Galatasaray Espor ile karşılaşan ABB Aski Espor takımı, ilk harita olan Çin Bahçelerinde istediği performansı ortaya koyamadı ve 10-2'lik skor ile mağlup ayrıldı. İkinci harita olan Safranbolu'da ise durum değişmedi. ABB Aski Espor 10-2'lik skor ile mağlup olarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise rakipleri KBB Kağıtspor Espor'du. Düğün Salonu haritasında başa baş giden ilk devrenin ardından art arda kaybedilen raundlar maçın 10-5 bitmesine neden oldu. İkinci haritaya da pek etkili başlayamayan ABB Aski Espor, Gaziantep Mülteci Kampı haritasından da 10-4'lük skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapatıyor. Hafta boyunca puan toplayamayan ABB Aski Espor, toplam 6 puan ile 9. sırada tamamladı. 

BAL Espor için güzel bir haftaydı. Cumartesi günü rakipleri Çamlıca Espor oldu. Safranbolu haritasındaki etkili oyunları sayesinde 10-3'lük skor ile galibiyetle ayrıldılar. Düğün Salonu haritasında ise, başa baş bir mücadele izledik. Son raundlarda BAL Espor'un yaptığı hatalar sonucu 10-7'lik skor ile mağlup ayrıldılar ve günü 1 puan ile kapattılar. Pazar günü İstanbul E-Spor ile karşılaşan BAL Espor, Çin Bahçeleri haritasından Kazak ve Ryrix'in aldığı 20'şer skorlarla birlikte 10-5 galibiyet ile ayrıldılar. Safranbolu haritasından ise 10-4'lük skor ile ayrılarak günü 3 puan ile bitirdiler. Hafta boyunca 4 puan toplayan BAL Espor, toplam 24 puan ile 4. sırada tamamladı.

Çamlıca Espor, iki günde de beraberlikle ayrıldı. Cumaretesi günü BAL Espor ile karşılaşan Çamlıca Espor, ilk harita olan Safranbolu haritasına kötü bir başlangıç yaptı. Ardından durumu düzeltemeyen Çamlıca Espor, 10-3'lük skor ile haritadan mağlup ayrıldı. Düğün Salonu haritasında ise daha güçlü bir Çamlıca Espor sahnedeydi. Başa baş başlayan ve bu şekilde devam eden mücadeleden 10-7'lik skor ile Çamlıca Espor galibiyet ile ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri ligin iddaalı takımlarından Digital Athletics oldu. Çin Bahçeleri haritasına hızlı bir oyun ile başlangıç yapan Çamlıca Espor, maçın devamında da bu oyunu devam ettirdi ve 10-5'lik skor ile galibiyet ile ayrıldı. Düğün Salonu haritasında ise Çamlıca Espor ilk haritada olduğu gibi hızlı ve etkili bir oyun sergileyemedi ve 10-3'lük mağlubiyet ile ayrılarak günü 1 puan ile kapattı. Hafta boyunca 2 puan toplayan Çamlıca Espor, toplam 9 puan ile 8. sırada tamamladı. 

Digital Athletics için güzel bir hafta oldu. Cumartesi günü Sangal Esports ile karşı karşıya gelen Digital Athletics'in ilk haritası Düğün Salonu oldu. Kıyasıya devam eden mücadele uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından haritadan 13-10'luk skor ile galibiyet ile ayrılan Digital Athletics oldu. Favela haritasında da ilk haritanın benzeri bir mücadele vardı. 10-8'lik skor ile galip ayrılan Digital Athletics günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri Çamlıca Espor'du. Çin Bahçeleri haritasına pek etkili bir başlangıç yapamayan Digital Athletics 10-5'lik skor ile mağlup olarak ayrıldı. Düğün Salonu haritasında ise daha güçlü ve istekli bir Digital Athletics vardı. 10-3'lük bir galibiyet alarak günü 1 puan ile kapattılar. Hafta boyunca  puan toplayan Digital Athletics, toplam 23 puan ile 5. sırada tamamladı. 

fastPay WildCats yedinci haftayı da kayıpsız geçirdi. Cumartesi günü rakipleri KBB Kağıtspor Espor'du. Erken final olarak da nitelendirebileceğimiz bir mücadele izledik. Başa baş ve oldukça çekişmeli giden mücadele uzatmalara gitti. Uzatmalarda fastPay WildCats'in 13-11'lik galibiyeti ile son buldu. Düğün Salonu haritasında ise fastPay WildCats daha etkili başladı ve bu şekilde devam etti. 10-5'lik galibiyet alarak günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise günün ilk karşılaşması Gamers of Future ve fastPay WildCats oldu. Çin Bahçeleri haritasından 10-5'lik skor ile galibiyetle ayrılan fastPay WildCats, Favela haritasından da 10-3'lik galibiyet alarak günü 3 puan ile kapattı. Hafta boyunca 6 puan toplayan fastPay WildCats, toplam 36 puan ile lider olarak tamamladı. 

Galatasaray Espor haftaya galibiyet ile başladı fakat devamını getiremedi. Haftanın ilk maçına çıkan Galatasaray Espor'un rakibi ABB ASKİ Espor'du. Çin Bahçeleri haritasına hızlı bir başlangıç yapan Galatasaray Espor, 10-2'lik bir galibiyetle ayrıldı. Safranbolu haritasında da aynı oyunu ortaya koyan Galatasara Espor, 10-2'lik skorla ayrılarak günü 3 puan ile kapattı. Pazar günü ise rakipleri Sangal Esports oldu. Safranbolu haritasında ilk devreye kötü bir başlangıç yapan Galatasaray Espor, ikinci devrede de aynı oyunu sergileyince 10-7'lik skor ile mağlup olarak ayrıldı. Çin Bahçeleri haritasında ise ilk haritanın neredeyse aynısı bir oyun sergileyen Galatasaray Espor, bu haritadan da 10-7'lik skor ile ayrılarak günü puansız kapattı. Hafta boyunca 3 puan toplayan Galatasaray Espor, toplam 26 puan ile 3. sırada tamamladı. 

Gamers of Future için şanssız bir haftaydı. İlk altıya girebilmek için mücadele eden Gamers of Future takımının cumartesi günü rakibi İstanbul E-Spor oldu. Düğün Salonu haritasında oldukça rekabetli bir mücadele izledik. Uzatmalara giden maçtan Gamers of Future takımı 13-9'luk skor ile mağlup ayrıldı. İkinci harita olan Favela da ise avantajsız olan taraftan başlamalarına rağmen etkili bir oyun ortaya koydular ve 10-6'lık skor ile galibiyetle ayrılarak günü 1 puan ile kapattılar. Pazar gününün ilk maçına fastPay WildCats ile çıktılar. Çin Bahçeleri haritasındaki ilk raundlar da çekişmeli bir mücadele yer aldı. Ancak 10-5'lık mağlubiyet ile sonuçlandı. Favela haritasında ise avantajlı tarafta başlamalarına rağmen kötü bir başlangıç yapan Gamers of Future, 10-3'lük skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattılar. Hafta boyunca 1 puan toplayan Gamers of Future, toplam 12 puan ile 7. sırada tamamladı. 

İstanbul E-Spor kayıplara devam ediyor. Cumartesi günü, günün son maçına Gamers of Future karşısında çıktı. Rekabetin yüksek olduğu ve oldukça keyifli olan mücadele uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından 13-9'luk skor ile İstanbul E-Spor kazanmasını bildi. İkinci harita olan Favela da ise avantajlı tarafta başlamalarına rağmen istedikleri sonucu elde edemediler. Bunun sonucunda 10-6'lık skor ile mağlup ayrılarak günü 1 puan ile kapattılar. Pazar günü ise rakipleri BAL Espor oldu. BAL Espor karşısında ilk harita olan Çin Bahçelerinden 10-5'lik bir mağlubiyet alan İstanbul Espor, Safranbolu haritasından da 10-4'lük skor ile mağlup ayrılarak günü puansız kapattı. Hafta boyunca 1 puan toplayan İstanbul Espor, toplam 6 puan ile 10. sırada tamamladı. 

KBB Kağıtspor Espor liderlik yarışında büyük bir darbe aldı. Cumartesi günü fastPay WildCats ile erken final olarak da adlandırılabilecek bir mücadeleye şahit olduk. Maça oldukça hızlı bir giriş yapak KBB Kağıtspor Espor, uzatmalara giden maçtan 13-11'lik skorla mağlup ayrıldı. Düğün Salonunda ise ilk haritadaki hızlı oyuna sahip değillerdi. 10-5'lik mağlubiyet alarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise rakipleri ABB ASKİ Espor'du. Düğün Salonu haritasında etkili bir oyun ortaya koyan KBB Kağıtspor Espor, haritadan 10-5'lik skorla galibiyetle ayrıldı. Gaziantep Mülteci Kampı haritasında da aynı oyunu sergileyen KBB Kağıtspor Espor, 10-4'lük galibiyetle ayrılarak günü 3 puan ile kapattı. Hafta boyunca 3 puan toplayan KBB Kağıtspor Espor, toplam 31 puan ile 2. sırada tamamladı. 

Sangal Esports haftaya kötü başlasa da galibiyet ile bitirdi. Cumartesi günü Digital Athletics ile karşı karşıya gelen Sangal Esports, ilk harita olan Düğün Salonunda etkili bir oyun sergiledi. Başa baş giden mücadele uzatmalara gitti. Uzatmaların ardından 13-10'luk mağlubiyetle ayrıldı. Favela haritasında avantajlı olan taraftan başladılar. İlk haritadaki gibi oldukça çekişmeye sahne oldu. 10-8'lik mağlubiyet alarak günü puansız kapattı. Pazar günü ise Galatasaray Espor ile karşılaştılar. Safranbolu haritasına hızlı bir giriş yapan Sangal Esports, rakibinin geri dönüş yapmasına müsade etmedi ve 10-7'lik galibiyet ile ayrıldı. Çin Bahçeleri haritasına da oldukça güzel bir başlangıç yapan Sangal Esport, 10-7'lik skor ile ayrıldı ve günü 3 puan ile kapattı. Hafta boyunca 3 puan toplayan Sangal Esports, toplam 15 puan ile 6. sırada tamamladı. 


HAFTANIN MVP'Sİ 

7. haftanın MVP'si Anıl Berk 'BAL`k4ZAK' Kazaksüz oluyor. Hafta boyunca 64 skor ve 10 asist ile etkileyici bir performans ortaya koyan Kazak, yedinci haftamızın MVP'si olmaya hak kazanıyor. 

HAFTANIN İLK 5'İ BRUNO: Bir yıldızın neler yapması gerektiğini bizlere yedinci haftada gösteren Bruno, haftanın ilk 5'ine birinci sırada girmeye hak kazanıyor. 

KAZAK: Yedinci haftanın MVP'si olmaya hak kazanan Kazak, başarılarına hız kesmeden devam ediyor ve haftanın ilk 5'ine de adını yazdırıyor. 
 
LAURA: Galatasaray Espor takımının etkili taarruz oyuncusu Laura, takımını sırtlayan oyunculardan biri olurken haftanın ilk 5'ine de girmeye hak kazanıyor.

ALWAYS: Bu hafta aldığı 74 skor takımının haftayı puan kaybı yaşamadan bitirmesine yetmese de performansıyla göz doldurdu. 

YAKUT: Haftanın ilk 5'inde görmeye alışık olduğumuz Yakut, bu hafta da aldığı 66 skor ile etkili bir keskin nişancı rolü üstlendi ve takımının haftayı kayıp yaşamadan bitirmesine katkı sağladı 

 
Yayın Tarihi 12.05.2021
İlgili Konular Zula Süper Lig
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor