GERİ

ZİRVENİN YENİ SAHİBİ: ABB ASKİ ESPOR

ZİRVENİN YENİ SAHİBİ: ABB ASKİ ESPOR

Türkiyenin ilk ve tek kadınlar ligi organizasyonu olan Zula Kadınlar Ligi’nde 2. hafta maçları 20 - 21 Haziran tarihlerinde gerçekleşen mücadeleler ile tamamlandı. Lig sıralamasını yakından ilgilendiren maçların olduğu 2. haftada, sıralamalar yavaş yavaş belli olmaya başladı. Hafta sonu gerçekleşen 6 mücadelede neler yaşandı? Puan tablosunda hangi takım kaçıncı sırada? Takımlarla ilgili son durumlar nelerdir? Gelin tüm soruların cevaplarına hep birlikte bakalım;

  
 
2. hafta itibariyle ABB Aski Espor 4 maçta topladığı 12 puanla zirvede tek başına yer aldı. Gamers Of Future, fastPay WildCats ve Mod-Z takımları arasında ise play-off sıralamalarında ciddi bir mücadele olacak gibi duruyor. Ligin son sıralarında yer alan Steel Tactics Espor ve İstanbul Espor’da aldıkları sonuçlarla puanla tanışmış oldular.
 

2. haftanın tamamlanmasıyla birlikte takımların son durumuna baktığımız zaman ise;

ABB Aski Espor: Topladıkları 12 puan ile zirvede olmalarının yanı sıra 8 haritada rakiplerine sadece 32 raunt (harita başına 4 raunt) veren ABB Aski Espor yoluna kayıpsız şekilde devam ediyor.

Gamers Of Future: Bu haftayı sadece 1 puanla kapatan Gamers Of Future, zirveden biraz uzaklaştı. 

fastPay WildCats: Doğrudan rakipleriyle mücadele eden Anadolu Parsları, bu zorlu haftada topladıkları 4 puan ile ligin 2. sırasıyla puanlarını eşitlemeyi başardı. 

Mod-Z: Haftayı 1 galibiyet ve 1 mağlubiyetle kapatan evren savaşçıları, lig ikincisi Gamers Of Future ile arasındaki puan farkını 1’e indirmeyi başardı.

Steel Tactics: Yaptıkları basit hataların kurbanı olan Steel Tactics 2. hafta itibariyle 1 puanda kaldı ve ligin 5. sırasında yer aldı.

İstanbul Espor: Ligin en az raunt alan takımı olan İstanbul Espor, play-offlara kalmak için mutlaka bir galibiyet serisi yakalamak zorunda. 

 

Haftanın 5’i