GERİ

ZULA 7. SEZON REKABET ŞAMPİYONU BELLİ OLDU

ZULA 7. SEZON REKABET ŞAMPİYONU BELLİ OLDU
1024 takımın 40.000 TL ödül havuzu ve Zula Süper Lig bileti için kısaysıya mücadele ettiği Zula Rekabet Turnuvası'nda 7. Sezon tamamlandı. Büyük finallerin ardından Zula Süper Lig'e çıkış bileti kazanan takım WildCats-Akademi oldu. 

Final karşılaşmasını kazanamayan fakat Rekabet Turnuvası boyunca oldukça etkili ve güçlü mücadeleler ortaya koyan Çamlıca Dont`Cry, 7. Sezon Rekabet Turnuvasını 2. olarak tamamlayarak ligin 9.'su ile play-out mücadelesi oynamaya hak kazandı. Üçüncülük mücadelesini ise rakibinin 4 kişi olması ile maçı hükmen kazanan Sacrifice! oldu. 


SAMPİYON WildCats-Akademi

1024 takımın mücadele ettiği Rekabet Turnuvasında C Grubunda oldukça güzel işler başardı. Grup finallerinde Vengeance`e-Sports karşısında rahat bir galibiyet alarak büyük finallere gitmeye hak kazandı. Büyük finallerin yarı finalinde SteelTactics-Esports ile karşı karşıya gelen WildCats-Akademi, 2-0'lık rahat bir galibiyet alarak Final'e çıkmaya hak kazandı. Final de ise rakibi Çamlıca Dont`Cry oldu. Final karşılaşmasının ilk haritası Gaziantep Mülteci Kampı oldu. İlk devreyi önde kapatan WildCats-Akademi, 10-6'lık galibiyet ile ayrıldı. İkinci harita ise Düğün Salonu'ydu. 3 kez uzatmalara giden kıyasıya mücadelenin ardından WildCats-Akademi, 16-14'lük skor ile mağlup ayrıldı. Kritik bir önem taşıyan üçüncü harita ise Çin Bahçeleri oldu. Başa baş giden kıyasıya giden mücadele de kazanan taraf WildCats-Akademi oldu. 10-8'lik skor ile ayrılan WildCats-Akademi, seri de 2-1'lik skor ile öne geçti. Final karşılaşmasının son haritası ise Mardin oldu. İki takım içinde oldukça önemli bir harita'ydı. İlk devreyi önde kapatan WildCats-Akademi, haritanın devamında da güzel bir oyun sergileyerek 10-8'lik skor ile galip ayrıldı ve seri de 3-1'lik skor elde ederek şampiyon oldu. Sezon boyunca Wasra, Mistral, Makro, Holigan ve Noxus'dan oluşan as kadrosuyla mücadele eden WildCats-Akademi, Süper Lig'e katılma hakkı kazandı. 

TURNUVA İKİNCİSİ Çamlıca Dont`Cry

A Grubunda gösterdiği başarılı mücadelelerin ardından grup finallerinde boy gösterme şansı yakalayan Çamlıca Dont`Cry, Çeyrek finalde 2-0'lık skor ile kazanmasının ardından yarı final mücadelesinde ABB`ASKI`Espor`AC ile karşı karşıya geldi. ABB`ASKI`Espor`AC'yi de 2-0'lık skor ile yenen Çamlıca Dont`Cry, grup finallerindeki rakibi KBB`Academy oldu. 2 haritada da üstünlüğünü koruyup oldukça kolay bir galibiyet ile ayrıldı. Büyük finallerin yarı finallerindeki rakibi Sacrifice'di . Çin Bahçelerinde kolay bir galibiyet alarak 10-2'lik skor ile ayrılan Çamlıca Dont`Cry, seride 1-0 öne geçti. İkinci harita olan Düğün Salonu haritasında ise ilk haritaya göre daha kıyasıya bir mücadele yaşandı. Karşılaşma 10-8'lik Çamlıca Dont`Cry galibiyeti ile son buldu. Böylelikle finallere çıkmaya hak kazandı. Final de ise rakipleri WildCats-Akademi oldu. Oldukça kıyasıya geçen 4 haritanın ardından 3-1 biten seriden mağlup ayrılarak turnuvaya ikinci olarak kapattı. Ligin 9.'su ile play-out mücadelesi oynamaya hak kazandı.

EN DEĞERLİ OYUNCU WASRA

Zula Rekabet Turnuvası finalleri geride kalırken, turnuvanın en dikkat çeken oyuncusu WildCats-Akademi takımında üstün bir performans gösteren Hamza `Wasra` Önel oldu. Gösterdiği performans ile takımının Zula Süper Lig bileti almasında büyük bir rol üstlenen Wasra, Zula Rekabet Turnuvası'nın gelecek vaat eden en önemli isimlerinden birisiydi.
 
Yayın Tarihi 26.05.2021
İlgili Konular Zula Rekabet Turnuvası
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor