GERİ

ZULA KADINLAR LİGİ 2. SEZON ŞAMPİYONU FASTPAY WILDCATS

ZULA KADINLAR LİGİ 2. SEZON ŞAMPİYONU FASTPAY WILDCATS
Türkiye'nin kadınlara özel ilk ve tek profesyonel ligi olan, Zula Kadınlar Liginin 2. sezon şampiyonu fastPay Wildcats oluyor. 24-25 Nisan saat 14:00'da başlayan mücadelelerin ardından 2. sezonun şampiyonu belirlendi. Birbirinden hırslı ve güçlü dört takımın kıyasıya mücadelesini izleme şansımız oldu. Mücadele eden bütün oyuncularımızı tebrik ederiz. Gelin bir de mücadele eden takımların analizlerine, sezonun en fazla hs skoruna sahip oyuncularına, sezonun en fazla asist yapan oyuncularına, sezonun en yüksek kda'sına sahip oyuncularına ve sezonun en fazla skor alan oyuncularına bir göz atalım. ŞAMPİYON fastPay WildcatsSezon boyunca göstermiş oldukları üstün performansı finallerde de devam ettirdiler. Ellerinden gelenin en iyisini ortaya koyan fastPay Wildcats, cumartesi günü Gamers of Future ile yarı final karşılaşmasına çıktı. 10-4 ve 10-6'lık skorlar ile rahat bir galibiyetle final biletini aldılar. Pazar günü final de güçlü rakibi ABB Aski Espor ile karşılaştılar. İlk haritayı 10-6'lık skor ile kapatan fastPay Wildcats, maçın dönüm noktası olarak nitelendirdiğimiz Safranbolu maçından da uzatmaların ardından 13-10'luk skor ile galip ayrılan fastPay Wildcats seride 2-0 öne geçti. Düğün Salonu haritasında fazla bir etki gösteremeyince 10-4'lük skor ile mağlup ayrıldılar ve toplam skor 2-1'e geldi. Başa baş giden dördüncü harita olan Mardin'de ise rekabet hatsafhadaydı. Kıran kırana geçen mücadelede son raundlarda etkili bir takım oyunu sergileyen fastPay Wildcats, 10-8'lik skor ile galibiyetle ayrılarak seri de durumu 3-1'e getirdiler ve 2. sezonun şampiyonu oldular.

İKİNCİ ABB Aski Espor1. ve 2. sezon olmak üzere bütün mücadelelerinden namağlup bir şekilde ayrılan ABB Aski Espor, final maçında ilk mağlubiyetini aldı. Cumartesi günü Mod-Z ile karşı karşıya gelen ABB Aski Espor, ilk harita olan Favela da avantajlı tarafta karşılaşmaya başlayan ABB Aski Espor haritadan 10-6'lık skor ile mağlup ayrıldı. İkinci harita ise Safranbolu haritasıydı. Safranbolu da en çok maç kazanan takım konumunda olan ABB Aski Espor seriye bu maçta devam ederek 10-4'lük skor ile galip ayrıldı ve seri de durumu 1-1'e getirdi. Bütün umutları son haritaya bağlı olan ABB Aski Espor, Kale haritasından da 10-5'lik galibiyet ile ayrılarak serideki durumu 2-1'e getirip finale gitme şansını yakaladı. Final de rakibi fastPay Wildcats oldu. İlk haritadan mağlup ayrılan ABB Aski Espor, ikinci haritada da 13-10'luk bir mağlubiyet alarak seride 2-0 geriye düştü. Şampiyon olmak için kaybetme şansı kalmayan ABB Aski Espor, üçüncü harita olan Düğün Salonundan 10-4'lük galibiyet alarak kazanma umutlarını yeşerttiler. Dördüncü harita olan Mardin de ise başa baş giden mücadelenin son raundlarında istediklerini elde edemeyen ABB Aski Espor, 10-8'lik skor ile mağlup ayrılıyor ve seri de 3-1'lik skorla sezon boyunca ilk mağlubiyetini alarak ikinci oluyor.


ÜÇÜNCÜ Gamers of FutureFinallere gitme şansını son hafta kazanan Gamers of Future, cumartesi günü fastPay Wildcats ile karşılaştı. 10-4 ve 10-6'lık skorlar ile mağlup ayrıldı ve finallere gitme şansını kaybetti. Pazar günü ise 3.lük mücadelesine ligin son haftasında karşı karşıya geldikleri rakipleri Mod-Z idi. İlk harita olan Favela da avantajsız taraftan başlamalarına rağmen başa baş bir mücadele sürdürdüler. 2 kez uzatmalara giden mücadelenin sonunda 16-14'lük skor ile kazanan taraf oldular. İlk haritadaki çekişme ikinci haritada da devam etti. Çin Bahçeleri haritasından da 10-8'lik skor ile ayrılan Gamers of Future, seriyi 2-0'lık galibiyet ile kapatarak sezonu üçüncü olarak bitiriyor.


DÖRDÜNCÜ Mod-ZSezon boyunca başarılı bir ilerleme çizen Mod-Z, finallerde istediğini elde edemedi. Cumartesi günü yarı final maçına ABB Aski Espor ile çıkan Mod-Z, ilk harita olan Favela da avantajsız olarak başlamalarına rağmen güzel ve etkili bir mücadele ortaya koydular ve 10-6'lık skor ile galip ayrılarak seri de 1-0 öne geçtiler. İkinci harita ise Safranbolu'ydu. İkinci haritadan 10-4'lük mağlubiyet ile ayrılan Mod-Z, tüm umutlarını son haritaya bıraktı. Üçüncü ve serinin son haritası olan Kale de ise Mod-Z, 10-5'lik bir mağlubiyet alarak seriyi 2-1'lik skor ila mağlup kapattı ve finallere gitme şansını kaybetti. Pazar günü ise 3.lük mücadelesi için Gamers of Future ile karşı karşıya geldi. Her iki haritada oldukça rekabetli mücadelelere sahne oldu. 16-14 ve 10-8'lik skorlar ile 2-0 mağlubiyet ile ayrılarak sezonu dördüncü olarak bitiriyor. 


EN FAZLA HS SKORUNA SAHİP OYUNCULARMIVIANN: Her ne kadar finallere gitme şansı yakalayamasalar da oldukça güzel bir sezon geçirdi. Sezon boyunca toplam 186 HS Skoru ile listemize ilk sıradan girmeye hak kazandı.

LUIE: Taarruz rolünde etkili bir isim olan Luie, Toplam 176 HS Skoru ile listemize ikinci sıradan girmeye hak kazandı.

LADYBUG: Gerek tarruz rolünde gerekse keskin nişancı rolünde oldukça etkili bir isim oldu. Sezon boyunca toplam 151 HS Skoru olan Ladybug listemize üçüncü sıradan girmeye hak kazandı.EN FAZLA ASİST YAPAN OYUNCULARLUIE: Aldığı killerden ziyade oldukça da yüksek bir asist sayısına ulaşan Luie, toplam 141 asist ile sezonun en çok asist yapan oyuncusu oluyor.

LACHESIS: Takımının kilit ismi olan Lachesis, topladığı toplam 125 asist ile listemize ikinci sıradan girmeye hak kazanıyor.

JIDENNAJ: Mücadelelerde gösterdiği performanslar ile göz önüne çıkan Jidennaj, topladığı 113 asist ile de listemize üçüncü sıradan girmeye hak kazanıyor. EN YÜKSEK KDA'YA SAHİP OYUNCULARAURA: fastPay Wildcats takımının vazgeçilmez ismi olan ve her mücadeleyi oldukça yüksek KDA'ya sahip bir şekilde bitiren Aura,
sezon boyunca ortalama 1.97 KDA ile sezonun en yüksek KDA'sına sahip oyuncusu oluyor.

TAO: Takımının terminatörü olan Tao, mücadelelerde oldukça etkili oyunlar ortaya koyup aldığı skorlar ile de takımına önemli bir katkı da bulundu. Ortalama 1.90'lık bir KDA ile listemize ikinci sıradan giriyor.

LUIE: Neredeyse her alanda başarı gösteren ve öne çıkan isim olan Luie, 1.73'lük KDA ile de listemize üçüncü sıradan giriyor.EN FAZLA SKOR ALAN OYUNCULARVILYA: Keskin nişancı rolünde oldukça etkili bir isim olan Vilya, aldığı 463 skor ile de ne kadar başarılı olduğunu bir kez daha bize gösteriyor.

MIVIANN: En yüksek HS Skoruna sahip oyuncular arasında da olan Miviann, taarruz rolünde aldığı 458 skor ile de listemize ikinci sıradan giriyor.

XENIAA: Takımının keskin nişancı rolündeki güçlü ismi Xeniaa, aldığı 419 skor ile de listemize üçüncü sıradan giriyor.

 
Yayın Tarihi 28.04.2021
İlgili Konular Zula Kadınlar Ligi
Kuttusi 'IHorseless' Nas

Kuttusi 'IHorseless' Nas Zula Espor