GERİ

ZULA REKABET TURNUVASI 5. SEZON ŞAMPİYONU MOD-Z AKADEMİ

ZULA REKABET TURNUVASI 5. SEZON ŞAMPİYONU MOD-Z AKADEMİ
Dört aylık bir serüvende 1024 takım arasından gruplarını lider olarak tamamlayan dört takım; Vengeance Esports, ULUBEYLER, Beşiktaş Esports Akademi ve Mod-Z Akademi Zula Rekabet Turnuvası'nın finallerinde karşı karşıya geldi. Son ana kadar kıran kırana mücadelelerin devam ettiği finallerde şampiyonluk ipini göğüsleyen takım Mod-Z Akademi oldu. Final karşılaşmasına Kazananlar Fikstürü'nden gelerek avantaj elde eden ancak bu avantajı değerlendiremeyen Beşiktaş Esports Akademi, Zula Rekabet Turnuvası 5. Sezon'u ikinci sırada tamamlayıp Gamers of Future ile play-out mücadelesi oynamaya hak kazanırken, ULUBEYLER ise finalleri üçüncü sırada tamamladı.

Mod-Z Akademi'den Güzel Geri Dönüş

wacco, vienneA, v1benzy, k!NNy, FSharp ve EminH4CK isimlerinin bulunduğu kadrosuyla finallere iddialı bir şekilde gelen Mod-Z Akademi, ilk karşılaşmasını Vengeance Esports karşısında kazanarak 2. Tur'a geçmeyi başardı. 2. Tur'da Beşiktaş Esports Akademi'nin karşısında istediklerini sergilemekte zorlanan Mod-Z Akademi bu maçı kaybederek Kaybedenler Fikstürü'ne düştü. Kaybedenler Fikstürü ve Final karşılaşmalarında k!NNy'nin oyuna dahil olmasıyla oyun tarzını tamamen yenileyen Mod-Z Akademi, özellikle Beşiktaş Esports Akademi karşısında 1-0 geride başladığı final karşılaşmasında güzel bir geri dönüşle maçı 2-1'e getirmeyi başaran Mod-Z Akademi, bu galibiyet ile şampiyonluk ipini göğüslemeyi başardı.Beşiktaş Esports Akademi, Gamers of Future'ın Karşısında

Zula Rekabet Turnuvası 5. Sezon finallerine iddialı bir şekilde gelen bir diğer ekip Beşiktaş Esports Akademi, önce ULUBEYLER ardından Mod-Z Akademi karşısında aldığı galibiyetler ile Final karşılaşmasına 1-0 önde başlamayı garantileyerek önemli bir avantaj elde etti. Ancak Mod-Z Akademi'nin oyuncu değişikliğinden sonra oyun tarzına ayak uydurmakta zorlanan Beşiktaş Esports Akademi, galibiyete uzanamadı ve Zula Rekabet Turnuvası 5. Sezon'u ikinci sırada tamamladı. Zula Süper Lig'in lig aşamasını dokuzuncu sırada tamamlayan ekip olan Gamers of Future ile bir play-out karşılaşmasına çıkacak olan Beşiktaş Esports Akademi, Zula tarihinde bir ilki başararak play-out karşılaşmasında mutlu sona uzanmayı istiyor.

Öne Çıkan Oyuncular

Zula Rekabet Turnuvası Finalleri, bütün oyuncuların kendini sahnede sergilemesinde de önemli bir rol oynadı. Finallerde dikkat çeken oyuncular ise şu şekilde:

FSharp: Mod-Z Akademi'nin şampiyonluğunda şüphesiz ki en önemli katkıya sahip oyunculardan bir tanesi FSharp oldu. Takımın ana keskin nişancısı rolünde skor yükünü önemli ölçüde üstlenen FSharp, zor anlarda aldığı skorlar ile takımını rahatlatan önemli hamleler yaptı.

wacco: Mod-Z Akademi'nin FSharp ile beraber öne çıkan bir diğer ismi wacco oldu. Finaller genelinde aldığı toplam 99 skor ile gizli bir kahraman olarak takımını destekleyen wacco, finallerin de dikkat çeken isimlerinden birisi olmayı başardı.

Stolz: Zula Rekabet Turnuvası Finalleri'nin tartışmasız en çok dikkat çeken oyuncularından bir tanesi Stolz'du. Gerek pozisyon bilgisi, gerekse oyun tarzı ile birçok kez Beşiktaş Esports Akademi'nin imdadına yetişen Stolz, bu performansıyla da şimdiden Zula Süper Lig ekiplerine de göz kırptı.

ULUBATLI: Stolz ile beraber keskin nişancı rolünde rakiplerine göz açtırmayan ULUBATLI, finallerin en dikkat çeken isimlerinden bir tanesiydi. Beşiktaş Esports Akademi'nin aldığı ilk iki galibiyette Stolz ile beraber önemli bir rol üstlenen ULUBATLI takımının finallere kadar gelmesinde önemli bir rol oynadı.

Eti-Jhin: Zula Rekabet Turnuvası Finalleri'nde öne çıkan bir diğer keskin nişancı Eti-Jhin oldu. Özellikle pozisyon bilgisi ile rakiplerine zorlu anlar yaşatan ve birçok kez ULUBEYLER adına önemli işler yapan Eti-Jhin, buı performansıyla dikkatleri de üzerine topladı.

MircheN: Finallerin etkili isimlerinden bir tanesi de MircheN oldu. Çıktığı bütün karşılaşmalarda takımı adına kilit isimlerden bir tanesi olmayı başaran tecrübeli isim, taarruzdaki kalitesini bir kez daha kanıtladı.

 
Yayın Tarihi 21.04.2020
İlgili Konular Zula Rekabet Turnuvası
Zula Oyun

Zula Oyun Espor